www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Odchudzanie - Chce a raczej musze schudnąć

_flo - Pią Wrz 24, 2010 21:19

rakash napisał/a:
Tak też myślałem. No więc, normalnie człowiek jak spożyje trochę mleka, śmietany to nie ma żadnych reakcji. I odwrotnie jak ma na coś uczulenie to nawet drobna ilość wywołuje reakcję.

Rakaszku, no widze, ze nie przeczytales co pisalismy.
_flo napisał/a:

nie no w ogole mniejsza o te insuline, mleczne sa do bani dla mnie

Rozumiesz chyba co napisalam? Nie ekstrapoluje swojej sytuacji na 7 miliardow ludzi. Zwlaszcza, ze tak jak sam twierdzisz i jak przy okazji nie zrozumiales, ze jasne jest dla mnie, ze wynika ona z rekacji ukladu immunologicznego, wiec trudno sie upierac, ze jakis Bambo w Afryce bedzie mial podobna wrazliwosc na okreslone produkty.

rakash - Pią Wrz 24, 2010 21:54

Przeczytałem właśnie.

Skądś się to uczulenie bierze. Owszem. Same produkty mleczne nie są trucizną. A jeszcze w takiej ilości. Zdrowy organizm może spokojnie spożywać mleczne.

Mariusz_ - Pią Wrz 24, 2010 22:43

Paweł-poprostu nie jestem ekspertem, ale myślałem, że HCL rozpuści to co ma rozpuścić a enzymy przetransportują białka ,tłuszcze, ww tam gdzie trzeba.
Tu jest to ładnie pokazane, ale trochę skomplikowane
http://www.youtube.com/pr.../20/RYPg4399K1Q

Hannibal - Sob Wrz 25, 2010 06:44

Kangur napisał/a:
Ziemniaki sa najlagodniejsze dla sluzowki.

dojrzałe banany również

Hannibal - Sob Wrz 25, 2010 06:45

Paweł-poprostu napisał/a:
Masz racje, ale ciekawi mnie jeszcze połączenie posiłku tłuszczowo-białkowego z owocami o wysokiej zawartości fruktozy i bardzo niskim indeksie glikemicznym

IMO do bani. Ani takie połączenie dobrze nie smakuje, ani nie trawi się tak dobrze jak "meat and fat" osobno

Paweł-poprostu - Sob Wrz 25, 2010 17:26

Kangur napisał/a:
A ziemniak kenijski ma GI = 12. I co ty na to?

Chodzi Ci o słodkie ziemniaki?

Paweł-poprostu - Sob Wrz 25, 2010 17:35

Jest to ziemniak zawierający głównie fruktozę więc ten niski indeks to tego powód. Ostatnio dużo pisze o dobroczynnych właściwościach umiarkowanych ilości fruktozy na LC. Ziemniak ziemniakowi nie równy te Kenijskie składem cukrów przypominają bardziej owoce niż warzywa. A jak dbasz tak o śluzówkę to zacznij jeść na surowo :-) , a nie zapychasz się mordolepami :viva: .
Kangur - Sob Wrz 25, 2010 21:55

Paweł-poprostu napisał/a:
Jest to ziemniak zawierający głównie fruktozę więc ten niski indeks to tego powód. Ostatnio dużo pisze o dobroczynnych właściwościach umiarkowanych ilości fruktozy na LC. Ziemniak ziemniakowi nie równy te Kenijskie składem cukrów przypominają bardziej owoce niż warzywa. A jak dbasz tak o śluzówkę to zacznij jeść na surowo :-) , a nie zapychasz się mordolepami :viva: .

Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Paweł-poprostu - Sob Wrz 25, 2010 22:11

Kangur napisał/a:
Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Nie no oczywiście, nie ten level :hug: .
Jedne badania włosa łonowego specjalisty nie czynią :hah: .

zyon - Nie Wrz 26, 2010 00:26

Kangur napisał/a:
Paweł-poprostu napisał/a:
Jest to ziemniak zawierający głównie fruktozę więc ten niski indeks to tego powód. Ostatnio dużo pisze o dobroczynnych właściwościach umiarkowanych ilości fruktozy na LC. Ziemniak ziemniakowi nie równy te Kenijskie składem cukrów przypominają bardziej owoce niż warzywa. A jak dbasz tak o śluzówkę to zacznij jeść na surowo :-) , a nie zapychasz się mordolepami :viva: .

Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Znajoma kiedys mi opowiadala, ze jej babcia- czyli kobieta doswiadczona z praktyka radzila sie jej nie podmywac zbyt czesto a na czas kiedy jest czas wkladac stara szmate i nie wyjmowac az nie przestanie cieknac. Na szczescie niektorzy mysla, nie czekaja az ktos doswiadczony z praktyka zmieni zdanie, bo jak ten ktos jest niereformowalny to lipa sie robi i mozna czekac do konca.

