www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Uroda - Eko kosmetyki

LubieEco - Pon Lut 20, 2012 10:39
Temat postu: Eko kosmetyki
Dziewczyny, poradźcie... dość mam konserwantów i chemii w kremach i balsamach.
Chce poznać tajniki składu maseczek i mikstur ale jeszcze nie posiadam podstawowej wiedzy na temat domowych kosmetyków.
Znalazłam fajny warsztat - BiO Krem
myślicie, że warto pójść i posłuchać?http://ekotarg.pl/artykul/warsztat_bio-krem,201

figa - Wto Lut 21, 2012 04:23

mnie wystarczy maśc ochronna z witaminą A -nie narzekam i tanio
brajan30 - Pon Mar 12, 2012 00:08

A ja polecam maść z kitu pszczelego i z dodatkiem wosku pszczelego cera alba, oczywiście wszystko wykonane samemu. Jestem po zrobieniu sobie drugiej maseczki i twarz gładziudka, aż wszyscy pytają co zrobiłem.
chill - Pon Mar 12, 2012 07:41

Nierafinowane masło Shea jest ok. Tu je znajdziesz np: http://www.naturalne-piekno.pl/
Oprócz tego można samemu komponować "eko" kremy i balsamy .
Dobry na peeling jest mak zmieszany na ręce z rozmydlonym Aleppo .

Kefa - Pon Mar 12, 2012 17:45

chill napisał/a:
Dobry na peeling jest mak zmieszany na ręce z rozmydlonym Aleppo


Prawdziwym hitem, jeżeli chodzi o domowy peeling, są fusy po kawie, lub po prostu kawa zaparzona odrobiną wody (nie rozpuch oczywiście), do której można dodać co kto lubi, aby peeling uzyskał mazistą konsystencję. Ja dodaję najczęściej żel pod prysznic o pasującym zapachu (kokos, wanilia, czekolada itp) - to wersja nieekologiczna. Za to wybitnie aromaterapeutyczna.
Można także dodać olej i mleko kokosowe, grubą sól, gęsty jogurt - co kto lubi.

Po pierwszym razie już nigdy nie kupiłam peelingu w sklepie.

naciak - Pią Kwi 24, 2015 10:09

faktycznie maśc z wiatmina A jest dobra na większośc i moich problemów skórnych, jest chyba słabo znana i niedoceniana
Basiczek - Sob Sie 08, 2015 01:48

Ja wybieram zwykle kosmetyki z eko sklepów i zawsze dokładnie czytam składy. Od niedawna mam nowe kosmetyki z MarketBIO. Mają produkty certyfikowane i na szczęście nie karzą sobie placić tak drogo jak inne sklepy.
Majkaaa - Śro Lip 12, 2017 14:31

Ja bardzo lubię markę Resibo- ich kosmetyki są zrobione wyłącznie z naturalnych składników. Bardzo ładnie nawilżają i wygładzają cerę, nadają jej fajnego blasku i witalności;) A do tego przyjemnie pachną i są bardzo wydajne!
SpaManiaczka - Czw Paź 19, 2017 09:55

ja lubię polskie i rosyjskie naturalne kosmetyki, są w dobrej cenie i nie trzeba męczyć się samemu z kręceniem kremów ;)
gudrii - Pią Paź 20, 2017 16:45

Ekokosmetyki = Ekoprzewał. Ruski czy nasz nie ma znaczenia. Jedyne EKO kosmetyki, które są coś warte to olej kokosowy, oliwa z oliwek, aloes itd. Nie ma sensu płacić za produkty, które są upośledzonymi braćmi naturalnych ich odpowiedników. Taka prawda, a najlepszym "ekokosmetykiem"jest odpowiednia dieta bogata w tłuszcze zwierzęce :)
Justyna94 - Pon Paź 23, 2017 10:46

gdzie kupie tą maść z witaminą a? jak ona wygląda? macie jakieś sprawdzone przepisy na domowe maseczki?
Biomondo - Czw Lis 09, 2017 08:33

Przepisów jako takich na domowe maseczki nie mam, natomiast warto moim zdaniem szukać ciekawych i zarazem dobrych kosmetyków w sklepach internetowych i zwracajmy uwagę przede wszystkim na ich skład, to najważniejsza kwestia.
Justyna94 - Wto Lis 28, 2017 12:28

okej, dziękuje ;)
kalarepa150 - Sob Lut 03, 2018 15:34

ja to się na kosmetykach eko tak nie na, ale je lubię, Wiem jednak,że jak przyjdzie co do czego to w tedy niestety, ale trzeba zastosować odpowiedni krem. Ja tak miałam... kosmetyki eko fajnie działały,ale zaden z nich nie potrafił usunąć moich cieni pod oczami, dopiero krem remescar to zrobił
ekt - Czw Mar 01, 2018 08:11

