www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Odchudzanie - Chce a raczej musze schudn±æ

juan - Nie Wrz 19, 2010 17:15
Temat postu: Chce a raczej musze schudn±æ
prsze was drodzy forumowicze o pomoc,musze schudn±æ (nadwaga ma z³y wplyw na kolana,lecze je od 8 mcy) duzo czytalam o diecie dr.kwasniewskiego, czy jest tu ktos kto byl lub jest na tej diecie i pomóg³by mi na pocz±tku mojej drogi z ¯O?
Maad - Nie Wrz 19, 2010 17:46

witaj

ciekawi mnie, dlaczego z wielu diet niskowêglowodanowych wybra³e¶ akurat ¯O?

juan - Nie Wrz 19, 2010 18:36
Temat postu: odp.
¯O wydaje mi sie diet± w moim przypadku najlepsz±,poniewaz jestem ³akomczuchem i ¿adne diety typu 1200kcal,nie maj± racji bytu w moim przypadku,a na tej diecie vede bynajmn iej tak mi sie wydaje,chodzi³a najedzona
Adam319 - Nie Wrz 19, 2010 18:38

juan napisa³/a:
czy jest tu ktos kto byl lub jest na tej diecie i pomóg³by mi na pocz±tku mojej drogi z ¯O?

A dlaczego tutaj, a nie na forum ¯O?
:-)

Witold Jarmolowicz napisa³/a:
Panowie, nie nadu¿ywajcie mojej wyrozumia³o¶ci, bo przemycanie diety dra Kwa¶niewskiego na tym forum zaczyna mnie dra¿niæ.


juan napisa³/a:
a na tej diecie bêdê bynajmniej tak mi siê wydaje, chodzi³a najedzona

Skoro „chodzi³a” a nie „chodzi³”, to Panowie to chyba te¿ do mnie, wiêc siê poprawi³em, ale pos±dzanie wyrzuconego krytyka o przemycanie to chyba pewne uproszczenie jest.
:-/

juan - Nie Wrz 19, 2010 18:44
Temat postu: odp
adam.dziekuje za ten link ale na tym forum nie mozna sie nawet zarejestrowac,poniewaz rejestracja jest wy³±czona:(,ja tam juz wczoraj próbowa³am i tez nic
Anonymous - Nie Wrz 19, 2010 18:49

juan napisa³/a:
nie mozna sie nawet zarejestrowac,poniewaz rejestracja jest wy³±czona


mo¿na , tylko trzeba do admina napisaæ i poprosiæ :-)

juan - Nie Wrz 19, 2010 18:54
Temat postu: odp.
dario przeogromnie Ci dziekuje i spiesze pisac prosbe :papa:
Witold Jarmolowicz - Nie Wrz 19, 2010 20:20

Panowie, nie nadu¿ywajcie mojej wyrozumia³o¶ci, bo przemycanie diety dra Kwa¶niewskiego na tym forum zaczyna mnie dra¿niæ. Nie mam ochoty odpowiadaæ za szkody spowodowane przez tê dietê.
Do u¿ytkownika juan:
Dieta dra Kwa¶niewskiego z ró¿nych przyczyn prowadzi po kilku latach do schorzeñ i degradacji miê¶ni. Uprzedzam!
Je¿eli Pani chce siê skutecznie odchudziæ, tu na tym forum jest tak wiele informacji, ¿e ¿ycia nie wystarczy Pani na przeczytanie wszystkich postów.
Proszê niepotrzebnie nie kombinowaæ, tylko na pocz±tek ograniczyæ spo¿ywanie wêglowodanów poni¿ej 100g na dobê i je¶æ poza tym wszystko, co Pani smakuje. Nie wa¿ne, czy surowe, czy upieczone. Byle bez panierki.
Tylko, ¿e...
100g wêglowodanów to w praktyce nie wiêcej ni¿ dwa MA£E ziemniaczki, góra 4 kromki chleba i warzywa do oporu, ile siê zmie¶ci. ¯adnych owoców, mleka, cukru, jogurtów, soczków i smakusiów.
To wszystko na pocz±tek.
Cz³owiek nie jest w stanie wiêcej na raz zapamiêtaæ.
JW

Witold Jarmolowicz - Nie Wrz 19, 2010 20:25

Tak w ogóle, to wszyscy tutaj kiedy¶ próbowali tej diety DO. I dlatego zdajemy sobie sprawê, za wyj±tkiem kilku fanatyków, czym ta dieta grozi.
JW

Adam319 - Nie Wrz 19, 2010 21:43

Molka napisa³/a:
Proszê przestaæ kontynuowaæ ten w±tek. W przeciwnym wypadku, temat wyl±duje w koszu.

