www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Hyde Park - Peter Schiff - austriacka szkoła ekonomiczna

Kevo - Śro Gru 28, 2011 22:42
Temat postu: Peter Schiff - austriacka szkoła ekonomiczna
Dlaczego kryzys nie powinien nikogo zaskoczyć?

"Wykład jakiego nie usłyszycie w telewizji ani od polityków. Peter Schiff, człowiek który bezbłędnie przewidział pęknięcie bańki na amerykańskim rynku nieruchomości, odpowiada na pytanie - dlaczego kryzys finansowy nie był dla niego zaskoczeniem. Mówi o wszystkim, o czym milczą media i politycy. Zwraca uwagę na przyczyny, opisuje rzeczywisty przebieg kryzysu i co najważniejsze - mówi jak się skończy. Jeśli ktoś sądził, że kryzys spowodował wolny rynek i kapitalizm, a rozwiązaniem problemów jest państwowy interwencjonizm, to po obejrzeniu tego wykładu nigdy już tak nie pomyśli. Ku przestrodze przyszłym pokoleniom." - cytat z YT.

iliq - Nie Sty 01, 2012 15:03

Dzięki Kevo za ten link! Wiele rzeczy Schiffa już widziałem ale to mi umknęło.
Anonymous - Nie Sty 01, 2012 16:44
Temat postu: Re: Peter Schiff - austriacka szkoła ekonomiczna
Kevo napisał/a:
Dlaczego kryzys nie powinien nikogo zaskoczyć?

"Wykład jakiego nie usłyszycie w telewizji ani od polityków. Peter Schiff, człowiek który bezbłędnie przewidział pęknięcie bańki na amerykańskim rynku nieruchomości, odpowiada na pytanie - dlaczego kryzys finansowy nie był dla niego zaskoczeniem. Mówi o wszystkim, o czym milczą media i politycy. Zwraca uwagę na przyczyny, opisuje rzeczywisty przebieg kryzysu i co najważniejsze - mówi jak się skończy. Jeśli ktoś sądził, że kryzys spowodował wolny rynek i kapitalizm, a rozwiązaniem problemów jest państwowy interwencjonizm, to po obejrzeniu tego wykładu nigdy już tak nie pomyśli. Ku przestrodze przyszłym pokoleniom." - cytat z YT.


ależ mi szkoła,
każdy chłopek-roztropek
ma ja we krwi,
nabytą od pokoleń
a pożyteczni idioci dają się nabierać tylko żydowskim oszustom

jerzyk - Nie Sty 01, 2012 17:29
Temat postu: Re: Peter Schiff - austriacka szkoła ekonomiczna
Kevo napisał/a:
Dlaczego kryzys nie powinien nikogo zaskoczyć?

"Wykład jakiego nie usłyszycie w telewizji ani od polityków. Peter Schiff, człowiek który bezbłędnie przewidział pęknięcie bańki na amerykańskim rynku nieruchomości, odpowiada na pytanie - dlaczego kryzys finansowy nie był dla niego zaskoczeniem. Mówi o wszystkim, o czym milczą media i politycy. Zwraca uwagę na przyczyny, opisuje rzeczywisty przebieg kryzysu i co najważniejsze - mówi jak się skończy. Jeśli ktoś sądził, że kryzys spowodował wolny rynek i kapitalizm, a rozwiązaniem problemów jest państwowy interwencjonizm, to po obejrzeniu tego wykłau nigdy już tak nie pomyśli. Ku przestrodze przyszłym pokoleniom." - cytat z YT.


Cieszy mnie,że na tym forum jest więcej zwolenników szkoły austriackiej.
Dzięki Kevo za ten filmik.

Maad - Nie Sty 01, 2012 18:16

to się lepiej chłopaki pochwalcie, jak zabezpieczyliście wasze oszczędności?
dolary, euro, franki, złoto, skarpeta ? a może lokaty i akcje ?

Anonymous - Nie Sty 01, 2012 19:12

Maad napisał/a:
to się lepiej chłopaki pochwalcie, jak zabezpieczyliście wasze oszczędności?
dolary, euro, franki, złoto, skarpeta ? a może lokaty i akcje ?

wszystko to diabli mogą wziąć, a nieruchomości tak szybko nie stracisz

iliq - Nie Sty 01, 2012 19:13

Maad napisał/a:
to się lepiej chłopaki pochwalcie, jak zabezpieczyliście wasze oszczędności?
dolary, euro, franki, złoto, skarpeta ? a może lokaty i akcje ?

W moim wieku najlepszym zabezpieczeniem są gumki + edukacja. Imo formy zabezpieczenia, które podajesz są dobre dla osób, które chcą pomnażać / utrzymać swój majątek. Ja póki co muszę go zdobyć.

Ali napisał/a:
ależ mi szkoła,
każdy chłopek-roztropek
ma ja we krwi,
nabytą od pokoleń
a pożyteczni idioci dają się nabierać tylko żydowskim oszustom

Nie ma to jak podejście do życia "takim mnie Panie Boże stworzyłeś, takim mnie masz"

Kevo - Wto Sty 03, 2012 09:21

iliq napisał/a:
W moim wieku najlepszym zabezpieczeniem są gumki + edukacja

;D

Polskim - nieco wyblakłym - wydaniem szkoły austriackiej jest Janusz Korwin-Mikke.
W wydaniu amerykańskim to Ron Paul. Obecnie jeden z kandydatów republikanów. Kandydat tzw. "niewybieralny", aczkolwiek ostatnio jego szanse ponoć rosną. Kto wie, być może stanie w szranki z Obamą na jesień 2012r.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group