www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety pozostałe - Chleb, a dieta, jeść czy nie ?

qwerek - Wto Kwi 11, 2017 13:04
Temat postu: Chleb, a dieta, jeść czy nie ?
Tak jak w temacie, lepiej jeść chleb czy nie ?
Co sądzicie o artykule http://www.szukamdietetyk...-na-diecie.html zgadzacie się z tym, ze chleb nie jest taki zły ?

pogodny - Pią Kwi 14, 2017 09:38

Ja słyszałem wiele różnych opinii na ten temat i już sam nie wiem, czy warto chleb jeść, czy też nie. Myślę, że w żadnym kierunku nie należy popadać w skrajność. ;)
Justyna94 - Pon Paź 23, 2017 11:39

dokładnie myślę, że nie ma co popadać w skrajność, trzeba jeść wszystkiego po troche, czasem chleb, czasem owsiankę, czasem ser biały... tak samo nie tylko ziemniaki ale różne kasze, ryże, makarony, no i czytać co pisze na opakowaniach
Witold Jarmolowicz - Śro Lis 01, 2017 09:02

Justyna94 napisał/a:
dokładnie myślę, że nie ma co popadać w skrajność, trzeba jeść wszystkiego po troche, czasem chleb, czasem owsiankę, czasem ser biały... tak samo nie tylko ziemniaki ale różne kasze, ryże, makarony, no i czytać co pisze na opakowaniach
Preferencje żywieniowe, to jak odcisk palca. Tutaj wyraźnie widać preferencje skierowane w stronę wegetarianizmu.
Niskowęglowodanowcy też jadają wszystko, czasem z konieczności i w niewielkich ilościach, ale nikomu do głowy nie przychodzi, żeby jednym tchem wymieniać chleb, ziemniaki, kasze, ryże, makarony, a w szczególności owsiankę.
JW

agaa - Wto Lis 07, 2017 16:23

Ja zamieniłam tylko jasne pieczywo na pełnoziarniste. Jak byłam na ścisłej diecie to bardziej się ograniczałam, teraz tylko pilnuję tego co jem, żeby wagę utrzymać, a odżywiać się zdrowo.
Justyna94 - Wto Lis 07, 2017 17:14

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Justyna94 napisał/a:
dokładnie myślę, że nie ma co popadać w skrajność, trzeba jeść wszystkiego po troche, czasem chleb, czasem owsiankę, czasem ser biały... tak samo nie tylko ziemniaki ale różne kasze, ryże, makarony, no i czytać co pisze na opakowaniach
Preferencje żywieniowe, to jak odcisk palca. Tutaj wyraźnie widać preferencje skierowane w stronę wegetarianizmu.
Niskowęglowodanowcy też jadają wszystko, czasem z konieczności i w niewielkich ilościach, ale nikomu do głowy nie przychodzi, żeby jednym tchem wymieniać chleb, ziemniaki, kasze, ryże, makarony, a w szczególności owsiankę.
JW

wymieniłam to co przyszło mi na myśl... czy to źle że nie wymieniłam kiełbasy? rozmawiamy tutaj o chlebie a nie o wegetarianizmie...

Herbia_pl - Nie Lis 26, 2017 11:43

Bazuj na dobrej jakości, pożywnym ciemnym pieczywie bez dodatku konserwantów i naprawdę nie ma się czego obawiać czy przesadzać z tym aby nie jeść chleba, bo to nie działa korzystnie na żadną dietę.
marysiu - Wto Lis 28, 2017 17:35

Jak masz nietolerancję to warto odpuścić, a tak to czemu nie. JA niestety lubię najbardziej chleb biały z chrupiącą skórką :p
kalarepa150 - Pon Mar 12, 2018 13:06

ja jak chleb to tylko z pełnego ziarna, bo przy moim zespole jelita wrażliwego, to muszę bardzo bardzo uważać.. dodatkowo stosuję preparat intesta, który utrzymuje prawidłowa perystaltykę moich jelit :)
Sentinel - Wto Mar 13, 2018 01:34

kalarepa150 napisał/a:
ja jak chleb to tylko z pełnego ziarna, bo przy moim zespole jelita wrażliwego, to muszę bardzo bardzo uważać.. dodatkowo stosuję preparat intesta, który utrzymuje prawidłowa perystaltykę moich jelit :)


Ziarna podrażniają jelita (wszystkie bez wyjątku, pełne czy oczyszczone jedno licho).
Intesta ma w składzie krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Dlatego łagodzi objawy zespołu jelita drażliwego.

marzenakrol - Wto Kwi 24, 2018 14:30

Na mnie na przykład chleb jakoś negatywnie nie wpływa. Jestem na diecie, jem chleb i normalnie waga spada, więc to chyba już zależy od osoby. Ostatnio przeczytałam taki artykuł http://ja-kobieta.pl/dlac...ersonalizowana/ i najwidoczniej jakieś ziarno prawdy w tym jest, bo koleżanka ma taką samą dietę jak ja, ale jej waga nie spada jedząc chleb :D więc teraz postanowiła odstawić i zobaczymy co z tego będzie :)
kristiankostov - Wto Kwi 24, 2018 23:36

Nie jem pieczywa od początku kwietnia i już zauważam efekty. Spadło mi sporo z brzucha i z bioder (tak! mężczyźni też mają biodra!). Czuję się zdecydowanie lepiej, choć przyznaję, że uwielbiam pieczywo i chodzi za mną kajzerka z serem i pomidorem czy bagietka z czosnkiem i wędlinką.
Gdy uda mi się schudnąć to od czasu do czasu pozwolę sobie na jakąś kanapkę czy burgera z pieczywem z sezamem, ale oczywiście to raz w miesiącu góra, by nie wrócić do starych nawyków żywieniowych.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group