Hmm, jakby nie patrzeæ jak najbardziej namaszczone ultimatum.

Mam inne zapatrywania na docelow± w³a¶ciw± ilo¶æ bia³ka i wêglowodanów w diecie, jedynie co do ilo¶ci t³uszczu (w gramach) to pewnie by¶my siê z Panem Witoldem nie posprzeczali. 33% zgodno¶ci to trochê za ma³o by tak bez zastanowienia sobie pisaæ posty.

Ciekawe ¿e z „praktycznie stosowanym” ¯O te¿ mam 33% zgodno¶ci, za du¿o wêglowodanów i raczej za t³usto, brak rozpoznania tematu produktów mlecznych.

Szczê¶liwych poszukiwañ zdrowia wiêc ¿yczê,
:-)

zeto555 - Nie Wrz 19, 2010 23:06

Witold Jarmolowicz napisa³/a:
100g wêglowodanów to w praktyce nie wiêcej ni¿ dwa MA£E ziemniaczki, góra 4 kromki chleba

100g wegli to akurat ponad 600g ziemniakow, a na kromki chleba to 2 niewielkie.

Mariusz_ - Nie Wrz 19, 2010 23:11

Kromka kromce nie równa, wolê g :) U mnie najwiêksza kromka ma ok 25-30g
Anonymous - Pon Wrz 20, 2010 00:44

Witold Jarmolowicz napisa³/a:

Panowie, nie nadu¿ywajcie mojej wyrozumia³o¶ci, bo przemycanie diety dra Kwa¶niewskiego na tym forum zaczyna mnie dra¿niæ. Nie mam ochoty odpowiadaæ za szkody spowodowane przez tê dietê.
Do u¿ytkownika juan:
Dieta dra Kwa¶niewskiego z ró¿nych przyczyn prowadzi po kilku latach do schorzeñ i degradacji miê¶ni. Uprzedzam!
JW

dziêki za u¶wiadomienie
¿e po 10 latach ¯O degenerat fizyczny jestem

Anonymous - Pon Wrz 20, 2010 00:54

Witold Jarmolowicz napisa³/a:
Tak w ogóle, to wszyscy tutaj kiedy¶ próbowali tej diety DO. I dlatego zdajemy sobie sprawê, za wyj±tkiem kilku fanatyków, czym ta dieta grozi.
JW


a tak gwoli przyzwoito¶ci
kupi³e¶ pan t± stronê która kiedy¶ nazywa³a ¶iê DIETA OPTYMALNA
z ca³ym dobrodziejstwem inwentarza
radzê wiêc nie wybrzydzaæ

Are.is.back - Pon Wrz 20, 2010 02:39

ali napisa³/a:
¿e po 10 latach ¯O degenerat fizyczny jestem


Z tego co pamietam, to opty.ksiegi mowia o remisji umys³u pastwiskowego do 5 lat stosowania ZO. Jak Ty masz 10, to Twoj umys³ juz sila rzeczy wykazuje te Wasza "zdrowa czynnosc umyslu ludzkiego, wolna od skutkow grzechu pierworodnego".

Nie ma wyjscia Ali: Tys jest tym, do czego d±¿± wszyscy co zaczynaj± ZO.

Mariusz_ - Pon Wrz 20, 2010 18:44

LC jak± ma górn± granice ww? Tak jak podaje LUTZ 75g? Ile on wa¿y??Nie jest to czasem 1:1??
Hannibal - Pon Wrz 20, 2010 18:49

Mariusz_ napisa³/a:
LC jak± ma górn± granice ww? Tak jak podaje LUTZ 75g? Ile on wa¿y??Nie jest to czasem 1:1??

