www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Przepisy - Siemię lniane

Baldhead - Czw Maj 15, 2014 16:50
Temat postu: Siemię lniane
Jeśli ktoś ma siemię lniane w swoim jadłospisie, zapraszam do dzielenia się sposobami, w jakiej formie je spożywacie :)
SwojskaPiwniczk - Śro Lip 16, 2014 11:38

Ja piję je tylko rano z gorącą wodą na trawienie i jelita,uważam że warto bo naprawdę pomaga. Więcej przepisów z jego wykorzystaniem niestety nie znam:)
filip369 - Śro Sie 13, 2014 11:16

Ja mieliłem i 3 razy dziennie piłem napar z jednej łyżeczki. A jaka ilość będzie odpowiednia, jak zależy mi na odpowiedniej ilości kw. omega 3?
daniel_K - Śro Sie 13, 2014 13:32

SwojskaPiwniczk napisał/a:
Ja piję je tylko rano z gorącą wodą na trawienie i jelita,uważam że warto bo naprawdę pomaga. Więcej przepisów z jego wykorzystaniem niestety nie znam:)

Mozna prosic o jakies uzasadnienie pozytywnego wplywu na jelita? Czy jak ktos ma IBS albo dziurawe jelita itp?

mrook - Śro Sie 20, 2014 18:58

Gdzie można je zakupić? Czy jedzenie samego siemienia lnianego jest zdrowsze niż np. po obróbce albo przy mieszaniu z innymi potrawami?
opiotr - Śro Sie 20, 2014 19:01

mrook napisał/a:
Gdzie można je zakupić?

W sklepie...

Molka - Śro Sie 20, 2014 19:09

opiotr napisał/a:
mrook napisał/a:
Gdzie można je zakupić?

W sklepie...

:P

daniel_K - Czw Sie 21, 2014 10:13

Ja bylem ostatniow sklepie i nie bylo ... :P
EAnna - Czw Sie 21, 2014 10:19

daniel_K napisał/a:
bylem ostatniow sklepie i nie bylo ...

Siemię lniane można kupić na stoiskach z ziarnami na targach oraz w dobrze wyposażonych sklepach warzywnych.
Nigdy nie kupuj mielonego siemienia a tym bardziej odtłuszczonego. Są nic nie warte.
Odtłuszczone siemię mielone jest odpadem z produkcji oleju lnianego.

daniel_K - Czw Sie 21, 2014 13:47

Wiem przeciez jaja se robie.
Ja dziennie tak z 60 g zjadam siemienia lnianego, lacze je ze slonecznikiem luskanym i wiorkami kokosa, miele w mlynku do kawy i posypuje tym warzywa na parze. Smakuje niesamowicie.
Tylko wlasnie zastanawia mnie czy to ma faktycznie taki dobroczynny wplyw na jelita bo ewidentnie na zaparcia jest to genialne. Ale czy gdy za szybko sie tresc jelitowa przesuwa to zdazy sie wszystko wchlonac? Czy zbytnia ilosc blonnika nie szkodzi przy leaky gut albo innych schorzeniach jelit.

EwelinaKos - Pon Wrz 15, 2014 12:55

Siemie lniane to świetny dodatek do naturalnych chlebów na zakwasie żytnim. Smakowo, ale i zdrowotnie genialne!

Polecam Ewelina

katherina - Śro Wrz 24, 2014 20:15

Zdarza mi się upiec chleb i zawsze siemię dodaje, a w sklepach albo aptece można kupic już zmielone które do herbaty można dodać.
zdrowie_moje - Sob Paź 04, 2014 16:44

Siemię lniane jest bardzo zdrowe, bo m.in. łagodzi stany zapalne. Ja osobiście używam dużo do chleba własnego wypieku.
Pozdrawiam

kikizafryki - Pią Kwi 10, 2015 18:26

Oprócz siemienia lnianego, polecam też olej lniany.
Ja dodaję do serka wiejskiego na kolację :) Pycha

vvv - Pią Kwi 10, 2015 19:08

napisał/a:
Pokost lniany – produkt otrzymywany przez zagęszczenie oleju lnianego, z dodatkiem substancji przyspieszających wysychanie (tzw. sykatyw), stosowany jako środek do impregnacji drewna, tynków i innych materiałów porowatych. Czysty pokost bywa rozcieńczany, głównie terpentyną balsamiczną w celu ułatwienia penetracji w głąb twardego drewna. Zabezpiecza przed wilgocią oraz czynnikami atmosferycznymi. Produkt pochodzenia naturalnego, ekologiczny.

krzysztof85 - Nie Kwi 12, 2015 23:35

Polecam siemię jako środek na poprawę perystaltyki jelit. Odkąd, za radą znajomych, systematycznie stosuję utarte (ni za mocno) w moździerzu pozbyłem się gnębiących mnie od dłuższego czasu problemów. Oleju nie używam - wyczytałem, że nie obniża złego cholesterolu jak samo siemię.
Molka - Wto Kwi 21, 2015 21:22

kikizafryki napisał/a:
Oprócz siemienia lnianego, polecam też olej lniany.
Ja dodaję do serka wiejskiego na kolację :) Pycha

Po to zarejestrowałas sie zeby polecic olej lniany? ;(

klaraa91 - Czw Maj 25, 2017 12:59

Dodawałam czasem do owsianki albo smoothie. Ale najczęściej jem samo, zalane gotowaną wodą. Staram się mielić przed jedzeniem, ale przyznam że smakowo wolę ziarenka w całości i rozgryzanie tych 'glutków' :P
igiełka - Pią Wrz 01, 2017 16:43

Mi też siemię smakuje najlepiej - zalane wrzątkiem. :-x
pogodny - Pon Wrz 04, 2017 13:04

Ja raczej za tym nie przepadam. Zapach mi nie podchodzi :D
Biomondo - Czw Lis 09, 2017 09:00

Faktycznie zapach czy smak nie powala na kolana i nie należy do do grona moich ulubionych napitków, natomiast faktycznie jego pozytywny wpływ na organizm oraz prawidłowa prace jelit bierze tutaj górę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group