www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Aktywność fizyczna, sport - Białko zdrowe odżywianie przy moim treningu

marcin458 - Pon Sty 10, 2022 18:26
Temat postu: Białko zdrowe odżywianie przy moim treningu
OD 7 miu dni zacząłem sobie znowu ćwiczyć

Najwazniejsze dla mnie jak dużo białka i w jakim czasie po treningu go dostarczyć żeby otrzymąć największy przyrost masy mieśniowej/zwiększyć siłe.
Obecnie strzelam sobie dużą bombe białka serwatkowego po treningu.

Także zacząłem przynajmiej częściowo jeść według westona czyli wiecej pełnoziarnistych zbóż jak ryż brązowy żeby dostarczyć więcej witamin i minerałów niż normalnie.

Jestem bardzo zaskoczony jak wiele sprawności fizycznej mi zostało. Nie ćwiczyłem poza malusimi wyjątkami praktycznie pare lat. A sprawność została. Ciosy s hantlami czy kopnięcia czy siła bicepsa to znaczy ile jestem w stanie kilogramów podnieść została.Podobno z tym jest jak z jazda na rowerze jak człowiek raz sie nauczy to zostaje mu na dlugo.

Teraz krótko jakie ćwiczenia stosuje:

biceps hantle 10x14kg każda ręka
triceps pompki wąskie z plecakiem i obciążeniem ewentualnie gdy zwiekszy sie siła
piersiowe szerokie pompki z plecakiem i obciążeniem gdy zwiekszy sie siła
nadgarstki krecenie hantlem 10,10x 4kg
sciskacze na palce 10x
przysiady z obc 4x6kg 10x
brzuszki z obciążeniem z 10x
ciosy z 2kg hantlami v
ciosy z 5kg hantlami v
ciosy bez hantli v
i w biegu ciosy v
kopnieciaz obciaznikami 2x3kg v
kopniecia bez obciazników v
rozciaganie v
oparcie knykciami v

pozdrawiam
marcin

zyon - Pon Sty 10, 2022 18:58

marcin458 napisał/a:
eby otrzymąć największy przyrost masy mieśniowej/zwiększyć siłe.

Zeby uzyskac sile albo mase musisz robic trening ukierunkowany na te cele. To co wyprawiasz to aerobik, po ktorym sie troche spocisz i moze porawisz kondycje :) Czlowiek tak nie dziala, ze nazre sie bialka a organizm mu naprodukuje silnych i zbednych, energozernych muskli. Po 14 latach diet odchudzajacych, po ktorych przytyles powienienes o tym wiedziec :)

Mariano - Pon Sty 10, 2022 23:04

Trening z cyklu nie wiem jak ćwiczyć to sobie coś pomacham.
zyon - Wto Sty 11, 2022 08:56

Trening bez celu, ale lepsze niz nic
marcin458 - Wto Sty 11, 2022 12:50

podstawowy trening siłowy na wszystkie partie miesniowe

biceps(hantle) triceps piersiowe(pompki szerokie i wąskie) między dłońmi a łokciem(kręcenie hantlem) nogi(przysiady) brzuch (brzuszki)
do tego ćwiczenia walki jak ciosy rekami i kopnięcia nogami z obciążnikami i bez
i rozciąganie

całkiem niezły pakiet

marcin458 - Wto Sty 11, 2022 15:09

zjadłem wczoraj i dzisiaj po 200 g ryzu brązowego.

zwielokrotniłem dawke witamin i minerałów do 4 pastylek olimpu (2 witaminowe i 2 minerałowe) dziennie a nie 2 raz na kilka dni

zyon - Wto Sty 11, 2022 18:25

marcin458 napisał/a:
podstawowy trening siłowy na wszystkie partie miesniowe

biceps(hantle) triceps piersiowe(pompki szerokie i wąskie) między dłońmi a łokciem(kręcenie hantlem) nogi(przysiady) brzuch (brzuszki)
do tego ćwiczenia walki jak ciosy rekami i kopnięcia nogami z obciążnikami i bez
i rozciąganie

całkiem niezły pakiet

Wybacz ale robienie wiatru machajac 14 kilowa hantla czy krecenie hantlami albo te ciosy to nie jest trening silowy. Tzn jest, jak sie powszechnie nazywa taki trening, silowy czy oporowy. Ale nie jest to z pewnoscia trening budujacy sile.

maslowska - Śro Wrz 20, 2023 09:40

Niestety nie da się schudnąć miejscowo, tkanka tłuszczowa będzie znikała równomiernie z całego ciała. Jeżeli do tej pory się jie ruszałaś zaczęłabym od szybkich spacerów, 1h-1,5h dziennie. Najlepiej znaleźć sobie taka aktywność która będzie sprawiała nam przyjemność.
https://loremvit.pl/herbaty-na-odchudzanie/
Wspomagająco można poczytać sobie o odpowiednich ziołach na odchudzanie.

Olgańka - Pon Lut 12, 2024 12:56

Ćwiczenia typu kopnięcia czy wymachy nogami z obciążnikami na kostkach nie mają żadnego sensu (podobnie jak bieganie z czymś takim - nikt rozsądny tego nie robi). Lepiej zastąpić je ćwiczeniami z gumami. Zależy też kto chce co osiągnąć poprzez trening.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group