LC podaje górn± granicê wêgli ¶rednio na poziomie 150 g lub 20% energ.

jerzyk - Wto Wrz 21, 2010 10:23

Witold Jarmolowicz napisa³/a:
Je¿eli Pani chce siê skutecznie odchudziæ, tu na tym forum jest tak wiele informacji, ¿e ¿ycia nie wystarczy Pani na przeczytanie wszystkich postów.


Panie Witoldzie informacji jest tak wiele i tak sprzecznych ze sob±, ¿e trudno siê w tym galimatiasie po³apaæ. Kiedy¶ próbowa³em tak jak pan radzi:
Witold Jarmolowicz napisa³/a:
Proszê niepotrzebnie nie kombinowaæ, tylko na pocz±tek ograniczyæ spo¿ywanie wêglowodanów poni¿ej 100g na dobê i je¶æ poza tym wszystko, co Pani smakuje. Nie wa¿ne, czy surowe, czy upieczone. Byle bez panierki.

i niestety nie tylko, ¿e nie schud³em lecz wrêcz przeciwnie, przybra³em na wadze 5 kg w ci±gu miesi±ca.Tak, ¿e jak Pan widzi nie jest to a¿ tak proste jak Pan pisze.

zyon - Wto Wrz 21, 2010 10:41

:shock: Na jakich proporcjach ?
Hannibal - Wto Wrz 21, 2010 10:43

jerzyk napisa³/a:
Panie Witoldzie informacji jest tak wiele i tak sprzecznych ze sob±, ¿e trudno siê w tym galimatiasie po³apaæ. Kiedy¶ próbowa³em tak jak pan radzi:
Witold Jarmolowicz napisa³/a:
Proszê niepotrzebnie nie kombinowaæ, tylko na pocz±tek ograniczyæ spo¿ywanie wêglowodanów poni¿ej 100g na dobê i je¶æ poza tym wszystko, co Pani smakuje. Nie wa¿ne, czy surowe, czy upieczone. Byle bez panierki.

i niestety nie tylko, ¿e nie schud³em lecz wrêcz przeciwnie, przybra³em na wadze 5 kg w ci±gu miesi±ca.Tak, ¿e jak Pan widzi nie jest to a¿ tak proste jak Pan pisze.

A ty my¶lisz, ¿e to takie proste w ka¿dym przypadku?
Te ogólne rady Pana Witolda to jeno taka matryca, na podstawie której mo¿na pó¼niej indywidualnie dopasowaæ ¿ywienie pod konkretnego pacjenta. Je¶li chcesz to uzyskaæ to wybierz siê do Akademii Zdrowia Dan-Wit.

jerzyk - Wto Wrz 21, 2010 10:57

zyon napisa³/a:
Na jakich proporcjach ?


Prawdê mówi±c (a w³a¶ciwie pisz±c) bia³ka i t³uszczu nie liczy³em. Liczy³em wêgle ¿eby ich nie by³o wiêcej jak70 gr.By³em wtedy po lekturze Lutza a on ka¿e liczyæ tylko wêgle. Zreszt± p.WJ w swoim poscie te¿ mówi tylko o ograniczaniu wêgli, czyli w domy¶le bia³ka jedz ile chcesz. Atkins te¿ opisuje grubasa, który jad³ 3000 kal i tylko 20 wêgli i schud³.
Hannibal napisa³/a:
Je¶li chcesz to uzyskaæ to wybierz siê do Akademii Zdrowia Dan-Wit.

Niestety tak siê z³o¿y³o, ¿e mnie nie staæ na us³ugi Dan-Witu ze wzglêdu na tzw. "bezrobotno¶æ".

Hannibal - Wto Wrz 21, 2010 11:08

jerzyk napisa³/a:
Prawdê mówi±c (a w³a¶ciwie pisz±c) bia³ka i t³uszczu nie liczy³em.

No a mo¿e by³o warto liczyæ.
jerzyk napisa³/a:
Niestety tak siê z³o¿y³o, ¿e mnie nie staæ na us³ugi Dan-Witu ze wzglêdu na tzw. "bezrobotno¶æ".

