www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Zdrowa żywność - jaja eko - sklepy w Warszawie

marcins - Śro Kwi 17, 2013 01:06
Temat postu: jaja eko - sklepy w Warszawie
Ma ktoś namiar na sklep(y) w Warszawie z jajami z dobrze odżywionych (tj. z mocną skorupką)?
Bardzo duża część jaj które kupuję, po zanurzeniu w wodzie okazuje się mieć nieszczelną i uszkodzoną skorupkę (małe pęknięcia niewidoczne gołym okiem z których wydziela się gęsty sznur bąbelków). Na wszelki wypadek takich nie jem.
A może po prostu przesadzam z ostrożnością, i mikropęknięcia nie mają znaczenia przy spożywaniu jaj gotowanych przez 4-5 minut? W tej kwestii póki co trzymam się zaleceń dr Mercoli, który jednak zdaje się odnosi je przede wszystkim do spożywania jaj na surowo.

Kupowałem w różnych miejscach i ten problem dot. czasami nawet 80-90% kupionych jaj.

Chyba jest problem z cenzurą - forum nie wyświetla nazwy zwierzęcia, które znosi jaja :o

EAnna - Śro Kwi 17, 2013 08:15

marcins napisał/a:
może po prostu przesadzam z ostrożnością, i mikropęknięcia nie mają znaczenia przy spożywaniu jaj gotowanych przez 4-5 minut?

Jajka gotujesz w zbyt wysokiej temp. Pęknięcia nie mają żadnego znaczenia z punktu widzenia konsumpcji.
Czego konkretnie się boisz w tych jajkach?
Osobiście zjadam ok. 50 żółtek miesięcznie na surowo i jeszcze nigdy mi nie zaszkodziły.

marcins - Śro Kwi 17, 2013 16:31

Dla mnie chodzi o kwestię _ewentualnej_ szkodliwości produktów rozpadu jakichś toksyn bakteryjnych wydzielonych przez mikroby, które zdążyły się zadomowić w nieszczelnym jajku. Pokreślam, że ewentualnej, bo nie mam żadnej wiedzy z mikrobiologii i raczej na pewno tego nie zmienię (nie można w końcu znać się na wszystkim).

Przy np. jadzie kiełbasianym dawki śmiertelne są rzędu 1mcg/kg.
Nie spodziewam się oczywiście, że bym trafił do piachu z powodu zjedzenia ugotowanych jaj z lekko nieszczelną skorupką, ale chodzi mi tu o kwestię generalnej minimalizacji ekspozycji na różnego rodzaju substancje toksyczne.

EAnna - Śro Kwi 17, 2013 19:48

marcins napisał/a:
chodzi mi tu o kwestię generalnej minimalizacji ekspozycji na różnego rodzaju substancje toksyczne.

marcins,
Człowieku, jesteś młody, masz zaledwie 29 lat.
Ciesz się życiem i nie dziel włosa na czworo. :)

Molka - Śro Kwi 17, 2013 20:34

jad kiełbasiany w jaku? ee..
vvv - Czw Kwi 18, 2013 02:38

EAnna napisał/a:
Człowieku, jesteś młody,
Mam taką, ni to nocną, ni to ranną refleksję, ( jeszcze kur nie zapiał ), że właściwa data urodzenia to dobra rzecz, można być nieletnim w normalnych czasach, spóźnić się na plomby amalgamatowe, a być za wcześnie na nowe źródło rtęci - liczne szczepienia obowiązkowe, pamiętać prawdziwe jedzenie i umieć go odnaleźć i docenić. Pamiętać jak Świat wyglądał przed erą elektroniki nielampowej, ale akurat rozwijać się z nowymi technologiami, pamiętać stary system, ale nie bać się nowego.

Kalafioreczek - Pią Kwi 19, 2013 12:10

A sprawdzales jajka z Bio Bazaru? Jest otwarty w soboty dosc dlugo bo od 8 do 16 na Żelaznej w Warszawie. Wydaje mi sie ze jesli zalezy Ci na jakosci to tam ja na pewno znajdziesz. a jesli chodzi o ceny to roznie bywa, ale jest tam wiele sprawdzonych dostawcow, wiec warto sie przejsc.
EAnna - Pią Kwi 19, 2013 13:54

vvv napisał/a:
właściwa data urodzenia to dobra rzecz, można być nieletnim w normalnych czasach, spóźnić się na plomby amalgamatowe, a być za wcześnie na nowe źródło rtęci - liczne szczepienia obowiązkowe, pamiętać prawdziwe jedzenie i umieć go odnaleźć i docenić. Pamiętać jak Świat wyglądał przed erą elektroniki nielampowej, ale akurat rozwijać się z nowymi technologiami, pamiętać stary system, ale nie bać się nowego.

Tak, cenna refleksja.
Tylko życie prawdopodobnie i tak wszystko uśrednia :>

Witold Jarmolowicz - Nie Sie 25, 2013 09:00
Temat postu: Re: jaja eko - sklepy w Warszawie
marcins napisał/a:
Ma ktoś namiar na sklep(y) w Warszawie z jajami z dobrze odżywionych (tj. z mocną skorupką)?...
Chyba jest problem z cenzurą - forum nie wyświetla nazwy zwierzęcia, które znosi jaja :o
Można przecież napisać:
Cytat:
Ma ktoś namiar na sklep(y) w Warszawie z jajami z dobrze odżywionych kokoszek (tj. z mocną skorupką)?
:)
JW

koffin - Wto Lis 26, 2013 15:21
Temat postu: Jaja
Chciałbym się dowiedzieć, gdzie można kupić dobrej jakości jaja, jeżeli możliwe to ekologiczne. Podajcie mi stronkę do sklepu, proszę. Czy może na to samo wyjdzie jeżeli kupię na ryneczku od babuszki? Sklep internetowy czy ryneczek? Taka Pani również sprzedaje masło i smietanę wiejską.
Lucja84 - Śro Lis 27, 2013 12:24

najlepiej od sprawdzonego sprzedawcy na bazarze, który ma prawdziwe wiejskie jaja a kury pochodzą z dobrej hodowli i nie sa faszerowane jakimiś swiństwami, akurat moja rodzina kupuje od znajomych na wsi jajka.
e-market24_com_ - Czw Gru 05, 2013 12:29

Sklepów ze zdrową żywnością warto szukac w internecie,raz z racji samej ceny a dwa szerokiego wyboru,z dostawą też zazwyczaj nie ma żadnych problemów. Jest szybka i na czas.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group