www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Aktywność fizyczna, sport - Bieżnia w domu?

Zgubiłem_hasło - Nie Lut 05, 2012 13:32
Temat postu: Bieżnia w domu?
Proszę o opinię użytkowników bieżni, czy warto kupić i czy one są wytrzymałe.
Ceny bieżni i rodzaje (elektryczna, mechaniczna) są dość zróżnicowane.
Można kupić bieżnię za 1000 zł, ale są też po 3000 lub nawet po 6000 zł.
Z jednej strony jest argument: po co bieżnia, skoro można iść pobiegać do parku.
ale to już jest dla twardzieli - zima, jesień. W dodatku mieszkam przy duzym skrzyżowaniu, stąd jedyna opcja to bieganie między blokami.
z góry dziekuję za odpowiedzi

Blade - Pon Lut 06, 2012 10:41
Temat postu: Re: Bieżnia w domu?
Zgubiłem_hasło napisał/a:
Proszę o opinię użytkowników bieżni, czy warto kupić i czy one są wytrzymałe.
Ceny bieżni i rodzaje (elektryczna, mechaniczna) są dość zróżnicowane.
Można kupić bieżnię za 1000 zł, ale są też po 3000 lub nawet po 6000 zł.
Z jednej strony jest argument: po co bieżnia, skoro można iść pobiegać do parku.
ale to już jest dla twardzieli - zima, jesień. W dodatku mieszkam przy duzym skrzyżowaniu, stąd jedyna opcja to bieganie między blokami.
z góry dziekuję za odpowiedzi


Hej,

kupić warto, ale żeby była wytrzymała - to będzie droga /powyżej 5 k/. Poza tym dobra bieżnia zajmuje sporo miejsca. Pytanie, czy bardziej nie opłaca się karnet na siłkę, tym bardziej, że od wiosny bieganie w domu na bieżni to moim zdaniem pomyłka.

A jak przebiegasz pierwsza jesień i zimę to następne pójdą już duuuużo lepiej ;)


pozdro

Blade

Blade

zyon - Pon Lut 06, 2012 10:44

Wywalanie kasy w bloto. Przysiady hinduskie nic nie kosztuja na przyklad.
Blade - Pon Lut 06, 2012 10:51

zyon napisał/a:
Wywalanie kasy w bloto. Przysiady hinduskie nic nie kosztuja na przyklad.


To swoją drogą. Ale może kolega chce wytrzymałość tlenową kształcić. Długie wybiegania najlepsze, chociaż i z tym nie do końca wiadomo jak jest. Podobnież interwały to samo dają. Tyle, że na mrozie nie da rady ;) Zajechać się idzie.

pozdro
Blade

Zgubiłem_hasło - Pon Lut 06, 2012 14:06

zyon napisał/a:
Przysiady hinduskie nic nie kosztuja na przyklad.


Kilka lat temu trenowałem kolarstwo (4 lata), dziennie robiłem około 60km, pomijając zimę. Mieliśmy również ćwiczenia typu basen, siłownia i przysiady (jak hinduskie, ale bez ruchu rąk, czyli takie zwykłe).
Co się okazało po 4 latach robienia przysiadów, bardzo umięśniły mi się pośladki i przy mojej dość szczupłej budowie ciała, wyglądam "specyficznie". Podobnie koledzy kolarze, trener często mawiał, że tyłek od przysiadów rośnie :)
patologii nie ma, choć tyłek mam duży. Dlatego nie wiem, czy robienie przysiadów jest takie celowe ;)

Blade - Pon Lut 06, 2012 14:14

Zgubiłem_hasło napisał/a:
zyon napisał/a:
Przysiady hinduskie nic nie kosztuja na przyklad.


Kilka lat temu trenowałem kolarstwo (4 lata), dziennie robiłem około 60km, pomijając zimę. Mieliśmy również ćwiczenia typu basen, siłownia i przysiady (jak hinduskie, ale bez ruchu rąk, czyli takie zwykłe).
Co się okazało po 4 latach robienia przysiadów, bardzo umięśniły mi się pośladki i przy mojej dość szczupłej budowie ciała, wyglądam "specyficznie". Podobnie koledzy kolarze, trener często mawiał, że tyłek od przysiadów rośnie :)
patologii nie ma, choć tyłek mam duży. Dlatego nie wiem, czy robienie przysiadów jest takie celowe ;)


To od biegania tyłek Ci niedużo zmaleje ;) nic tylko siłka - zrobisz pompę, pojesz stejki i góra dorówna dołowi ;)

Zgubiłem_hasło - Pon Lut 06, 2012 17:58

Blade napisał/a:
zrobisz pompę, pojesz stejki i góra dorówna dołowi

Dokładnie.
nie ma lipy!
siła!
potrzebuje skoksowanych stejków :)
choć Robert kiedyś przyznał, że brał hormony i inne badziewie i że jego sylwetka nie jest wypracowana na raketfjuel :D

gudrii - Wto Lut 07, 2012 22:53

bieżnia jest dla piz....

