www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Przepisy - Przepis na mielone kotlety

zbiggy - Nie Sie 26, 2012 19:16
Temat postu: Przepis na mielone kotlety
zaglądasz a tam ... nie ma przepisu ;)

bo dopiero go chcę opracować - jak zrobić taki zwarty hamburger ale żeby nie zagęszczać go żadnymi mąkami czy innymi nie-paleo sprawami?

zwykle robię tak że 300-500g mielonej wołowiny, siekana cebula, kilka jajek, musztarda, pieprz, sól, natka pietruszki
ale przy przewracaniu na drugą stronę to się rozwala - mi to nie przeszkadza, ale może wzniosę się o stopień wyżej dzięki Wam :)

Mariusz_ - Nie Sie 26, 2012 19:49

dodaj więcej stopni Celsjusza do smażenia, następnie przewracaj i duś...
Z szamka, jak z(ko) bitkami delikatnie trzeba,ale tylko na przystawkę... ! ;D

Anonymous - Nie Sie 26, 2012 19:50

Ja dodaję kilka łyżek mąki z migdałów.
EAnna - Nie Sie 26, 2012 22:15

zbiggy napisał/a:
300-500g mielonej wołowiny

Część tej wołowiny zmiel na najdrobniejszym sitku a następnie potraktuj blenderem. Dodawaj po jednym żółtku.
Zrobisz z tego bardzo gęsty klej, tzw. emulsję. W ten sposób przygotowuje się farsz do kiełbasy. Do tego kleju dodawaj powoli mięso zmielone na większym sitku i mieszaj aż do uzyskania jednolitej masy.

Molka - Nie Sie 26, 2012 22:41

super pomysl z tymi sznyclami bez maki, musze wypróbowac, :P ja uwielbiam sznycle.

Kiedys diabeł mnie opętał i kupilam sobie takiego gotowego sznycla w sklepie.
Zrobiłam gryza i nie mogłam odgrysc kesa bo jakies zylaste paskuctwo nie chciało sie oderwac od całosci, fuj, wyplułam i pomyslalam ze chyba miałam kiepski dzien mentalnie....dobrze, ze akurat bylam sama i nie musialam czestowac nikogo tym scierwem... :P :oops:

zbiggy - Nie Sie 26, 2012 22:51

Molu Twoje użycie słowa "sznycel" zdradziło Cię że pochodzisz z Galicji :)
ja bardziej ze wschodu gdzie się mówiło kotlety

ale jak teraz się zastanawiam to mielone się lepi a więc ani "schnitzel" ani "cutlet" które pochodzą od cięcia czy krojenia do moich hamburgerów nie pasują :)

Molka - Nie Sie 26, 2012 23:00

zbiggy napisał/a:
Molu Twoje użycie słowa "sznycel" zdradziło Cię że pochodzisz z Galicji :)
ja bardziej ze wschodu gdzie się mówiło kotlety

ale jak teraz się zastanawiam to mielone się lepi a więc ani "schnitzel" ani "cutlet" które pochodzą od cięcia czy krojenia do moich hamburgerów nie pasują :)

;D no z Galicji

pisales o mieleniu miesa i polaczeniu go z jajem i obracaniu na patelni, dla mnie to sznycel :viva: kotlet to mieso rozbite i smazone w calosci..

za tego sznycla poprosze o punkcik :P

stdt - Pon Sie 27, 2012 15:46

Ja kiedyś robiłem z mielonej pręgi:

1 kg pręgi mielonej
300g pieczarek
2 cebule
przyprawy do smaku
1/4 kostki masła

wszystko mieszałem razem (tzn. pieczarki z cebulą dusiłem na maśle i potem dopiero do masy), następnie na noc do lodówki i na następny dzień na grillu elektrycznym smażyłem bądź gotowałem w wodzie. Z wody mi bardziej smakowały i lepiej się trzymały kupy :)

zbiggy - Czw Wrz 06, 2012 19:06

podsumowując : od tamtego czasu robiłem 2x kotlety, udało mi się polepszyć stan skupienia nie zmieniając receptury - po prostu więcej serca włożyłem w ich wyrabianie, ale też prawdę mówiąc nie aż tyle ile sugerował post EAnny :)

dzięki wszystkim za podpowiedzi, robię sobie taką masę, lepię kotlety i wrzucam na patelnię, a co się nie zmieści zjadam na surowo (żeby obłaskawić też bogów surowizny przy okazji ;) )

Anonymous - Pią Wrz 07, 2012 08:00

Cytat:
udało mi się polepszyć stan skupienia nie zmieniając receptury - po prostu więcej serca włożyłem w ich wyrabianie

Wszyscy lubią pieszczoty.
Potem grzecznie leżą i nie sypią się po bokach :)

zyon - Pią Wrz 07, 2012 08:35

zbiggy napisał/a:
podsumowując : od tamtego czasu robiłem 2x kotlety, udało mi się polepszyć stan skupienia nie zmieniając receptury - po prostu więcej serca włożyłem w ich wyrabianie, ale też prawdę mówiąc nie aż tyle ile sugerował post EAnny :)

Ogladales pierwsza kung fu pande i pamietasz jaki byl tajny skladnik zupy ojca Po? ;)

zbiggy - Pią Wrz 07, 2012 22:07

zyon napisał/a:
Ogladales pierwsza kung fu pande i pamietasz jaki byl tajny skladnik zupy ojca Po? ;)
chyba tego nie widziałem, a co tam było? ;O
teraz mam następne wyzwanie kulinarne, ale zakładam nowy wątek żeby nie przegapić pereł wśród podpowiedzi :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group