www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Surowy dział - Mleko - surowe - czy warto?

rawores - Pon Paź 26, 2015 12:16
Temat postu: Mleko - surowe - czy warto?
Kiedyś zawsze piło się mleko surowe - prosto od krowy. Co o tym sądzicie?
Wiele jest głosów, które mówią, że mleko od krowy tylko dla krów a mleko dla ludzi to od ludzi - jedynie w wieku niemowlęcym.

kalares33 - Pią Sty 29, 2016 14:08

podobno prosto od krowy jest zdrowsze
pogodny - Pon Lut 01, 2016 09:09

Tylko, że prosto od krowy nie zawsze musi być zdrowe. Nie wiemy czy krowa na coś nie chorowała. Proces UHT zabija ewentualne drobnoustroje i pasożyty.
GreenArrow - Pon Lut 01, 2016 14:09

Jak byłem dzieckiem to stale piłem mleko prosto od krowy i nic mi nie było.
rawores - Pon Lut 01, 2016 16:36

pogodny napisał/a:
Tylko, że prosto od krowy nie zawsze musi być zdrowe. Nie wiemy czy krowa na coś nie chorowała. Proces UHT zabija ewentualne drobnoustroje i pasożyty.

Ale i witaminy oraz pożądane enzymy! :)

g69 - Nie Lut 07, 2016 08:08
Temat postu: Re: Mleko - surowe - czy warto?
rawores napisał/a:
Wiele jest głosów, które mówią, że mleko od krowy tylko dla krów .

Takie jest i moje zrozumienie.Co prawda najnowsza piramida żywieniowa kładzie na to nacisk:
http://tvnmeteoactive.tvn...a,191325,0.html
Ale z mleka,to ja bym raczej zalecił szklaneczkę np.mleka migdałowego(łatwo samemu zrobić)

pogodny - Pią Lut 12, 2016 09:39

Ja nie lubię mleka prosto od krowy więc problem rozwiązuje się sam.
Być może jest zdrowsze, ale według mnie mleko tak czy inaczej nie jest zalecane dla człowieka.

gudrii - Czw Kwi 21, 2016 00:04

Odgrzewam kotleta ;) Mleko surowe może być OK, byle tłuste! a nie odtłuszczane siury (choć i te niektórzy trawią bez problemu i nie mają z tego powodu nieprzyjemności)
pogodny - Czw Kwi 21, 2016 09:56

gudrii napisał/a:
Odgrzewam kotleta ;) Mleko surowe może być OK, byle tłuste! a nie odtłuszczane siury (choć i te niektórzy trawią bez problemu i nie mają z tego powodu nieprzyjemności)

W ogóle mleko nie powinno być spożywane przez człowieka, a jak już to naturalne, prosto od krowy.

Hannibal - Nie Lip 24, 2016 20:28

Najlepsze jest owcze, kozie, kobyle, końskie i to w formie fermentowanej, np. kefiru.
rawores - Pon Lip 25, 2016 09:46

Zgadza się, napoje fermentowane są łatwiej przyswajalne przez ludzki organizm (mają mniejsze cząsteczki).
gudrii - Czw Lip 28, 2016 12:50

Jeżeli jakiś produkt był jadany przez zdrowych opisanych przez Westona to dla mnie jest OK. Kozie fermentowane są rozsądną opcją.
Waldek B - Śro Wrz 28, 2016 05:48

Niedawno próbowałem surowego mleka wydaje sie spoko, a śmietana kozia pełnotłusta super. Więc chyba Weston miał rację i nabiał surowy może nie jest taki zły jak pasteryzowany.
rawores - Śro Wrz 28, 2016 08:28

Ja piję też kefir z takiego grzybka: https://sklep.serowar.pl/pl/p/Grzybek-kefirowy-tybetanski-zrob-wlasny-kefir/90
Pycha, można zmieszać np. z sokiem malinowym. Super sprawa.

EAnna - Śro Wrz 28, 2016 22:38

Waldek B napisał/a:
nabiał surowy może nie jest taki zły jak pasteryzowany.

Surowy: nie-pasteryzowany i nie-homogenizowany.

Kangur - Pią Wrz 30, 2016 23:57

Na wcześniejsze odpoczywanie wieczne
Trzeba pić mleko i jeść produkty mleczne
Ale masło należy spożywać koniecznie.

Condore - Śro Mar 22, 2017 11:39

Ja piję mleko tylko UHT. Trochę boję się tego, że mógłbym zachorować po wypiciu mleka prosto od krowy. Oczywiście mleko piję już niegotowane później tylko takie prosto z butelki :)
Syriusz - Pią Kwi 14, 2017 12:55

Condore napisał/a:
Ja piję mleko tylko UHT. Trochę boję się tego, że mógłbym zachorować po wypiciu mleka prosto od krowy. Oczywiście mleko piję już niegotowane później tylko takie prosto z butelki :)


Napewno zdowszy bylby nawoz naturalny czy nawet sztuczny.
Tam przynajmiej sa jakies mikroelementy w przeciwienstwie do mleka UTH.
Ja pijam surowe od mojej krowy, ktora zre tylko trawe i nie boje sie zadnych chorob.

Z zyczeniami Wielkanocnymi

Syriusz

Damien Thorn - Śro Sie 02, 2017 12:12

Pytanie, czemu ktoś miałby się takich chorób bać? Skoro krowa je tylko trawę, to jest to chyba najlepsze mleko (a przynajmniej jedno z lepszych) z jakim można się spotkać. ;)
klaraa91 - Śro Sty 03, 2018 12:23

Od swojej krowy pewnie że można pić surowe mleko, ale od krów hodowanych w wielkich przedsiębiorstwach mlecznych już nie :P Generalnie mleko sklepowe to mieszanka antybiotyków i innych syfów, którymi karmione są tamte krowy, a czasem ponoć nawet ropa się w nich zdarza :P
Także wg mnie- albo mleko od własnej, zdrowej krowy albo roślinne


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group