Zakładaj tenisówki i biegaj jak człowiek ;)

reval - Pon Kwi 16, 2012 09:40

ja nie uważam, żeby zakup bieżni był wyrzuceniem pieniędzy w błoto - polecam Ci kettlera marathon. Kupiłem taką bieżnię - z tego co pamiętam za jakieś 3.500 zł - ale bieżnia działa bez zarzutu, a jest intensywnie używana. 1-2 razy w tygodniu biegam w terenie, ale czasami naprawdę nie chce się iść na pobiegać w parku.
Anonymous - Śro Kwi 18, 2012 08:30

Pewnie i telewizję można oglądać ;D
zyon - Śro Kwi 18, 2012 09:02

I grac na playstation, same plusy ;D
Anonymous - Śro Kwi 18, 2012 09:05

Taaa,miast pójść z dziewczyną albo kumplem zwyczajnie połazić...
I pies się wybiega :pada:

marysia2 - Pią Wrz 06, 2013 02:03

Myślę, że warto zainwestować w bieżnie, jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i kondycję, chociaż ja osobiście wolę bieganie na świeżym powietrzu.
gudrii - Pią Wrz 06, 2013 23:09

nie warto!!!
Moveo-Sport_pl - Śro Maj 07, 2014 10:46

Warto pod warunkiem,że faktycznie będzie na niej regularnie ćwiczyć,biegać. Jakie są minusy posiadania bieżni? Bo jeśli ktoś twierdzi,że nie warto to można tez jakoś uzasadnić swoje stanowisko.
płatek - Pią Maj 30, 2014 15:25

najważniejszy minus bieżni jest taki, że niestety eksploatuje stawy bardziej niż bieganie np. po lesie.
gudrii - Sob Maj 31, 2014 17:53

Nie warto!
Antoni - Pon Cze 23, 2014 14:39
Temat postu: bieżna
Kupiłem bieżnię 6 lat temu, żeby nie mieć wymówki gdy jest ciemno. W zimie gdy wychodzę do pracy jest ciemno, gdy wracam również. Mając bieżnię, biegam wtedy rano lub wieczorem. Nie podzielam opinii płatka o szkodliwości bieżni, używam jej gdy pojawiają się dolegliwości kolan np. przy eksperymentach z butami. Minusem jest nuda na bieżni. Nie chce się biegać więcej jak 5 km, ale lepiej tak niż wcale.
Moveo-Sport_pl - Pon Lip 14, 2014 15:31

A moim zdaniem bieżnia to bardzo fajna sprawa,szczególnie jeżeli jest zima i pole manewru w kwestii ćwiczeń mamy bardzo ograniczone,wtedy trzeba wykazać się kreatywnością i oprócz tego polecam basen,który działa równie dobrze na wszystkie partie mięśni.
adamo56 - Śro Sie 27, 2014 13:21
Temat postu: Re: Bieżnia w domu?
A nie lepiej pobiegać normalnie, po chodniku??Zaoszczędzisz parę złotych a efekt będzie taki sam a może i nawet lepszy bo co na świeżym powietrzu to na świeżym. Z doświadczenia wiem, że wszelaki sprzęt sportowy kupowany w domu nie zwraca się za szybko, mało tego szybko człowiekowi przestaje się chcieć a sprzęt zostaje i zabiera miejsce.
ola.mona80 - Czw Sie 28, 2014 12:29

Ja mam bieżnie w domu, mimo że 500 metrów od domu mam las (mieszkam na wsi). Może bieżnia nie ma porównania do biegania po lesie, na świeżym powietrzu, ale uwierzcie mi że często się przydaje. Gdy bardzo nie chce mi się nigdzie wychodzić, gdy mocno pada, czy jest za zimno to po wchodzę na bieżnie, włączam i jest. Nie rezygnuję mimo wszystko z biegania na dworze ;) bieżnia kosztowała ok. 2000 więc nie jest to też gigantyczny wydatek
Moveo-Sport_pl - Wto Lis 11, 2014 14:36

