www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Choroby - Celiakia czy nietolerancja, alergia?

koffin - Czw Mar 12, 2015 18:06
Temat postu: Celiakia czy nietolerancja, alergia?
Shortness of breath zaraz po zjedzeniu małej ilości pszenicy np w czekoladzie która zwiera śladowe ilości. Nie wiem jak przetłumaczyć to na język polski.

Znajoma osoba po zjedzeniu czekolady odczuwa dziwny moment takiego automatycznego wdechu i wydechu i pózniej przestaje to być kłopotliwe, czy to może być nietolerancja , alergia czy celiakia po zjedzeniu tej czekolady? Sladowe ilości pszenicy i orzechów zawiera ta czekolada. Szukam przyczyny co może dolegać znajomemu. Problem z oddychaniem (wdech i wydech ale nic ją nie dusi)

Czekam wasze ciekawe komentarze, porady.

koffin - Pią Mar 13, 2015 13:06

Shortness of breath to tak jakby brak tchu- ale to raczej coś innego, chociaż pewien nie jestem. Pomożecie rozwiązać zagadkę :) ?

Chce dopisać że owa osoba wykonuje wdech i wydech nosem- takie są reakcje organizmu.
Nie ma duszności tylko poprostu alergia albo tak jak napisałem powyżej- co to może być?

Linkaster - Pią Cze 26, 2015 17:55

Tak, to jest taki bezdech, można to tak nazwać. O objawach celiakii możesz przeczytać na http://www.mojealergie.pl...awy-i-leczenie/, jeśli będą zgodne to znaczy, że ta osoba faktycznie ma alergię na gluten. Warto zastosować się wtedy do wytycznych opisanych w artykule bo spożywanie glutenu mają alergię prowadzi do zniszczenia kosmków jelitowych.
raffi_152 - Nie Cze 28, 2015 21:27

Dla mnie shortness of breath oznacza płytki oddech, nigdy nie słyszałem o takich objawach przy celiakii czy jakiejkolwiek innej nietolerancji/alergii pokarmowej. Jeśli podobne objawy następują po spożyciu pszennego pieczywa czy innego produkty z gamy tych glutenowych (herbatniki, makaron itd.) to masz odpowiedź. Jednak, na początku sprawdził bym dobrze czy shortness of breath występuje w ogóle u ludzi chorych na celiakię. Z mojej wiedzy wynika że nie lecz w tym temacie nie mam wystarczającej wiedzy aby to stwierdzić.
pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group