www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Przepisy - Łosoś

potrostek - Nie Lis 25, 2012 13:38
Temat postu: Łosoś
ostatnio mam strasznego smaka na łososia na obiad :) wypróbowałam już podstawowe przepisy jakie znalazłam w necie, ale nadal mi mało i brakuje mi inspiracji :) Może ktoś przyrządzał w jakiś ciekawy sposób łososia? :)
(mi bardzo posmakował pieczony łosoś w musztardzie z kaparami i cebulą)

draq - Nie Lis 25, 2012 15:25

Łosoś na surowo, bez niczego.
pola102 - Pon Sty 14, 2013 15:39

Składniki, 2 porcje:

• 200 g łososia
• około 100 g makaronu ryżowego, np. o szerokości 2 mm
• 1 łyżka sezamu
• 2 dymki (długa cebulka ze szczypiorkiem)
• 1 łyżka drobno startego imbiru
• 1 ząbek czosnku
• kawałek papryczki chili (ilość do smaku, im papryczka większa tym łagodniejsza)
• zioła: mięta, kolendra, bazylia
• 1 łyżka oleju kokosowego (lub innego roślinnego)
• 2 łyżeczki oleju sezamowego
• 1/4 limonki do podania




Marynata do łososia:

• 3 łyżki sosu sojowego + dodatkowo do podania
• 1 łyżka syropu klonowego lub miodu
• 2 łyżeczki octu ryżowego lub soku z cytryny/limonki

łośś - Wto Lip 09, 2013 16:58

pola102 mniaaaam:) musi być pycha, narobiłaś smaka
MonikaT - Wto Wrz 17, 2013 13:53

Uwielbiam łososia - w weekend zamieram przetestować przepis i jestem pewna, że będzie smaczny.
animafa - Sob Lis 09, 2013 10:45

Bardzo lubię ale w wersji sprawdzonej i klasycznej grillowanego z warzywami :)
kasia_wer - Śro Kwi 02, 2014 11:39

oj ja też chyba sobie przyrządzę ;)
gea - Śro Kwi 02, 2014 21:24

draq napisał/a:
Łosoś na surowo, bez niczego.


Znajoma powiedziała mi o pewnym problemie łososiowym, który się przytrafił rodzinie jej znajomej. Ta rodzina pracuje przy robieniu konserw z łososia sprowadzanego z Norwegii. Jak to przy produkcji- surowiec można kupić dla pracowników po przystępnych cenach. Zatem żywili się sukcesywnie surowym łososiem, bo zdrowy i smaczny. Teraz nie mogą się pozbyć tasiemców uzbrojonych, których się nabawili. Nie obrzydzam surowego łososia, byłam zaskoczona tą informacją, bo nie przypuszczałam, że łosoś może być "nośnikiem" tasiemca.

emilkalove - Sob Kwi 19, 2014 13:52

Uwielbiam łososia, szczególnie w wersji pieczonej. Często też przygotowuję sobie do pracy sałatkę z łosiem, ponieważ jest bardzo sycąca.
SwojskaPiwniczk - Śro Lip 16, 2014 11:49

Jeżeli łosoś to tylko gotowany na parze i podawany z ryżem w sosie cytrynowym- jak dla mnie pychota i jest bardzo zdrowy:)
emilkalove - Wto Lip 22, 2014 11:27

Ostatnio wypróbowałam po raz pierwszy pieczonego łososia owiniętego w szynkę parmeńską. Szynka robi się wtedy chrupiąca, a łosoś pozostaje bardzo soczysty.
kasuul - Śro Sie 06, 2014 16:22

Ja lubię sałatkę z łososiem jest pyszna:)
moniczka23 - Pon Maj 08, 2017 09:12

A macie jakieś pomysły na grillowanego łososia ?
JulitkaKorobej - Śro Maj 31, 2017 14:11

Na grilowanego:

- chrzan, musztarda, oliwa z oliwek, cytryna, pieprz, oregano
mieszasz to wszystko , następnie nacinasz łososia jak kiełbasę, i w te nacięcia wlewasz nasza przyprawę.

Kroisz bataty na cieniutkie plastry i kładziesz na łososia, i nie zawijasz go ale przykrywasz sreberkiem.

Rozpływa się w ustach i smakuje rewelacyjnie

agaa - Czw Cze 08, 2017 09:21

Ja łososia przyrządzam na dwa sposoby: albo przyprawiam przyprawą do ryb i pieprzem cytrynowym, daję 2 plasterki cytryny, owijam w folię aluminiową i do piekarnika. W ten sam sposób przyrządzam filety z pstrąga tęczowego łososiowego, który jak dla mnie ma lepszy smak, bardziej wyrazisty niż łosoś. 2 sposób to łosoś w sosie śmietankowo-koperkowym (również w piekarniku).
vvv - Sob Cze 10, 2017 17:07

agaa napisał/a:
daję 2 plasterki cytryny, owijam w folię aluminiową i do piekarnika. W ten sam sposób
Cytat:
z cytryny z nieprzyswajalnego glinu powstaje związek o nazwie cytrynian glinu, który, nasz organizm przyswaja - odkłada się w komórkach naszego ciała.


http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowe-badanie-wiaze-przyjowanie-dawek-aluminium-z-osteoporoza-i-choroba-alzheimera-jak-ograniczyc-ryzyko-2014-07
http://wolna-polska.pl/wi...-ryzyko-2014-07

:|

pogodny - Pon Cze 12, 2017 14:50

Ja przygotowuję łososia po prostu na patelni. Można trochę doprawić, ale jeśli łosoś jest świeży to moim zdaniem smakuje najlepiej bez niczego ;)
Biomondo - Pią Wrz 15, 2017 09:08

Ja nie przygotowuje łososia na patelni, a w piekarniku lub w parowarze kiedy to smakuje najlepiej. Co do samych przypraw polecam cytrynę oraz pieprz kolorowy :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group