Polecam sklepy takie jak
enaturalnie
eco spa
czy mazidla
Można tam kupić bardzo wiele dobrych składników, ktore potem można uzyć w kremach. Poza tym w sklepach jest wiele receptur, które pozwola stworzyć kremy o wiele lepsze niż nawet w tych najdroższych sklepach.
Jesli nie macie na to czasu to polecam marki takie jak:Vianek, Biolaven. Bio oil, sylveco. Mają naturalny skład.

fibi - Pią Sie 03, 2018 13:43

Ja jestem bardzo zadowolona z kremu Cetaphil MD - on naprawde idealnie nawilza, a do tego tez koi podrazniona skore. Uzywam go regularnie i nawet przy atopowej skorze bez problemu daje rade
elabarbara - Śro Wrz 26, 2018 07:49

Eko kosmetyki można robić samodzielnie, ale lepiej nie robić ze skóry pola do testów, a zaufać dobrym, sprawdzonym kosmetykom naturalnym. Ja już dawno wybrałam i postawiłam na markę Calluna Medica. Bardzo bogata oferta, od kremów i maseczek odżywczych i nawilżających, poprzez liftingujące i przeciwstarzeniowe, aż do przeciwtrądzikowych i wybielających. Każdy znajdzie odpowiedni kosmetyk do codziennego stosowania.
alamakota - Pią Gru 07, 2018 06:17

Eko kosmetyki muszą być dla mnie naturalne bez dodatku innych sztucznie dodanych składników. Ja miałam bardzo często reakcje alergiczne na kosmetyki i było mi ciężko coś wybrać. Ale weszłam na doz.pl i znalazłam serię kosmetyków Botame, które są opracowane przez specjalistów i idealne do mojego typu skóry czyli nadwrażliwej. Od kiedy je stosuję nie mam problemów.
pogodny - Pon Sty 07, 2019 11:18

Według mnie wiele takich produktów to po prostu najzwyklejszy chwyt marketingowy.
kalarepa150 - Pon Mar 25, 2019 09:15

Genialne wegańskie i naturalne kosmetyki ma ravina, kocham od nich maślo kakaowe oraz mleczko oczyszczające, świetnie pachnie i do tego jest delikatny dla azs
Marysia_89 - Wto Kwi 23, 2019 19:24

Ja od dłuższego czasu robię sama kosmetyki. Mam wiele alergii, więc przynajmniej wiem czego używam.
Nie jest to takie trudne, jakby się wydawało.
Poszukaj w necie przepisów na mydła czy balsamy do ciała - jest ich masa :)
Proponuje poczytać też trochę na ten temat, np na http://pieknylook.pl.

samantha - Śro Maj 01, 2019 22:20

Czasami zdarza mi sie korzytac.
Studiose - Pią Sie 30, 2019 09:59

Samodzielne robienie kosmetyków nie jest wbrew pozorom takie trudne, w sieci jest bardzo wiele instrukcji jak samodzielnie poradzić sobie z robieniem dobrej jakości kosmetyków.

Bardzo polecam to rozwiązanie z uwagi na to, ze samodzielnie wykonane kosmetyki będą miały praktycznie zawsze o wiele lepszy skład niż te kupione w sklepach.

Basiczek - Czw Lis 12, 2020 01:04

Dla mnie eko kosmetyki to także np. ekologiczne suplementy przeznaczone dla wzmocnienia włosów paznokci czy skóry. Zwracam uwagę na składy i opakowanie nie tylko kosmetyków, ale też takich suplementów. Mam na myśli celulozowe kapsułek VCap https://www.idunna.pl/krone W kapsułkach nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego, glutenu ani żadnych sztucznych dodatków, barwników, konserwantów i GMO. Zawierają za to rdest japoński, witaminę, witaminę C, gotu kolę, pokrzywę zwyczajną, skrzyp polny. Taki zestaw doskonale wzmacniający skórę i włosy.
patka - Czw Lis 12, 2020 17:05

Powiem wam, że chyba największy wybór kosmetyków naturalnych znajdziecie w sklepie https://ochnaturalnie.pl/ Ostatnio sprawdzałam oferty w różnych sklepach i właśnie ta mnie zainteresowała. Jak będę po wypłącie, to zamierzam zrobić większe zamówienie :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group