Pewnie,że najlepiej jest pobiegać czy to pochodniku czy też po lesie,ale zimą podczas dużych mrozów i śniegów te warunki są jednak dosyć ograniczone,prawda? Wtedy bieżnia domowa najlepiej się sprawdzi. Teraz jesienią wystarczy dobry zestaw bielizny termoaktywnej i też możemy jeszcze biegać na dworze.
grotbram - Pon Lip 20, 2015 09:05

Wg mnie warto - od 6 lat używam bieżnię kettler i jest OK. Teraz jest tylko płyta do wymiany (koszt ok 600 zł)
yetim - Wto Lip 21, 2015 13:08

Wystarczy wyjść na spacer albo pobiegać.
marta90 - Wto Sie 04, 2015 16:08

Bieżnia w domu ? Zależy jak duży masz domek, jeśli masz na nia miejsce to jak najbardziej możesz kupić. (na silowni wydasz te 100zł/miesiac za karnet) A co do kosztów, myśle ze te za 1000 zł raczej dlugo nie potrzymają, srednia cena za używaną bieżnie wynosi 5-6 tys.

Zawsze można pobiegać w parku :)

pogodny - Pon Sie 10, 2015 07:52

Dla mnie bieżnia w domu to zły pomysł. O wiele lepsze są ćwiczenia na Orbitreku a jeżeli lubisz biegać to masz do tego parki i tym podobne miejsca :)
miachalnn - Śro Paź 19, 2016 09:48
Temat postu: Bieżnia w domu
Ja staram się biegać na dworze jak jest ładna pogoda, tylko niestety nasz klimat ma to do siebie, że rzadko kiedy jest ładna pogoda, bieżnia to dobry pomysł. Moją mam już od jakiegoś czasu, na hop-sport.pl można znaleźć kilka modeli cenowo też się różnią, uważam, że nie ma jednej dobrej odpowiedzi jaka bieżnia jest dobra. Ja mam elektryczną, jednak każdemu może odpowiadać co innego ;)
EAnna - Śro Paź 19, 2016 11:31

miachalnn napisał/a:
nie ma jednej dobrej odpowiedzi jaka bieżnia jest dobra.

Wręcz przeciwnie:
Najlepsze są ścieżki w terenie.
miachalnn napisał/a:
nasz klimat ma to do siebie, że rzadko kiedy jest ładna pogoda,

To gdzie Ty mieszkasz?
U nas, w Polsce nie tak rzadko. Dni z opadami jest stosunkowo niewiele a we wszystkie pozostałe można biegać.

vvv - Śro Paź 19, 2016 13:02

Dobrze mieszkamy.
:viva:

Mapka po kliknięciu się powiększy.

http://static.geekweek.pl...05_geekweek.png


8)

gudrii - Czw Paź 20, 2016 09:51

EAnna napisał/a:
miachalnn napisał/a:
nie ma jednej dobrej odpowiedzi jaka bieżnia jest dobra.

Wręcz przeciwnie:
Najlepsze są ścieżki w terenie.
miachalnn napisał/a:
nasz klimat ma to do siebie, że rzadko kiedy jest ładna pogoda,

To gdzie Ty mieszkasz?
U nas, w Polsce nie tak rzadko. Dni z opadami jest stosunkowo niewiele a we wszystkie pozostałe można biegać.

Kiedy pada biega się wyśmienicie. No chyba że jest konkretne oberwanie chmury to wtedy tylko dla hardcorowców.

pogodny - Pią Paź 21, 2016 08:35

W okresie jesiennym raczej różnie bywa z pogodą, dlatego jak ktoś chce regularnie biegać na świeżym powietrzu, to powinien być gotowy na wszelkie warunki pogodowe. ;P
gudrii - Pią Paź 21, 2016 09:11

pogodny napisał/a:
W okresie jesiennym raczej różnie bywa z pogodą, dlatego jak ktoś chce regularnie biegać na świeżym powietrzu, to powinien być gotowy na wszelkie warunki pogodowe. ;P

Dokładnie. Nawet jak się przemoknie i wychłodzi to też nic wielkiego się nie dzieje, najwyżej kilka dni wolnego ;) Lub w moim przypadku febra, dwa razy mi się uaktywniła po takim bieganiu w ciągu kilku lat. Po za tym, było super.