Rozumiem. W takim razie musisz sam zdobywaæ wiedzê i szczególnie zwróciæ uwagê na biochemiê. :)

zeto555 - Wto Wrz 21, 2010 13:54

Hannibal napisa³/a:
No a mo¿e by³o warto liczyæ.

Liczyc trzeba.
Taka wskazowka Admina nie jest doprecyzowana i jesli ktos ograniczy tylko wegle i bedzie duzo jadl bialka i tluszczu to musi przybierac na wadze.
Dr. Kwasniewski opisal naduzywanie bialka - ze 100g nadwyzki bialka powstaje ok 56g wegli - chociaz sie wysmiawacie z niego to cos w tym musi jednak byc. Nie da sie bezkarnie ¿rec ile wlezie i chudn±c.
Hannibal napisa³/a:
A ty my¶lisz, ¿e to takie proste w ka¿dym przypadku?
Te ogólne rady Pana Witolda to jeno taka matryca, na podstawie której mo¿na pó¼niej indywidualnie dopasowaæ ¿ywienie pod konkretnego pacjenta. Je¶li chcesz to uzyskaæ to wybierz siê do Akademii Zdrowia Dan-Wit.

Wlasnie kolejna sprawa - wysmiewacie sie ze zlotych proporcji, a to jest tylko matryca jak tutaj, autor DO wyraznie mowi o odmiennosci organizmow.
Wiec sam widzisz, ze udzielacie porad (slusznych zreszta czesto ) , z ktorych wysmiewacie sie jesli sa autorstwa dra. Kwasniewskiego.

Hannibal - Wto Wrz 21, 2010 14:01

zeto555 napisa³/a:
Taka wskazowka Admina nie jest doprecyzowana i jesli ktos ograniczy tylko wegle i bedzie duzo jadl bialka i tluszczu to musi przybierac na wadze.

Nie musi. Czê¶æ osób mo¿e jadaæ t³uszczu i bia³ka do oporu, a i tak nie przytyje. Np. ja czy zenek. Ja przybieram i tracê na wadze sezonowo zupe³nie bez zwi±zku z ilo¶ci± ¿arcia.
zeto555 napisa³/a:
Wlasnie kolejna sprawa - wysmiewacie sie ze zlotych proporcji, a to jest tylko matryca jak tutaj, autor DO wyraznie mowi o odmiennosci organizmow.
Wiec sam widzisz, ze udzielacie porad (slusznych zreszta czesto ) , z ktorych wysmiewacie sie jesli sa autorstwa dra. Kwasniewskiego.

Tak wiêc proporcje trzeba sobie wreszcie odpu¶ciæ, nie agitowaæ za nimi, a podkre¶laæ odmienno¶æ organizmów.

zeto555 - Wto Wrz 21, 2010 14:29

Hannibal napisa³/a:
Tak wiêc proporcje trzeba sobie wreszcie odpu¶ciæ, nie agitowaæ za nimi, a podkre¶laæ odmienno¶æ organizmów.

Wiesz dobrze jak kazdy optymalny, ze proporcje to tylko tzw. matryca (jak sie sam wyraziles ). Kto tego nie wie, to albo nieuwaznie czyta, albo nie doksztalca sie w temacie.
Temat zywienia jest tak zlozony i szeroki, ze przeczytanie nawet kilku ksiazek nie wystarczy , zeby go zglebic. Sam dobrze o tym wiesz.
Chociaz sa tutaj mlodziency kilkunastoletni, ktorzy twierdza, ze wiedza na ten temat wszystko.
Masz Hannibalu duza wiedze na temat zywienia i wiesz dobrze ile Cie kosztowalo poznanie tematu, wlacznie z eksperymentowaniem na wlasnym organizmie.
Dlatego mlodzi panowie - nie wymadrzac sie tylko czytac, uczyc i sluchac doswiadczonych. Czasami lepiej nie powielac bledow poprzednikow. Zycie jest tak krotkie, ze szkoda czasu na wpadki - czasami nieodwracalnie niszczace organizm.

zeto555 - Wto Wrz 21, 2010 14:32

Hannibal napisa³/a:
Czê¶æ osób mo¿e jadaæ t³uszczu i bia³ka do oporu, a i tak nie przytyje. Np. ja czy zenek. Ja przybieram i tracê na wadze sezonowo zupe³nie bez zwi±zku z ilo¶ci± ¿arcia.

