www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Medycyna naturalna - Skład domowej apteczki

gea - Wto Lip 09, 2013 00:56
Temat postu: Skład domowej apteczki
Dobrze byłoby sporzadzić wspólnymi siłami praktyczny zestaw leków domowej apteczki z uwzględnieniem naturalnych medykamentów w rodzaju propolis.
Czy jest coś na komary z " natury". Mnie żrą nawet po OFFie i Autanie.

vvv - Wto Lip 09, 2013 04:15

Zwykły ocet jest najlepszy, ale odstrasza nie tylko komary, ale w ogóle wszystko co żyje, można się nim natrzeć albo się zraszać używając rozpylacza ręcznego, oczywiście trzeba bardziej lubić zapach octu niż ukąszenia komarów.

Przy bezwietrznej pogodzie można spróbować najpierw zrosić octem teren imprezy typu trawnik wokół ogniska przy którym siedzimy, a dopiero potem siebie w desperacji.
;)

Anonymous - Wto Lip 09, 2013 06:33

gea napisał/a:
Czy jest coś na komary z " natury"
Kozieradka :)
Hannibal - Wto Lip 09, 2013 07:17

Ja używam głównie Mosbito oparty na lawendzie. Innym dobrym odstraszaczem jest Nobzee.
Parę lat temu używałem płynu Dr Beta czy repelentu Zielony Ogród (skład: olej cytronellii, sok z czosnku, biały pieprz).
Oprócz płynów i maści są też opaski i plastry.

gea - Pon Lip 15, 2013 00:36

Dzięki. Dziś usłyszałam w audycji Beaty Pawlikowskiej o olejku geraniowym.
Co do apteczki to dobrze byłoby mieć zioła p/ goraczkowe Pyrosan ( można samemu nazbierać -Pyrosan – Wskazania – Stan gorączkowy, przeziębienie, grypa, nieżyt górnych dróg oddechowych, bóle mięśniowe.
Skład – kwiat rumianku pospolitego, owoc maliny, pączki topoli, liść brzozy, kwiat lipy, kora brzozy, kwiat bzu czarnego.) W "Ziołolecznictwie" pod red. Aeksandra Ożarowskiego była kora wierzby a nie brzozy, bo właśnie wierzba (Salix)zawiera w korze salicylany. Do ziół dawałam sok malinowy.
na kaszel Azarinę (SKŁAD: ziele kopytnika, korzeń lukrecji, suchy wyciąg z ziela glistnika, fosforan kodeiny, olejek anyżowy, masa tabletkowa.)
WSKAZANIA:
stany nieżytowe górnych dróg oddechowych, szczególnie gardła i oskrzeli,
przy nadmiernym wysuszeniu błon śluzowych,
kaszel,silne podrażnienie i przekrwienie błon śluzowych

Na biegunkę węgiel i tanninum albuminatum.
Używam też Aromatol ( polski Amol) do oklepywania, odkażania po ukąszeniach.
Przy skaleczeniach używam proszek Dermatol- dobrze się suszą rany.
Woda utleniona w żelu. Maść cynkowa z kwasem salicylowym przy wypryskach.
No i chyba tyle.
Jeszcze liść mięty pieprzowej suszonej osobiście przy dyskomforcie po obżarstwie lub jako dodatek do napoju.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group