www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Odchudzanie - Ciepłe śniadania a odchudzanie

Szaman - Pon Lut 11, 2013 15:03
Temat postu: Ciepłe śniadania a odchudzanie
mam do Was pytanie jako do specjalistów. Od miesiąca biorę udział w takim programie 90 dni do eko (bardzo fajny i darmowy diet coaching, który oducza złych nawyków żywieniowych i wpaja nowe - watro sprawdzić, schudłem 3 kilo w miesiąc bez dużych wyrzeczeń) i tam było ostatnio zadanie: "Jeśli twoim celem jest zmiana figury – zadbaj o jadanie ciepłych śniadań (przynajmniej 4- 5x w tygodniu)!" (za: http://www.90dnidoeko.pl/wyzwania )

dlaczego tak jest? jest jakieś wytłumaczenie?

Witold Jarmolowicz - Pon Lut 11, 2013 17:43

To czary mary takie same, jak picie wody niegazowanej, reguła, żeby kolację oddać wrogowi, przeżuwanie każdego kęsa po 15 razy, gotowanie na parze itd.
Jeżeli nie powiemy klientowi najpierw, co powinien jeść, to tłumaczenie, jak powinien jeść, jest funta kłaków nie warte.
JW

Szaman - Czw Lut 14, 2013 10:33

Na szczęście są też wskazówki i przykładowe menu :)
"Zjedz kaszę jaglaną z jajkiem. Ugotuj kaszę tak jak w poniedziałek (bez owoców) dodając soli, wyłóż na talerz, zrób wgłębienie i włóż tam jajko ugotowane na miękko, posyp zieloną pietruszką i pikantnymi przyprawami jeśli lubisz." - ciekawy pomysł, jeśli ma się czas :)

zródło: 90 dni do EKO

Witold Jarmolowicz - Czw Lut 14, 2013 23:58

Szaman napisał/a:
Na szczęście są też wskazówki i przykładowe menu :)
"Zjedz kaszę jaglaną z jajkiem. Ugotuj kaszę tak jak w poniedziałek (bez owoców) dodając soli, wyłóż na talerz, zrób wgłębienie i włóż tam jajko ugotowane na miękko, posyp zieloną pietruszką i pikantnymi przyprawami jeśli lubisz." - ciekawy pomysł, jeśli ma się czas :)
zródło: 90 dni do EKO
I znowu, jeżeli się nie powie klientowi, że to ma być ugotowane nie więcej, niż łyżka suchej kaszy, to się gość upasie na tej kaszy z jajkiem jak tucznik. A kaszy, w której wgłębieniu mieści się jajko, musi być kopiasty talerz.
JW

Szaman - Pon Lut 18, 2013 13:31

Witold Jarmolowicz napisał/a:
I znowu, jeżeli się nie powie klientowi, że to ma być ugotowane nie więcej, niż łyżka suchej kaszy, to się gość upasie na tej kaszy z jajkiem jak tucznik. A kaszy, w której wgłębieniu mieści się jajko, musi być kopiasty talerz.
JW


Racja - w momencie, gdy brakuje dokładniejszych gramatur i miar, nie może zabraknąć zdrowego rozsądku :) Ale chętnie napiszę do organizatorów tego programu zainspirowany Twoimi uwagami

Herkimer - Pon Lut 18, 2013 22:41

Szaman napisał/a:
Na szczęście są też wskazówki i przykładowe menu :)
"Zjedz kaszę jaglaną z jajkiem. Ugotuj kaszę tak jak w poniedziałek (bez owoców) dodając soli, wyłóż na talerz, zrób wgłębienie i włóż tam jajko ugotowane na miękko, posyp zieloną pietruszką i pikantnymi przyprawami jeśli lubisz." - ciekawy pomysł, jeśli ma się czas :)

zródło: 90 dni do EKO


Szamanie Adrianie, jak na tak poważne stanowisko przystało ;) powinieneś wiedzieć, że czary mary nie dla każdego. Masz duże zamiłowanie do hazardu i przez to problemy zdrowotne ;)

Lepsza Szamanka ;)

julabura - Sob Maj 10, 2014 13:18

Kasza jaglana z jajkiem?? Jakoś mi się to nie widzi...
karas90 - Pon Maj 12, 2014 16:20

Kasza jaglana z jajkiem nie brzmi dobrze ;P Co do ciepłych posiłków rano, to totalny mit!
płatek - Pią Maj 30, 2014 16:22

też mi się wydaje że to mit. Mam koleżankę - dietetyczkę kliniczną i ona mi ustala dietę. Pytałem ją i mnie wyśmiała!
katherina - Śro Lip 09, 2014 21:52

Jak dla mnie opcja na ciepłe śniadanie to jajecznica i owsianka:) Innych nie uznaję;P
Moveo-Sport_pl - Pon Lip 14, 2014 16:40

Z innych mogą być jeszcze naleśniki- bardzo popularne w USA na śniadanie,u nas bardziej na obiad:) Faktycznie jedyne co oprócz tego przychodzi mi do głowy to płatki owsiane i jajecznica.
kasuul - Śro Sie 06, 2014 16:20

Ciepłe zdrowe śniadanie to raczej tylko owsianka z różnościami:)
EwelinaKos - Wto Lis 25, 2014 18:32

Z rana, zwłaszcza o tej porze roku najlepiej spożywać posiłki o potencjale rozgrzewającym, który dodaje energii na cały dzień. Moim faworytem jest faktycznie kasza jaglana z dodatkiem suszonych daktyli, oleju kokosowego, cynamonu i syropu daktylowego. Przyznam, że to połączenie dość orientalne, ale na mnie działa. Z doświadczenia polecam:)
malwinaa29 - Śro Sty 07, 2015 12:00

No tak owsianka świetnie się nadaje na ciepłe śniadanie, ale lepiej wam smakują www.bogutynmlyn.pl/otreby_zytnie czy raczej pszenne?
lovebefit - Pią Lut 13, 2015 12:20

malwinaa29 napisał/a:
No tak owsianka świetnie się nadaje na ciepłe śniadanie, ale lepiej wam smakują www.bogutynmlyn.pl/otreby_zytnie czy raczej pszenne?

żytnie zdecydowane lepsze i zdrowsze :)

malwina28 - Śro Kwi 08, 2015 17:19

a ja myśle że to mało ważne czy ciepłe czy zimne a podstawą jest w ogóle jadanie śniadań :-)
lovebefit - Wto Kwi 21, 2015 15:49

Do śniadania- nawet jeśli jest zimne rozgrzewamy nasz żołądek ciepłym napojem- herbata, kawa, mleko, przyśpieszając tym samym pracę metabolizmu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group