www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Choroby - Przyczyna brzydkiego zapachu z ust

damned - Wto Paź 24, 2017 13:43
Temat postu: Przyczyna brzydkiego zapachu z ust
Jaka moze byc przyczyna brzydkiego zapachu z ust na LC? Moze to nie uciazliwy fetor, ale problem jest i niezatwia go zjedzony posilek,szczegolnie bialkowo-tluszczowy. Dodajmy nieregularnego raz jest, raz go nie ma. Za malo wegli w diecie, a moze chodzi rodzaj spozywanych wegli oczywiscie w ramach LC? Nie moge znalezc zrodla- czy to jama ustna, zeby, czy zoladek, ani tez przyczyny. Moze zle dbam o zeby, fakt zrezygnowalem z pasty do zebow, na rzecz sody i wody utlenionej...
3of5 - Wto Paź 24, 2017 18:27

po przejściu na taki sposób żywienia prawdopodobnie jesteś okresowo w ketozie. Okresowo, skoro piszesz że raz jest a raz go nie ma. Zjadasz więcej węglowodanów, to wypadasz z ketozy.
Ten zapach jest charakterystyczny - to aceton, przypomina zapach kwaśnych jabłek. To z czasem mija - poczytaj o tym.

damned - Wto Paź 24, 2017 21:31

Tylko że ja pilnuje węgli od paru miesięcy... I to nie przypomina zapachu acetonu, a raczej hmm... nie wiem nietrawionego mięsa, dużej ilości tłuszczy- typu smalec, słonina? Szczególnie to występuje gdy w posiłku nie ma węgli w ogóle, po między posiłkami.
Witold Jarmolowicz - Śro Paź 25, 2017 08:55

damned napisał/a:
Tylko że ja pilnuje węgli od paru miesięcy...
W tym szczególe diabeł siedzi. Po przejściu na żywienie niskowęglowodanowe organizm spala własną tkankę tłuszczową i uwalnia zgromadzone w niej toksyny, dlatego człowiek capi przez pół roku stęchlizną, żeby nie powiedzieć dosadniej, trupem.
To mija w końcu.
JW

damned - Śro Paź 25, 2017 09:02

Witold Jarmolowicz napisał/a:
dlatego człowiek capi przez pół roku stęchlizną, żeby nie powiedzieć dosadniej, trupem.
To mija w końcu.
JW

Uff :)

3of5 - Śro Paź 25, 2017 12:25

to może trochę potrwać, jak się ma dużo tłuszczu do spalenia...to było dawno temu, ale pamiętam że miałem podobny - okazało się, ze miałem zepsutą 8, po jej usunięciu problem praktycznie zniknął. Gdzieś w międzyczasie był też okres wyrzutu różnego syfu poprzez skórę....to wszystko trwa, ale jak napisał pan Witold z czasem mija.
monia6241 - Sob Lis 11, 2017 19:33

Może to SIBO? ja długo jestem na low carb i nadal mi brzydko pachnie z ust. niedawno odkryłam ze mam SIBO ale wyleczyć to ustrojstwo jest piekielnie trudno :(
damned - Czw Lis 23, 2017 23:27

Chyba za mało jednak W jadłem. Zauważyłem że jak podbiłem węglowodany o 40g- jedną bułką, problem właściwie się rozwiązał. W sumie mi wychodzi z 70-80g i jak to utrzymuję jest ok. Może ketonurii ten zapach towarzyszy?
Witold Jarmolowicz - Pią Lis 24, 2017 07:43

damned napisał/a:
Chyba za mało jednak W jadłem. Zauważyłem że jak podbiłem węglowodany o 40g- jedną bułką, problem właściwie się rozwiązał. W sumie mi wychodzi z 70-80g i jak to utrzymuję jest ok. Może ketonurii ten zapach towarzyszy?
Może, ale ketonuria powoduje oddech o zapachu jabłek, więc przyczyna jest raczej inna.
JW


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group