Sam napisales zdanie " czesc ludzi " .
Sam wiec widzisz, ze nie wszyscy moga tak jesc, nie liczac B i T .
Skoro nie wszyscy to porada ograniczajaca tylko wegle jest niescisla , a konkretnie mowiac zla.
Nowicjusz sie do niej zastosuje, przytyje w krotkim czasie kilka kg i bedzie wszedzie gadal, ze to zle.
Tak samo jest z DO - ktos wezmie zlote proporcje, ktore sa tylko baza wyjsciowa, bedzie sie stosowal i narobi sobie biedy. Drugi zas zrobi to samo i bedzie wychwalal tworce pod niebiosa.
Ludzie nie zwracaja uwagi na to male zdanie, ze kazdy jest inny. Ludzie sie nie chca doksztalcac, chca miec gotowa recepte, a tak sie nie da. I z tym trzeba wlasnie walczyc, pietnowac odmiennosc organizmow.

Adam319 - Wto Wrz 21, 2010 14:41

Adin, dwa, tri, æetyrie, powieki staj± siê ciê¿kie ...
Hannibal napisa³/a:
Tak wiêc proporcje trzeba sobie wreszcie odpu¶ciæ, nie agitowaæ za nimi

A teraz skombinuj kasê i id¼ siê leczyæ, obudzisz siê i bêdziesz wiedzia³ co robiæ.
:-)

We¼ Hanni popatrz na proporcje u Montignac’a, a zobaczysz jak wiele mo¿na w ten sposób zobaczyæ, sam piszesz ile to, a ile B, T, W to procent kalorii, a to tez proporcja tylko w PSI , a nie w kg/cm kwadrat. Podstawa to wybraæ ¼ród³o energii i siê go trzymaæ, pozosta³e sk³adniki ustawiæ na minimum wedle „oczywistych” objawów.
:-)

edit:
A i jeszcze, zale¿y kto ma jak dziurawy metabolizm, jeden mo¿e jadaæ ser ¿ó³ty ze sklepowym pasztetem, a drugi musi odstawiæ produkty mleczne i „przemys³u spo¿ywczego” i samodzielnie delikatnie dusiæ miêso i jarzynki by sobie najpierw uk³ad pokarmowy podleczyæ.
:-)

edit2:
Molka napisa³/a:
Proszê przestac kontynuowac ten w±tek. W przeciwnym wypadku, temat wyl±duje w koszu.

Hannibal - Wto Wrz 21, 2010 14:53

zeto555 napisa³/a:
Wiesz dobrze jak kazdy optymalny, ze proporcje to tylko tzw. matryca (jak sie sam wyraziles ). Kto tego nie wie, to albo nieuwaznie czyta, albo nie doksztalca sie w temacie.

No szkoda, ¿e w ksia¿kach Kwa¶niewskiego ta matryca nie jest wziêta w ramki, bo multum ludzi nie pope³nia³oby powa¿nych b³êdów, na czele z fobi± przed przebia³czeniem, czy inklinacj± na zalewanie siê t³uszczem mimo "fotelowego" trybu ¿ycia
zeto555 napisa³/a:
Temat zywienia jest tak zlozony i szeroki, ze przeczytanie nawet kilku ksiazek nie wystarczy , zeby go zglebic. Sam dobrze o tym wiesz.

Zgadza siê. Ca³ego ¿ycia nie starczy, ¿eby go zg³êbiæ do koñca.

Hannibal - Wto Wrz 21, 2010 14:57

Adam319 napisa³/a:
We¼ Hanni popatrz na proporcje u Montignac’a, a zobaczysz jak wiele mo¿na w ten sposób zobaczyæ, sam piszesz ile to, a ile B, T, W to procent kalorii, a to tez proporcja tylko w PSI , a nie w kg/cm kwadrat.