Kangur - Nie Wrz 26, 2010 01:51

zyon napisał/a:
Kangur napisał/a:

Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Znajoma kiedys mi opowiadala, ze jej babcia- czyli kobieta doswiadczona z praktyka radzila sie jej nie podmywac zbyt czesto a na czas kiedy jest czas wkladac stara szmate i nie wyjmowac az nie przestanie cieknac. Na szczescie niektorzy mysla, nie czekaja az ktos doswiadczony z praktyka zmieni zdanie, bo jak ten ktos jest niereformowalny to lipa sie robi i mozna czekac do konca.


No comment.

Paweł-poprostu - Nie Wrz 26, 2010 09:05

Hannibal napisał/a:
ani nie trawi się tak dobrze jak "meat and fat" osobno

A sporo białka z tymi owocami. Najlepiej sam podaj jakieś połączenie ale z owocami o procentowo niewielkiej zawartości glukozy, a wysokiej fruktozy.
Sensowne wydaje się połączenie tłuszcz z tymi owocami. Po prostu chce uniknąć łączenia glukozy z tłuszczem, z kolei jak się nie dostarczy węglowodanów razem z białkiem to organizm wytworzy je sobie sam. Więc jak to w końcu ma być ?

Maad - Nie Wrz 26, 2010 12:16

zyon napisał/a:
Znajoma kiedys mi opowiadala, ze jej babcia- czyli kobieta doswiadczona z praktyka radzila sie jej nie podmywac zbyt czesto

to akurat bardzo dobra rada, niejedna dziewczyna doprowadziła się do grzybicy zbytnim dbaniem o higienę i ślepą wiarą w osiągnięcia przemysłu kosmetycznego

zyon - Nie Wrz 26, 2010 13:21

Kangur napisał/a:
zyon napisał/a:
Kangur napisał/a:

Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Znajoma kiedys mi opowiadala, ze jej babcia- czyli kobieta doswiadczona z praktyka radzila sie jej nie podmywac zbyt czesto a na czas kiedy jest czas wkladac stara szmate i nie wyjmowac az nie przestanie cieknac. Na szczescie niektorzy mysla, nie czekaja az ktos doswiadczony z praktyka zmieni zdanie, bo jak ten ktos jest niereformowalny to lipa sie robi i mozna czekac do konca.


No comment.

W rzeczy samej. Nie ma co komentowac slepej wiary i glupoty.

Mariusz_ - Nie Wrz 26, 2010 13:35

Panowie nie wiem o co się kłócicie?Teorię trzeba wprowadzić w życie i sprawdzić czy działa.
Teorie a życie to dwie różne bajki. :)

Kangur - Nie Wrz 26, 2010 13:59

Mariusz_ napisał/a:
Panowie nie wiem o co się kłócicie?Teorię trzeba wprowadzić w życie i sprawdzić czy działa.
Teorie a życie to dwie różne bajki. :)

Ale tego nie przetlumaczysz teoretykom. Oni probuja praktyke dopasowac do teorii.
Masz nalepszy przyklad na wirusie HIV. W praktyce nie ma wirusa, a teorii na jego temat i na temat choroby jaka powoduje jest bez liku lacznie z lekarstwami przeciwko temu wirusowi.

Anonymous - Nie Wrz 26, 2010 14:06

Mariusz_ napisał/a:
Panowie nie wiem o co się kłócicie?Teorię trzeba wprowadzić w życie i sprawdzić czy działa.
Teorie a życie to dwie różne bajki. :)

Ten przyklad ze "szmata" moze nieapetyczny,
ale jednak dobitny byl. :hihi:

A "praktyka" zalezy od rozumu,
ktory czerpie z teorii. 8-)
.

Hannibal - Pon Wrz 27, 2010 13:10

Paweł-poprostu napisał/a:
Więc jak to w końcu ma być ?

Owoce same po prostu w osobnym posiłku. Proste jak drut.

Mariusz_ - Pon Wrz 27, 2010 17:35

grizzly napisał/a:
A "praktyka" zalezy od rozumu,
ktory czerpie z teorii. 8-)
.

MOja Babcia i Pra Babcia (miała 83 lata jak zmarła chodziła do końća sowich dni na tym padole) stosowały praktykę teorii nie znały. Było skuteczne nie ważne jaka za tym stała ideologia po prostu DZIAŁAŁO. Dodam, że Pra uwielbiała móżdżek :) Pamietam jak dziś jako "babinka" ganiała mnie z kijem jak coś zbroiłem... to były czasy :)

speed_cat - Śro Paź 20, 2010 20:26

Jezeli chcesz schudnac na zawsze bez efektu jojo, polecam zwyczajnie przykrocic kalorie o jakies 20% w stosunku do tego jakie jest twoje zapotrzebowanie i zwiekszyc aktywnosc fizyczna - cwiczenia aerobowe 4-5 ray w tyg po 40 min plus cwiczenia silowe ze 3 razy w tyg. Obecnie mamy do dyspozycji cale katalogi z dziwnymi dietami, ktore tylko powoduja frustracje. Zwyczajna dobrze zbilansowana dieta, ograniczenie kalori i ruch naprawde dzialaja :) .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group