www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Medycyna naturalna - Naturalne metody na przeziębienie u dziecka

Derry - Pon Lut 10, 2014 14:14
Temat postu: Naturalne metody na przeziębienie u dziecka
Cześć. Mam mały kłopot z synkiem. Znowu zachorował. Przeziębienie nie ma ostrych objawów, ale się ciągnie zawsze dość długo. Leki swoją drogą, ale zastanawiam się jakie naturalne środki i metody można by jeszcze stosować w takiej sytuacji. Proszę, podawajcie swoje pomysły.
Witold Jarmolowicz - Pon Lut 10, 2014 14:29

Przede wszystkim rozsądne żywienie niskowęglowodanowe, około 100g węglowodanów. (Żywienie bez cukru nie ma wiele wspólnego z low carb! To nie to samo!) Eliminacja mlecznych.
Wdrożone od zaraz, a nie po latach rozważań i konsultacji.
JW

figa - Wto Lut 11, 2014 00:31

Panie Witoldzie ,a mleko dla niemowląt w proszku -jest mlekiem?
Witold Jarmolowicz - Wto Lut 11, 2014 09:16

Tak, to sucha masa z serwatki, czyli odpadu powstającego przy produkcji sera. Ten odpad jest podstawą produkcji odżywek dla ludzkiego potomstwa. Dzięki skarmianiu niemowląt rozwiązany został problem utylizacji tego odpadu. Białko z serwatki, czyli właśnie mleko w proszku jest dodawane również wszędzie, gdzie się da do produktów dla dorosłych.
JW

Kangur - Wto Lut 11, 2014 20:55

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Tak, to sucha masa z serwatki, czyli odpadu powstającego przy produkcji sera. Ten odpad jest podstawą produkcji odżywek dla ludzkiego potomstwa. Dzięki skarmianiu niemowląt rozwiązany został problem utylizacji tego odpadu. Białko z serwatki, czyli właśnie mleko w proszku jest dodawane również wszędzie, gdzie się da do produktów dla dorosłych.
JW

Serwatka rowniez jest wykorzystywana w produkcji brazowego sera.
Nastapil samozaplon brazowego sera podczas transportu. 27 ton brazowego sera palilo sie 5 dni w tunelu w Norwegii.
http://en.wikipedia.org/wiki/Brunost

koffin - Śro Lut 12, 2014 04:03

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Przede wszystkim rozsądne żywienie niskowęglowodanowe, około 100g węglowodanów. (Żywienie bez cukru nie ma wiele wspólnego z low carb! To nie to samo!) Eliminacja mlecznych.
Wdrożone od zaraz, a nie po latach rozważań i konsultacji.
JW


1.Masło to też mleczne?

2.Po serze norweskim czerwone plamy, suche pod oczami mogą być przyczyną tej serwatki?
Przez laktozę tak dokładnie?

octustrugi - Śro Lut 12, 2014 16:32

Witam

A czy WPI (izolat białek serwatki) i WPC (koncentrat białek serwatki) też zaliczamy do mlecznych??

Witold Jarmolowicz - Pią Lut 14, 2014 08:48

octustrugi napisał/a:
Witam
A czy WPI (izolat białek serwatki) i WPC (koncentrat białek serwatki) też zaliczamy do mlecznych??
Jak sama nazwa wskazuje, to zawiera białka krowie i tak samo może uczulać, jak świeże mleko.
JW

severa - Pon Lut 17, 2014 13:24

Zapytaj się w aptece o ekstrakt z pelargonii afrykańskiej. Kiedyś stosowałam w takiej sytuacji i był bardzo pomocny.
Derry - Śro Lut 19, 2014 11:52

Pytałam o to i polecono mi pelavo. Trzeba będzie wypróbować, tym bardziej, że to jest naturalne, więc nie ma ryzyka.
lelumpolelum - Czw Lut 20, 2014 12:18

Niby ok, że naturalne, ale czy rzeczywiście można używać swobodnie z tym, co przepisał lekarz? No i czy nie ma problemów z namówieniem dziecka do picia tego? :)
Witold Jarmolowicz - Sob Lut 22, 2014 08:48

koffin napisał/a:
1.Masło to też mleczne?
2.Po serze norweskim czerwone plamy, suche pod oczami mogą być przyczyną tej serwatki?
Przez laktozę tak dokładnie?
Masło to też mleczne, zawiera niewielkie ilości białek krowich. Bardzo nieliczne osoby nie tolerują masła, dla większości uczulonych nie ma to znaczenia.
Laktoza w zasadzie nie uczula, to jest cukier podobny do buraczanego. Uczulają białka. Laktoza powoduje zaburzenia jelitowe z powodu braku laktazy, enzymu rozkładającego laktozę. Wówczas ten niestrawiony cukier powoduje patologiczny rozrost bakterii jelitowych i to one są odpowiedzialne za sensacje jelitowe.
JW

severa - Sob Lut 22, 2014 13:24

lelumpolelum napisał/a:
Niby ok, że naturalne, ale czy rzeczywiście można używać swobodnie z tym, co przepisał lekarz? No i czy nie ma problemów z namówieniem dziecka do picia tego? :)


U mnie nie było z tym problemów. A co do łączenia z innymi środkami, to raczej bez kłopotu, bo to jest naturalne. Nie ma obaw.

Derry - Pon Lut 24, 2014 12:04

Ja mogę tylko powiedzieć, że już dawno po infekcji. Domowe sposoby i wspominane pelavo chyba pomogły. Mały już wrócił do przedszkola.
Sevoure - Pon Kwi 28, 2014 18:22

Można to pelavo dostać gdzieś poza aptekami? Czy raczej tylko w aptekach?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group