www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Medycyna konwencjonalna - Różne słodziki

marcin458 - Czw Maj 06, 2021 19:46
Temat postu: Różne słodziki
Według wielu badań okazało sie że ASPARTAM i ACESULFAM K są bardzo niezdrowymi szkodliwymi substancjami

Od tego czasu zaczęto choć niestety nie wszędzie zastepować je saharynami czy cyklamidami

Póki co nie słychac nigdzie żeby te ostatnie były bardzo szkodliwe i nigdzie sie tak nie okazało

przynajmiej ja nie słyszałem a wy?

Witold Jarmolowicz - Pią Maj 07, 2021 08:25

Agencje rządowe też nie słyszały, żeby jakiekolwiek słodziki były szkodliwe, nawet aspartam, więc właściwie nie ma o co kruszyć kopii. Dawka śmiertelna sacharyny LD50 to 17 g/kg czyli żeby się nią zatruć, trzeba spożyć kilogram tego słodziku. Jest mniej toksyczna, niż sól kuchenna.
Ino po co podtrzymywać uzależnienie od słodkiego smaku?
JW

marcin458 - Sob Maj 08, 2021 13:25

mi smakuje herbata ze słodzikiem o wiele bardziej niż gorzka
zyon - Sob Maj 08, 2021 15:13

marcin458 napisał/a:
Póki co nie słychac nigdzie

Sluszne podejscie. Jak bedzie co slychac, to dopiero odstawisz. Jak sie okaza rakotworcze na przyklad, to wtedy bedziesz sie dopiero bal. Mariano ma racje, ty masz 15 lat.

marcin458 - Sob Maj 08, 2021 15:57

Narazie nie słychać żeby cyklamidy i saharyny były szkodliwe więc nie widze przeciwskazań żeby sobie poprawić tanio smak herbaty
Witold Jarmolowicz - Nie Maj 09, 2021 08:42

Jeżeli już słodzić, to stewią, ale dosładzanie czymkolwiek zaburza zdrowe odruchy smakowe, przesuwa metabolizm w stronę węglowodanową, a przede wszystkim maskuje naturalny smak potraw. Dosładzanie sprowadza bogactwo potraw do prymitywnego słodkiego smaku.
Na prawdę szkoda tak zubażać doznania smakowe.
Co do czarnej herbaty, to można dodawać cytrynę, jeżeli ktoś nie jest jej wytrawnym smakoszem. Są różne gatunki herbaty zielonej, yerba mate, rozliczne herbaty ziołowe, cała paleta smaków. Natomiast tzw. herbaty smakowe to najczęściej szajs z dodatkiem sztucznych esencji.
Podobnie kawę trzeba kupować w ziarnach, bo mielona często zawiera wypełniacz z kory. Są kawy bezkofeinowe w ziarnach. Można smak kawy modyfikować dodatkiem ziaren kardamonu, cynamonem, ziarnami kawy czekoladowej, kawy chili itp.
To tak pokrótce.
Alternatywą tej różnorodności jest prymitywna sacharyna, ersatz rozpowszechniony przez hitlerowców w czasie wojny.
JW

Piotrx - Nie Maj 09, 2021 09:16

marcin458 napisał/a:
Narazie nie słychać żeby cyklamidy i saharyny były szkodliwe więc nie widze przeciwskazań żeby sobie poprawić tanio smak herbaty


Po co pić coś, czego się nie lubi i trzeba to poprawiać?

marcin458 - Nie Maj 09, 2021 11:27

Mógłby Pan więcej napisać apropo stewii? Może sie przerzuce na stewie.
Narazie stosuje cyklamidy i saharyny bo sądziłem że nie sa szkodliwe

Witold Jarmolowicz - Nie Maj 09, 2021 12:38

Najprościej wrzucić listek albo dwa do herbaty. To jest bardzo słodkie i na pewno lepsze, niż sztuczne słodziki.
Można też stosować ekstrakt ze stewii.
JW

zyon - Nie Maj 09, 2021 13:10

marcin458 napisał/a:
Narazie nie słychać żeby cyklamidy i saharyny były szkodliwe więc nie widze przeciwskazań żeby sobie poprawić tanio smak herbaty

Genialne, "na razie nie slychac" wiec jest ok, jak "bedzie slychac" to wtedy odstawie. O aspartamie bylo "slychac" po 50 latach ale ci co dostali raka mozgu juz o tym nie przeczytali.

marcin458 - Nie Maj 09, 2021 20:02

Jest tyle różnych rzeczy które na wszelki wypadek możnaby odstawić z takim podejściem jak piszesz zyon.Dopóki nie zbadaja nie udowodnią że cos jest szkodliwe to nie musi tak być.Są tez obojętne albo korzystne dla zdrowia substancje/pokarmy
zyon - Pon Maj 10, 2021 19:34

Luzna guma, ty juz rozumiem zaszczepiony?
Witold Jarmolowicz - Czw Maj 13, 2021 18:25

marcin458 napisał/a:
Jest tyle różnych rzeczy które na wszelki wypadek możnaby odstawić z takim podejściem jak piszesz zyon.Dopóki nie zbadaja nie udowodnią że cos jest szkodliwe to nie musi tak być.Są tez obojętne albo korzystne dla zdrowia substancje/pokarmy
Fakt, dopóki nie udowodnią, nie musi być szkodliwe. Po odkryciu radu fizycy nosili sobie buteleczki z radem w kieszeni marynarki, na sercu. W latach dwudziestych sprzedawano wodę mineralną z radem i producenci prześcigali się w reklamach, że tylko ich woda naprawdę zawiera mcg radu, a inni oszukują.
Kłania się historia otrucia Aleksandra Litwinienki polonem.
Albo taka banalna substancja, jak fenacetyna w tabletkach od bólu głowy. Pół wieku zajęło udowodnienie jej szkodliwości.
JW

zyon - Pią Maj 14, 2021 10:39

Ukazala sie nawet swietna ksiazka "Radium Girls" ( u nas pod tym samym tytulem) opisujaca historie kobiet pracujacych w fabrykach produkujacych rozne swiecace przedmioty np farbe. Dosc wstrzasajaca https://michalstraczek.fotoblogia.pl/7100,radium-girls

