www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Aktywność fizyczna, sport - Zwiększenie produktywności na siłce

zbiggy - Sob Mar 19, 2011 16:30
Temat postu: Zwiększenie produktywności na siłce
w tym wątku mam nadzieję pojawią się pomysły jak "usprawnić" ćwiczenia na siłce żeby niewielkim nakładem czasu osiągnąć zakładane cele.
przychodzą mi w tej chwili do głowy dwie rzeczy:

1. naprzemienne push - pull - nie tylko u Wendlera ale w wielu miejscach widziałem taką radę, żeby serie typu push (np. wyciskanie na ławce, military press) przeplatać z seriami typu pull (np. podciąganie czy wiosłowanie sztangą).
czyli coś w rodzaju :

ławka seria 1
przerwa 1
drążek seria 1
przerwa 2
ławka seria 2
przerwa 3
drążek seria 2 itd...

dzięki temu po pierwsze suma przerw jest mniejsza niż gdybyśmy robili oddzielnie serie ławki a potem chinupów (bo szybciej się odpoczywa przy takim schemacie) a po drugie jakoś to dobrze wpływa na układ nerwowy i mięśnie

*********

druga "sztuczka" dotyczy hipertrofii - przedłużanie ruchu "eccentric" (negatywnego, czyli opuszczania) powoduje że mięśnie jakoś bardziej rosną, czyli jak komuś zależy na tym to jest wskazane wydłużyć tę fazę ruchu do kilku sekund np. 5 (a faza koncentryczna normalnie, szybko)

co myślicie o powyższych, czy to ma sens? i czy macie swoje "hacks"

Hannibal - Sob Mar 19, 2011 20:45

No te naprzemienne to super sprawa.
Wspominałem Ci już o tych ćwiczeniach co ja robię - na zmianę podciąganie i pompki na poręczach. Po 4-5 serii tego i tego nieźle już daje - czuć takie przyjemne "napakowanie" po ciele :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group