www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Zdrowa żywność - Cynamon mielony, czy jest do wyrzucenia?

slu - Sob Lip 14, 2018 16:53
Temat postu: Cynamon mielony, czy jest do wyrzucenia?
Kupiłem cynamon mielony 500g, przeczytałem że ma właściwości prozdrowotne, a dzisiaj czytam na etykiecie, (W zakładzie pakowane są również: migdały, różne orzechy, sezam, soja, produkty zawierające gluten). I co z związku z tym, jeśli mam nietolerancje glutenu? cynamon moge wywalić do kosza? bo skąd mam wiedzieć czy ten gluten tam jest ile go może być...
Witold Jarmolowicz - Sob Lip 14, 2018 23:08

Śladowe ilości, bo wg systemu zarządzania jakością trzeba podawać takie informacje. Co nie znaczy, że tam takie zanieczyszczenia występują. Faceci od SZJ biorą pieniądze, więc wymyślają coraz to nowe instrukcje, schematy, procedury. Niedługo na widelcu będzie instrukcja, że nie wolno widelcem dziabać się w oko, bo to może doprowadzić do ślepoty.
JW

slu - Nie Lip 15, 2018 16:29

Czyli jest dobry? a i tak jest lipa bo wyczytałem po kupnie że są dwa rodzaje cynamonów i ten co ja mam to chyba cynamon kasja a nie cejloński i max dawka to 1 mała łyżeczka bo zawiera dużo Kumaryny, w sumie i tak nie wiem do czego miał bym go dodawać....
Witold Jarmolowicz - Nie Lip 15, 2018 17:57

Do kawy.
Albo do korzennej nalewki.
JW

slu - Nie Lip 15, 2018 23:13

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Do kawy.
Albo do korzennej nalewki.
JW


kawy nie pije bo chyba nawet nie moge przy candidzie , zamówiłem też różne przyprawy polecam Kolendre mieloną bardzo dobry smak do mięsa


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group