No piszê, ale nie robiê z nich pomnika.
Ró¿nica w stawianiu akcentów robi KOLOSALNE znaczenie :)

Adam319 - Wto Wrz 21, 2010 15:12

Hannibal napisa³/a:
na czele z fobi± przed przebia³czeniem, czy inklinacj± na zalewanie siê t³uszczem mimo "fotelowego" trybu ¿ycia
Hannibal napisa³/a:
na czele z fobi± przed przebia³czeniem, czy inklinacj± na zalewanie siê t³uszczem mimo "fotelowego" trybu ¿ycia


Dajmy na to ¿e X chce schudn±æ i wyczyta³, ¿e 30g bia³ka najlepszego wystarczy, wyliczy³ sobie, ¿e to 11 ¿ó³tek, które zawieraj± tak¿e 60g t³uszczu, ¿eby by³o z godnie z proporcj± 1B:2,5T, pozostaje mu tylko wybran± jarzynê udusiæ i dodaæ 15 gramów t³uszczu zwierzêcego.

Pytania:
Czy jest to inklinacja do zalewania siê t³uszczem?
Czy 11 ¿ó³tek nie zaspokaja zapotrzebowania na bia³ko? Trzeba zje¶æ 30 ¿ó³tek?
Czy w tym wypadku proporcja: 1:2,5:1 to ob¿arstwo?

We¼ to traktuj na drobn± dziewczynê, dla siebie pomnó¿ razy dwa, czyli 60g bia³ka (22 ¿ó³tka), do jarzyny dodaæ 30g t³uszczu zwierzêcego i niech stracê mo¿e byæ 60g wêglowodanów, choæ 30g mo¿e mieæ znaczenie lecznicze. I co?
Zaleje Ciê te 150g t³uszczu?

Oczywi¶cie w praktyce zastêpuje siê czê¶æ ¿ó³tek miêsem posiadaj±cym proporcje B:T 1:2 co by sobie obliczeñ nie komplikowaæ.
:-)

Hannibal - Wto Wrz 21, 2010 15:16

Adamie, zalewanie siê t³uszczem to np. 250-300 g dla starszych "kanapowców".
A bazowanie na ¿ó³tkach jako ¼ródle bia³ka mo¿e siê okazaæ.... :x

zeto555 - Wto Wrz 21, 2010 15:20

Hannibal napisa³/a:
o szkoda, ¿e w ksia¿kach Kwa¶niewskiego ta matryca nie jest wziêta w ramki, bo multum ludzi nie pope³nia³oby powa¿nych b³êdów, na czele z fobi± przed przebia³czeniem, czy inklinacj± na zalewanie siê t³uszczem mimo "fotelowego" trybu

To jest dowod, ze trzeba czytac uwaznie, pytac i obserwowac bo inaczej cala ksiazke trzeba wziac w ramki jako wazne dla zdrowia.
Nie da sie liznac troche wiedzy. Znam ludzi , ktorzy popieraja diety niskoweglowe i chcieliby stosowac, ale nie maja glowy do liczenia ( jak to sie wyrazaja ) . Czyli zrob wszystko za nich a oni laskawie sprawdza.

Adam319 - Wto Wrz 21, 2010 15:28

Hannibal napisa³/a:
. 250-300 g dla starszych "kanapowców".

Wedle jakiej proporcji? Fobia przed przebia³czeniem polegaj±ca na zalewaniu nadmiaru bia³ka t³uszczem jest tak samo m±dra jak zalewanie nadmiaru wêglowodanów lekami.

Hannibal napisa³/a:
A bazowanie na ¿ó³tkach jako ¼ródle bia³ka mo¿e siê okazaæ....

A co jakie¶ paso¿yty ¿yj± w ¿ó³tkach, czy tylko strach tam siedzi, mo¿na egzorcyzmowaæ i gotowaæ dla pewno¶ci, pisa³em ponadto ¿e:
Adam319 napisa³/a:
Oczywi¶cie w praktyce zastêpuje siê czê¶æ ¿ó³tek miêsem posiadaj±cym proporcje B:T 1:2 co by sobie obliczeñ nie komplikowaæ.


