www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Aktywność fizyczna, sport - Stopy i zdrowie - Naturalne chodzenie i bieganie

Waldek B - Pią Paź 14, 2016 15:45
Temat postu: Stopy i zdrowie - Naturalne chodzenie i bieganie
Waldemar Borowski: Stopy i zdrowie. 6 konwent wiedzy alternatywnej 2016 https://www.youtube.com/watch?v=mFYgetXIAy0

Czy natura wymaga poprawek? Co jest nie tak ze współczesnymi miejskimi butami? Jak wyglądały ślady neandertalczyków i innych pra-ludzi? Jakie stopy mają dzicy Indianie i czego możemy się od nich nauczyć? Jak odwracać szkody wyrządzone przez "postęp" cywilizacji - miejskie "bose" buty minimalistyczne, zero-drop, separatory palców, earthing, akupresura, stopy a pozostałe organy.

Wykład zarejestrowany na 6 Konwencie wiedzy alternatywnej w Sopocie
www.fraktalna.pl

pogodny - Pon Paź 24, 2016 10:40

Słyszałem o naturalnym bieganiu i jestem tym zainteresowany. Według mnie całkiem dobre rozwiązanie, tym bardziej biorąc pod uwagę, że działa i jest faktycznie bardzo zdrowe dla człowieka.
Olgańka - Wto Gru 11, 2018 13:30

Ja lubię sobie pobiegać i w tym sezonie spróbowałam zmienić sposób stawiania stopy. Żaden ze mnie zawodowiec ale pomyślałam, że jak najlepsi tak robią to dlaczego nie spróbować. Chodzi o to żeby nie stawiać stopy na pięcie w czasie biegania tylko na śródstopiu. Początek nie był łatwy głównie ze względu na mocniejsze obciążenie łydek i stawu skokowego. Ale po zmianie butów na takie z mniejszym dropem i przyzwyczajeniu się mięśni są same plusy. Okazuje się, że sztywny but z choćby najlepszą na świecie amortyzacją i systemami za ileśset zł jest do niczego niepotrzebny. Szkoda kasy na to skoro każdy ma wbudowany naturalny system amortyzacji. Wystarczy spróbować przebiec się kawałek na bosaka i zwrócić uwagę jak stawia się wtedy stopę. Naturalna będzie skłonność do stawiania jej na śródstopiu, na pięcie w ten sposób daleko się nie pobiegnie.
pogodny - Pon Sty 07, 2019 11:21

Ja czekam, aż w końcu minie zima. ;)
anitenka - Śro Maj 13, 2020 14:20

A znacie jakieś trackery czy opaski, które dobrze pokazują ile kilometrów się przebiegło i co za tym idzie ile kcal się spaliło? Oglądałam ostatnio smartwatch mi band 3 i się zastanawiam nad jego zakupem. Ma ktoś może i podzieli się opinią?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group