www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Surowy dział - Jajka przepiórcze na surowo.

Molka - Czw Wrz 22, 2011 18:26

Jaja przepiórcze obrabiane termicznie przeniesione do zdrowej zywnosci
http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=18852

mikkk - Czw Wrz 22, 2011 23:11

No zgadza się Ali z tym smakiem. Ja kupuje od gościa z gospodarstwa ekologicznego (od zielononóżek). Ale nie zawsze ma, i wtedy biorę takie z marketu, jedynki (hodowane na wybiegu, ale karmione paszą). Czuć różnicę w smaku jak jasna ...... .

Zazdroszczę Ci możliwości własnej hodowli. Za parę lat, jak się wyprowadzę z wrocka, też będę sobie hodował kurki.

milosz1984 - Pon Wrz 26, 2011 14:26

Pytanie odnośnie ryzyka jedzenia surowych żółtek.
Otóż właśnie dzisiaj wyrobiłem sobie książeczkę sanepidowską , która potrzebna mi będzie do nowej pracy. Wyniki na Salmonella ujemne więc wszystko ok.
Jednak przy okazji jadąc po wyniki znajoma poprosiła mnie bym odebrał za nią jej wyniki bo nie ma czasu rano jechać więc dała mi kartę zdrowia i dowód. Okazało się, że w jej trzeciej próbce posiewu kału pisało. ,,Wyhodowano pałeczki Salmonella z grupy D typ enteridis". Więc ma Salmonelle.
Stąd moje obawy czy jedząc surowe żółtka nie ma ryzyka nabawienia się Salmonelli? Jakie jest w ogóle ryzyko ,,złapania" Salmonelli jedząc same surowe żółtka?

Molka - Pon Wrz 26, 2011 15:34

Ja już wszamałam tyle surowych żółtek że teoretycznie powinnam załapac salmonelle, nie miąlam objawów z tym zwiazanych, szczerze powiedziawszy nie bardzo mnie to obchodzi... :P
milosz1984 - Pon Wrz 26, 2011 15:52

W takim razie nic tylko wcinać surowe żółtka z jajek :P .
Molka - Pon Wrz 26, 2011 16:11

milosz1984 napisał/a:
W takim razie nic tylko wcinać surowe żółtka z jajek :P .

no tak.. :viva:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group