No ale marcin458 nie pierwszy i nie ostatni raz udowodnil, ze logika to cos nie dla niego. Zupelnie jak przed laty dla innego uzytkownika. Dopiero jak sie cos zepsuje to bedzie rozpaczal.

Mariano - Pią Maj 14, 2021 15:54

Najlepiej w ogole nie slodzic i nie bedzie problemu. Ja osobiscie pije zielona herbate i nie wyobrażam sobie ja czyms doprawiac. Mam znajoma co pije 10 herbat dziennie i oczywiscie kazda z 4 lyzeczkami cukru. Ostatnio dziwila sie skad u niej cukrzyca.
marcin458 - Sob Maj 15, 2021 12:52

Mariano napisał/a:
Mam znajoma co pije 10 herbat dziennie i oczywiscie kazda z 4 lyzeczkami cukru. Ostatnio dziwila sie skad u niej cukrzyca.


Mariano połącz fakty i weź to na logike. Może ma cukrzyce właśnie od tych 10ciu herbat z tyloma łyżeczkami cukru.Nie wpadłeś na to?

:D :D:D

Mariano - Sob Maj 15, 2021 15:07

marcin458 napisał/a:
Mariano napisał/a:
Mam znajoma co pije 10 herbat dziennie i oczywiscie kazda z 4 lyzeczkami cukru. Ostatnio dziwila sie skad u niej cukrzyca.


Mariano połącz fakty i weź to na logike. Może ma cukrzyce właśnie od tych 10ciu herbat z tyloma łyżeczkami cukru.Nie wpadłeś na to?

:D :D:D


Cukier krzepi, wiec to nie od tego.


marcin458 - Nie Maj 16, 2021 12:12

Mariano napisał/a:

Cukier krzepi, wiec to nie od tego.



Mylisz sie Mariano,cukier jest bardzo bardzo niezdrowy.

:D :D:D

zyon - Pon Maj 17, 2021 09:53

OMG.... :faint:
marcin458 - Pon Maj 17, 2021 20:19

:D :D:D
marcin458 - Pią Maj 21, 2021 12:22

zyon napisał/a:
ty juz rozumiem zaszczepiony?


Tak pfizerem 1szą dawką i nic mi sie nie stało( chociaż pytasz troche offtopic)

Mariano - Sob Maj 22, 2021 20:30

marcin458 napisał/a:
zyon napisał/a:
ty juz rozumiem zaszczepiony?


Tak pfizerem 1szą dawką i nic mi sie nie stało( chociaż pytasz troche offtopic)


A na fejsa wrzuciles selfie z kwitkiem ze szczepienia ?


marcin458 - Nie Maj 23, 2021 12:39

Nie...
Mariano - Nie Maj 23, 2021 17:02

marcin458 napisał/a:
Nie...


Łeeeee.

To trzeba wrzucić dla potomnych i koniecznie z hasztagami.

#SzczepimySię
#OstatniaProsta
#nicsięniestało


...

zyon - Pon Maj 24, 2021 19:37

marcin458 napisał/a:
Nie...

To w takim razie sie nie liczy.

marcin458 - Pon Maj 24, 2021 20:08

A jeśli umieszcze to jeszcze mogę to aktualne czy dopiero nastepnym razem?

Czy nie jest za późno?

:D :D:D

Mariano - Pon Maj 24, 2021 20:44

marcin458 napisał/a:
A jeśli umieszcze to jeszcze mogę to aktualne czy dopiero nastepnym razem?

Czy nie jest za późno?

:D :D:D


Teraz juz za pozno. Trzeba poczekac na druga dawke.


zyon - Nie Cze 06, 2021 16:47

Teraz licznik od nowa, kolejne 2 razy. Jakis lekarz przyjal ponoc.
Mariano - Nie Cze 06, 2021 19:34

zyon napisał/a:
Teraz licznik od nowa, kolejne 2 razy. Jakis lekarz przyjal ponoc.


Pazerny lekarz na szczypawke, podal dane kogos innego i chcial przyjac 3 dawke. Stety, niestety ten numer nie przeszedl…

marcin458 - Czw Sty 13, 2022 18:05

poczytąłem troszke o słodzikach i znalazłem niepokojące informacje że sukraloza i część sztucznych słodzików zwiększa apetyt.
Nie dotyczy to stewii i zamówiłem sobie stewie bo nie lubie gorzkiej herbaty a odstawiłem cukier biały do herbaty (śladowe ilosci w produktach spożywczych toleruje)

EAnna - Czw Sty 13, 2022 18:44

marcin458 napisał/a:
poczytąłem troszke o słodzikach i znalazłem niepokojące informacje że sukraloza i część sztucznych słodzików zwiększa apetyt.
Nie dotyczy to stewii

Mechanizm tego jest nawykowy.
Słodki smak powoduje wyrzut insuliny, a to obniża poziom cukru we krwi.
Następstwem jest ssanie i napad wilczego głodu.
Obawiam się, że dotyczy to również stewii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group