Czê¶æ mo¿e byæ du¿a, wspomina³em, ¿e jadam tylko 20 ¿ó³tek tygodniowo ...
:-)

Mariusz_ - Wto Wrz 21, 2010 15:29

Zapominacie wed³ug mnie o najwa¿niejszym. Jem kiedy jestem g³odny i tyle.
300g t³uszczu jak siê nie my¶li to siê ma nadwagê kanapow±. :) DOdam jakbym zjad³ 300g t³uszczu i 100g bia³ka to chyba nie by³bym g³odny przez ca³y dzieñ siedz±c na kanapie lub pracuj±c w biurze :) i musia³bym wa¿yæ ok 100 :)

Adam319 - Wto Wrz 21, 2010 15:37

Cytat:
DOdam jakbym zjad³ 300g t³uszczu i 100g bia³ka to chyba nie by³bym g³odny przez ca³y dzieñ siedz±c na kanapie lub pracuj±c w biurze i musia³bym wa¿yæ ok 100


B:T:W 60:120:30 i ¿yjê bez zmian 184cm/87kg, i wêgiel zrzucê i na rowerze poje¿d¿ê, tylko, ¿e ja nie my¶lê ( ca³ymi dniami co by tu zje¶æ). Jest w tym jaka¶ nadsprawno¶æ, ale co w tym z³ego 2012 nadci±ga. Go¶cie siedz± w studni i ¿uj± jednego w³oskiego orzecha dziennie plus woda i my¶l± i ¿yj±.
:-)

soook - Wto Wrz 21, 2010 15:53

Orzechy w³oskie i studnia . A i woda . Adam319 , nie mogê . Brawo za go¶ci
:-D

Anonymous - Wto Wrz 21, 2010 16:09

zeto555 napisa³/a:
...Znam ludzi , ktorzy popieraja diety niskoweglowe i chcieliby stosowac, ale nie maja glowy do liczenia ( jak to sie wyrazaja ) . Czyli zrob wszystko za nich a oni laskawie sprawdza...

Zeto, to absolutnie nie jest tak, jak by wynikalo z Twojego opisu:
"ale nie maja glowy do liczenia ( jak to sie wyrazaja )"

Nalezy to konkretnie nazwac - sa ignorantami a nawet DURNIAMI. 8-)

Ich priorytetem nie jest zdrowie i dlugie zycie,
byc moze nawet nie maja swiadomosci, koniecznosci rozdzialu
na priorytety. :hihi:

Dla wiekszosci ludzi zdrowie i dlugosc zycia sa na szarym koncu
w ich hierarchii wartosci. :razz: . :razz: :razz:

To musimy ustalic na poczatek aby nie bladzic! 8-)
.

Mariusz_ - Wto Wrz 21, 2010 16:19

Adam319 napisa³/a:
Cytat:
DOdam jakbym zjad³ 300g t³uszczu i 100g bia³ka to chyba nie by³bym g³odny przez ca³y dzieñ siedz±c na kanapie lub pracuj±c w biurze i musia³bym wa¿yæ ok 100


B:T:W 60:120:30 i ¿yjê bez zmian 184cm/87kg, i wêgiel zrzucê i na rowerze poje¿d¿ê, tylko, ¿e ja nie my¶lê ( ca³ymi dniami co by tu zje¶æ). Jest w tym jaka¶ nadsprawno¶æ, ale co w tym z³ego 2012 nadci±ga. Go¶cie siedz± w studni i ¿uj± jednego w³oskiego orzecha dziennie plus woda i my¶l± i ¿yj±.
:-)


Mierzy³e¶ sobie kiedy¶ ilo¶æ % miê¶ni, t³uszczu, wody w organizmie?

Maad - Wto Wrz 21, 2010 16:39

A co to w ogóle jest ta Z£OTA PROPORCJA w znaczeniu DO? Mam wra¿enie, ¿e to jaka¶ ca³kowita abstrakcja.
S³owo "proporcja" sugeruje przecie¿ konkretne, policzalne warto¶ci. S³owo "z³ota" wskazuje na jej idealno¶æ, nomen omen optymalno¶æ, najlepszy wariant ze wszystkich mo¿liwych.

W architekturze i malarstwie sprawa jest jasna, z³ota proporcja to precyzyjnie podany wzór matematyczny. Owszem s± dwie wersje, ale na tym mo¿liwo¶ci modyfikacji siê koñcz±.

