www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety niskowęglowodanowe - prosze o pomoc 16 lat !

Daneo - Nie Paź 06, 2013 19:31
Temat postu: prosze o pomoc 16 lat !
Witam prosze was o pomoc , mam 16 lat i choruje na cukrzyce typu 1. Chciałem obniżyć dawki insuliny więc pszeszedłem na low carb ale z moich obliczen wyszlo ze zjadam weglowodany tylko z warzyw praktycznie a mój problem tkwi w tym że od 2 tygodni nie moge wogole spac ,max po 2 godziny i nie nie moge wogóle pózniej zasnac . Prosze was o pomoc.
Moj jadlospis:
sniadanie-jajecznica z 2 jajek i plastrem sera zoltego na masle okolo 20g.
2 sniadanie w szkole- chleb z siemienia lnianego (40g siemienia,1 jajko,szypta proszku do pieczenia) z serem topionym , obiad-surowka z pomidora lub czegos innego,duzo miesa(roznego),przed kolacja(jogurt naturalny grecki,zolty ser),kolacja (jajecznica lub ryba jakas tliusta).

gravs - Pon Paź 07, 2013 19:15

zastanawiam się czy nie przesadziłeś z obniżaniem ilości węglowodanów bo wychodzi bardzo mało ale niech się wypowiedzą mądrzejsi.
Witold Jarmolowicz - Pon Paź 07, 2013 19:25

Tak na to wychodzi, trochę za mało węglowodanów. Wskazane jest jednak te 70g, nawet w cukrzycy I. Trzeba sobie niestety podliczyć całodzienne menu.
JW

Daneo - Wto Paź 08, 2013 15:32

Dzieki a w jesli jeszcze jedno moge spytac gdzie dozucic te ww (sniadanie,obiad,kolacja) i czy obizyc wtedy ilosc bialka czy tluszczu ?
Witold Jarmolowicz - Wto Paź 08, 2013 17:24

Najlepiej rozłożyć równomiernie w ciągu dnia, a po ewentualnym wysiłku i hipoglikemii ratować się małą przekąską. W zmniejszaniu białka i tłuszczu trzeba się kierować Formułą 4eS. 70g węglowodanów to mniej niż 300 kcal, ilość energii niewyliczalna w codziennym zapotrzebowaniu.
JW

Daneo - Śro Paź 09, 2013 20:18

Witold a myslisz czy zwiekszenie ww do 100g bym mógł zastosowac . Bo aktualnie zaczela mi sie szkola i pozno do domu wracam i nie mam co tam zjesc.
vvv - Śro Paź 09, 2013 20:58

Nie wiem czy to w czymś pomoże, ale gdy nie miałem czasu,
a chciałem się czuć w pełni odżywiony jadałem tak:

Składniki: mięso wieprzowe z głów (43%), woda,
tłuszcz wieprzowy, żelatyna spożywcza,
sól, przyprawy naturalne, chemia spożywcza.
całość 880 kcal
Białko 58g
Tłuszcz 72g
Węglowodany 1 g


całość 160kcal
Białko 8g
Tłuszcz 1g
Węglowodany 32g

Można to wciągnąć o dowolnej porze dnia i nocy,
najpraktyczniej po wyjściu z Tesco.
W sumie 1,4 litra więc każdy żołądek poczuje się pełny,
a zawsze popijanie soku można przerwać i zostawić w kartoniku na potem.


Oczywiście przy takim odżywianiu wstrzykiwana insulina zabija bardzo skutecznie. Chyba, że lekarz pozwolił po posiłkach niskowęglowodanowych (o ile wie co to jest) najpierw mierzyć poziom cukru we krwi, a potem ostrożnie ładować insulinę, wtedy masz okienko do ewolucji diety.

Nie jestem Witold, ale zwiększenie udziału węglowodanów w diecie zwykle zwiększa szybkość głodnienia i skraca odstępy między posiłkami.
8)

Daneo - Śro Paź 09, 2013 21:38

Ok dzieki za rady

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group