Witold Jarmolowicz - Sob Paź 22, 2016 08:12

gudrii napisał/a:
Lub w moim przypadku febra, dwa razy mi się uaktywniła po takim bieganiu w ciągu kilku lat. Po za tym, było super.
Gdzie się Pan nabawił febry?
JW

vvv - Sob Paź 22, 2016 13:08

Musi to być jakiś regionalizm, też "pierwsze słyszę".

wiki napisał/a:
Zakażenia opryszczkowe

Opryszczka zwykła lub opryszczka pospolita, potocznie zimno lub febra (łac. Herpes simplex) – choroba zakaźna wywołana przez wirusy HSV1 i HSV2 (Herpes simplex virus).

:|

Maagi - Czw Lis 10, 2016 10:57

Bieżnia na zimę jest super! Przy minusowych temperaturach nie da się biegać, a tak mamy w domu 22C, w sam raz:)
drewiński - Wto Lis 29, 2016 22:25

bieżnia jest dobrym pomysłem jeśli sama masz motywacje i jesteś wytrwała. moja mama kupiła sobe bieżnie jakeiś dwa lata temu, na początku pobiegała na niej przez miesiąc, potem miała jeszcze jedno podejście, a teraz bieżnia stoi nieużywana, bo mama postanowiła biegać z koleżanką na świeży powietrzu. także dobrze się zastanów bo możesz marnować pieniądze. bieganie na świeżym powietrzu jest udżo przyjemniejsze :)
klaraa91 - Pon Sty 16, 2017 16:51

Zgadzam się, że jeśli kupować to tak od 4 tys w górę - sama postawiłam na markę kettler. A czy przyda się? Ja osobiście wole biegać na polu, ale fakt że przy brzydkiej pogodzie nie chce się wychodzić, a tak to nie ma wymówki :)
damned - Czw Paź 26, 2017 10:12

Bieżnia to super temat. Świetna do treningów interwałowych i podbiegów. Mam kolege ultramaratończka- "górala", w 90% trenuje na bieżni, zero długich wybiegań, chłop jak dąb i jest naprawdę mocnym zawodnikiem na długich dystansach.
Herbia_pl - Pią Lis 10, 2017 11:32

Akurat tutaj mam podobne zdanie, uważam że tutaj bieżnia jest bardzo ciekawą opcją jeżeli chcemy biegać także zimą nie wychodząc przy tym z domu. Inna sprawa, że warto wybrać tą nieco bardziej zaawansowaną z rożnymi katami nachylenia i trybami pracy.
oleska23 - Pon Lut 12, 2018 11:24

Jesli masz na tyle miejsca to pewnie, super sprawa moim zdaniem taka bieżnia, popatrz tutaj http://fitness-sport.net/sprzet-cwiczen-domu/ opisano trochę sprzętu jaki można mieć w domu do ćwiczeń dodatkowo, całkiem fajny artykuł.
pogodny - Pią Lut 16, 2018 12:57

Szkoda tylko, że bieżnie są często tak drogie. Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu paru tysięcy, jeśli chcemy mieć coś porządnego.
nimb - Pią Kwi 13, 2018 12:14

Bieganie w domu na takim sprzęcie jest nudne i nieopłacalne. Bieganie można spokojnie uprawiać cały rok - nawet zimą. I przygotowanie sprzętowe na każdą porę roku niewyobrażalnie tańsze od takiej bieżni.
pogodny - Pią Kwi 13, 2018 13:43

No nie wiem, bieganie w zimie nie jest raczej zbyt zdrowe, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dużym smogiem w naszej okolicy.
Czekoladka - Pon Kwi 16, 2018 09:38

Też myślę nad bieżnią, tylko na nią sporo miejsca potrzeba w domu :)
pogodny - Pon Kwi 23, 2018 11:39

Niekoniecznie. Założe się że sprzętów tego typu jest teraz tyle, że da się znaleźć coś w miarę normalnych rozmiarach.
asasula - Pią Kwi 27, 2018 08:21

miałam bieżnie sprawną przez pół roku, potem kipła. bezsensu wydane pieniądze, od tamtej pory chodzę tylko siłownię, a wiosną i latem biegam na świeżym powietrzu
ekt - Wto Maj 28, 2019 13:07

Warto jest sobie taki sprzęt kupić, polecam jednak zainwestować w bieżnię elektryczną zamiast magnetycznej. Korzystanie z takiej bieżni jest o wiele bardziej wygodne i będziecie na pewno bardziej ze sprzętu zadowoleni niż z bieżni magnetycznej.

Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://trainingshowroom.com/422-trening-w-domu

Jest tam wiele sprzętów przystosowanych do treningu w domu, dzieki temu będziecie mogli wykonywać wiele cwiczeń bez wychodzenia na siłownie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group