www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Surowy dział - ile płacicie za mięso?

marcins - Pon Maj 12, 2014 10:53
Temat postu: ile płacicie za mięso?
Jak w temacie. Motywacją dla założenia tego wątku jest chęć znalezienia możliwie najtańszego i wystarczająco dobrego do diety raw paleo mięsa.
Moje źródła:
-frisco.pl/a.pl/fresh24.pl - udziec jagnięcy (import z Nowej Zelandii) - niestety mrożony - 72 PLN/kg
-vipdelikatesy.pl - udziec jagnięcy (import z Niemiec) - niemrożony - 94 PLN/kg
Generalnie przymierzam się do próby zorganizowania mini-kooperatywy spożywczej do bezpośrednich zakupów dobrej jakości baraniny, jagnięciny i koziny i nie ukrywam, że informacja o cenach byłaby bardzo pomocna.

Syriusz - Czw Maj 29, 2014 14:19
Temat postu: Re: ile płacicie za mięso?
marcins napisał/a:
Jak w temacie. Motywacją dla założenia tego wątku jest chęć znalezienia możliwie najtańszego i wystarczająco dobrego do diety raw paleo mięsa.
Moje źródła:
-frisco.pl/a.pl/fresh24.pl - udziec jagnięcy (import z Nowej Zelandii) - niestety mrożony - 72 PLN/kg
-vipdelikatesy.pl - udziec jagnięcy (import z Niemiec) - niemrożony - 94 PLN/kg
Generalnie przymierzam się do próby zorganizowania mini-kooperatywy spożywczej do bezpośrednich zakupów dobrej jakości baraniny, jagnięciny i koziny i nie ukrywam, że informacja o cenach byłaby bardzo pomocna.


Nic nie place.
Mam to wszystko na mojej farmie za darmo.
Samo rosnie a nadmiar rozdaje ludziom.
pozdrawiam

Hannibal - Pią Maj 30, 2014 22:03

Mięso owcze, baranina - 25 zł za kilo
Kozina - 30 zł za kilo
Konina - 33 zł (udziec), 23 zł (gulaszowe)
Boczek z dzika - 30 zł

lipon - Sob Maj 31, 2014 07:43

Lopatka bez kosci 10,99 za kilo.
Myslicie ze jak kupujecie drogie miesa to was uchroni przed chorobami.
Wszystko jest juz zatrute,nie ma zdrowej zywnosci.

daniel_K - Pon Sie 04, 2014 09:46

lipon napisał/a:
Lopatka bez kosci 10,99 za kilo.
Myslicie ze jak kupujecie drogie miesa to was uchroni przed chorobami.
Wszystko jest juz zatrute,nie ma zdrowej zywnosci.

Tez sie wlasnie zastanawiam nad tym ale ostatnio sie dowiedzialem ze do miesa idzie doslownie " wstrzyknac " rozne substacje, zazwyczaj chyba solanki, ktore zwiekszaja jego wage a moze i objetosc. I u nas takie praktyki nie sa obarczone informowaniem o tym klienta.
I to mowie o miesie takim surowym nie przetworzonym a nie jakiejs parowce czy nawet wedlinie.
Takze jednak chyba warto zaplacic troche wiecej rolnikowi ale tylko zaufanemu.
Ja to zeby zaufac to bym musial widziec jak on to ubija i mi pakuje do torby ;d
Ale mi Hannibal zrobil smaka boczkiem z dzika ;d
Chociaz czytalem u sloneckiego na stronie patent z " uzdatnianiem " miesa. Ze zalewasz je woda w stosunku 1:3 i doprowadzasz do wrzenia i od razu wylaczasz to. Co o tym sadzicie ? Niby sie wyplukuje duzo syfu z tego dzieki temu?

janekwas - Pon Sie 04, 2014 11:54

[quote="daniel_K"]
lipon napisał/a:
Lopatka bez kosci 10,99 za kilo.
Chociaz czytalem u sloneckiego na stronie patent z " uzdatnianiem " miesa. Ze zalewasz je woda w stosunku 1:3 i doprowadzasz do wrzenia i od razu wylaczasz to. Co o tym sadzicie ? Niby sie wyplukuje duzo syfu z tego dzieki temu?


Sądzę, że to niegłupie skoro nawet "dziadzio" tak robi... :?

http://www.dieta-dla-zuch...so-wedliny.html

Cytuję: "25 dkg. boczku kroi na nieduże kawałki, wrzuca do dużej ilości zimnej wody i gotuje ok. 10 minut. Wodę z E-zapachem wylewa. Boczek płucze i po osuszeniu otrzymuje 16/17 dkg. boczku który choć prosto z wody, wody z "mącznym klejem" już z siebie nie wydziela i nadaje się do smażenia."

Dziadzio wie co robi. :shoot:

3of5 - Pon Sie 04, 2014 13:00

wypadałoby jeszcze dopisać i resztę:
Cytat:
Taki rozwiązanie proszę traktować jak super awaryjne.

Dziadek powiada, że kiedyś, kiedyś po wojnie za mięsną aferę to dosłownie poleciały głowy. Dzisiaj producenci chyba dostaną medal od ZUS za wykańczanie potencjalnych odbiorców emerytur.

Optymalni, którzy chcą wiedzieć co jedzą - jadą na wieś i tam kupują bezpośrednio od małego producenta. Warto, ponieważ dokładnie nikt nie wie jakie to trucizny serwują nam E wynalazcy.

Moveo-Sport_pl - Nie Mar 01, 2015 12:45

Ja akurat nie zwracam na to aż tak dużej uwagi ponieważ liczy się przede wszystkim to czy mięso jest dobre,zdrowe i świeże- to ma kluczowe znaczenie i wole dopłacić a mieć taką pewność tego co się je.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group