www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Książki i artykuły - Zywienie polakow

zyon - Czw Sty 19, 2012 11:56
Temat postu: Zywienie polakow
http://nowadebata.pl/2012...wykla-fuszerka/
zyon - Czw Sty 19, 2012 12:32

Oczywiscie, bardzo ciekawe, co wy na to? :hihi:

Cytat:
Po trzecie, trzeba wiedzieć, że niedobory białka w diecie ograniczają sprawność intelektualną. Białka są bardzo istotne m.in. dla sprawności układu immunologicznego, a również dla prawidłowego funkcjonowania mózgu. Przy nadmiarze cukrów oraz niedoborach białka w diecie do mózgu wnika tylko tryptofan, z którego powstaje serotonina o działaniu uspakajającym, relaksującym. Cukry są dobre na stres, ale nie sprzyjają funkcjonowaniu mózgu. Być może dlatego dzieci i młodzież (studenci również) kiepsko myślą, źle kojarzą i podejmują studia humanistyczne zamiast zapewniających dobrą pracę studiów technicznych.


Ciekawe czy to jest regula i czy ona ma wyjatki ;D 8) :-x

stdt - Pią Sty 20, 2012 07:47

Jak można dobrze myśleć po śniadaniu typu pączek i kola? :razz: :razz: ;( :D
zyon - Pią Sty 20, 2012 11:45

No widze takie przypadki, juz opisalem raz kolesia z pracy, ktory juz o 9 rano walczy z sennoscia.
stdt - Pią Sty 20, 2012 15:34

Ja pamiętam, jak się żywiłem w 1 klasie średniej szkoły. Kupowałem se bochenek chleba orkiszowego i jadłem w szkole. Żadnego białka czy tłuszczu, same węgle, niby takie zdrowe, z ciemnego chlebka ;( I na każdej lekcji mi łeb leciał na ławkę. A koledzy to już w ogóle, ich codzienne śniadania to był pączek + kola, 2 śniadanie snikers, a potem jeszcze jedna kola i jeszcze jeden pączek, to jest kozactwo dopiero :-x :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group