www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Medycyna konwencjonalna - Probiotyki

zbiggy - Wto Wrz 04, 2012 19:10
Temat postu: Probiotyki
w mojej lodówce znalazłem "lakcid" data ważności 10.2012

z tego co wiem to są probiotyki które się bierze jako "osłonę" przy antybiotykach?
pytanie - czy moja flora bakteryjna coś skorzysta na tym jeżeli sobie je będę podjadał przed terminem?

Anonymous - Wto Wrz 04, 2012 20:02

zbiggy napisał/a:
czy moja flora bakteryjna coś skorzysta
jeśli przeżyją w żołądku i dotrą do jelita 8)
zyon - Wto Wrz 04, 2012 20:21

Probiotyki jaklo takie to kit i nic zdrowego. Wyjasnia to Pollmer w "Smacznego!"
zbiggy - Wto Wrz 04, 2012 21:19

miałem teraz pod koniec wakacji ze 3 sesje w których wytłukłem niezły batalion tych małych zielonych sukinkotów z jelit :)

chyba sprawdzę na sobie ten lakcid, wprawdzie widzę że zdania są podzielone, ale chyba nie zaszkodzi, jakby co będę się trzymać blisko toalety :)

zyon - Wto Wrz 04, 2012 21:28

Moge ci jutro przeklepac pare zdan z ksiazki jak chcesz, ogolnie to on to ciekawie opisuje. Dzisiaj mi sie nie chce, bo ide w kime zaraz coby na trening nie zaspac ;)
zbiggy - Wto Wrz 04, 2012 21:30

TIA jak będziesz mógł
to ja też zaraz idę co tak będę sam trollował :)

zyon - Wto Wrz 04, 2012 21:31

a tam sam, poczekaj chwile, zaraz sie zjawi jakies potrojne....jak to sie teraz mowi, zeby trolli nie urazac......elektroniczne alter ego? ;D
krobert - Śro Wrz 05, 2012 11:25
Temat postu: Re: probiotyki
Zawsze można spróbować oszukać kwasy i aplikować drugą stroną, jako probiotic enema :)


zbiggy napisał/a:
miałem teraz pod koniec wakacji ze 3 sesje w których wytłukłem niezły batalion tych małych zielonych sukinkotów z jelit :)


Tłukłeś jakąś konwencjonalną metodą, czy szamanizm pełną parą?


Tomasz Kwaśniewski poleca taki sposób: nieproszonych gości wystrzelać za pomocą aktywnego węgla (lub bardziej drastycznych metod w razie potrzeby), następnie zaszczepić jelito twardym, długodojrzewającym serem z zawartością Lactobacillus helveticus + Streptococcus thermohilus.
Więc może niekoniecznie wszystko w tym kwasie ginie?

Anonymous - Śro Wrz 05, 2012 16:17

krobert napisał/a:
Więc może niekoniecznie wszystko w tym kwasie ginie?
można żyć nadzieją , albo podpytać Helicobacter p. "jak to się robi" :D
zbiggy - Śro Wrz 05, 2012 19:26
Temat postu: Re: probiotyki
krobert napisał/a:
Zawsze można spróbować oszukać kwasy i aplikować drugą stroną, jako probiotic enema :)
byle nie ścisnąć za mocno bo ampułka pęknie ;)

krobert napisał/a:

Tłukłeś jakąś konwencjonalną metodą, czy szamanizm pełną parą?
te ostatnie wybryki to 2x na sposób wschodniosłowiański, jeden raz śródziemnomorski :)

krobert napisał/a:

Tomasz Kwaśniewski poleca taki sposób: nieproszonych gości wystrzelać za pomocą aktywnego węgla (lub bardziej drastycznych metod w razie potrzeby), następnie zaszczepić jelito twardym, długodojrzewającym serem z zawartością Lactobacillus helveticus + Streptococcus thermohilus.
i tu kłania się nam ser bursztyn z biedronki! wątki z różnych działów znakomicie się uzupełniają :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group