A u optymalnych jak przychodzi co do czego, to mamy niemal zupe³n± dowolno¶æ, od 1:1,5 do 1:6, wszystko pasuje byle tylko t³uszczu by³o du¿o i wszystko dobrze wysma¿one :hihi:

Mariusz_ - Wto Wrz 21, 2010 16:52



Taka proporcja

czyli 0,8-2,5-1 u¶redniaj±c

Jak wiadomo w danym dniu mog± byæ odstêpstwa.Gdy zjem wiêcej bia³ka, t³uszczy i ww w danym dniu w nastêpnym nie jestem g³odny i zjem go mniej przy zachowanej proporcji na posi³ek.

Adam319 - Wto Wrz 21, 2010 17:58

Mariusz_ napisa³/a:
Mierzy³e¶ sobie kiedy¶ ilo¶æ % miê¶ni, t³uszczu, wody w organizmie?
Tylko na oko, bo i po co i tak nie wiadomo jak ma byæ, ma byæ tak by dobrze by³o, a jest dobrze.
:-)
[ profil_fenotypu_png ]

Anonymous - Wto Wrz 21, 2010 18:08

Adam319 napisa³/a:
Mariusz_ napisa³/a:
Mierzy³e¶ sobie kiedy¶ ilo¶æ % miê¶ni, t³uszczu, wody w organizmie?
Tylko na oko, bo i po co i tak nie wiadomo jak ma byæ, ma byæ tak by dobrze by³o, a jest dobrze.
:-)
[ profil_fenotypu_png ]

Na oko rowniez mozna ocenic wstepnie.

Natomiast inne konkretne badania sa konieczne
jesli kierujemy sie wiedza a nia wiara. 8-)

Ale tutaj konczy sie interes znachorow a zaczyna Lekarzy,
tak wiec "nie dla psa kielbasa" :hah: :hihi:
.

Adam319 - Wto Wrz 21, 2010 18:18

Pewnie, nie ma to jak zrobiæ pomiar, powiedzieæ, ¿e wynik odbiega od idea³u ustalonego tak by wynik odbiega³ i stymulowaæ pacjenta i w³asn± kieszeñ, us³ugi, medykamenty.

Gdzie zaczyna siê interes tam koñczy siê zdrowie.

Co za g³upota powiedzieæ komu¶, ¿e ma 2% za du¿o wody w organizmie, albo 2% za du¿o t³uszczu, albo 2% za ma³o bia³ka i leczyæ to chemi±, bo przecie¿ diet± siê nie leczy, dieta jest to to na co delikwent ma akurat ochotê i pod rêk±. (przez lito¶æ abstrahujê od diety szpitalnej).
:-/

Anonymous - Wto Wrz 21, 2010 18:32

Adam319 napisa³/a:
...¿e wynik odbiega od idea³u...

No jasne idealem jest umierac przed 70-ka i uprawiac wiare w gusla i zabobony. 8-)

Odchylka 50 lat w te czy inna strone to niema znaczenia,
bo i tak w koncu kiedys nastapi koniec swiata. :hihi:
.

Anonymous - Wto Wrz 21, 2010 18:36

Adam319 napisa³/a:
...stymulowaæ pacjenta i w³asn± kieszeñ...

To najwazniejsze! :viva: Bezwzglednie nie inwestyowac w zdrowie
nawet kosztem wczesniejszej smierci i utraty emerytury. :hah:

Takie priorytety i wiara w "zoltka i podgardle" sa najwazniejsze. 8-)
.

Adam319 - Wto Wrz 21, 2010 19:23

Adam319 napisa³/a:
Gdzie zaczyna siê interes tam koñczy siê zdrowie.

Widaæ, nie dotar³o.
Interes lecz±cego polega na maksymalizacji zysków, czyli czasu i kosztów leczenia, i gdzie tu interes leczonego? Dowód – sk³adka zdrowotna która jest zawsze za ma³a.
:-)

Anonymous - Wto Wrz 21, 2010 19:59

Adam319 napisa³/a:
Adam319 napisa³/a:
Gdzie zaczyna siê interes tam koñczy siê zdrowie.

Widaæ, nie dotar³o.
Interes lecz±cego polega na maksymalizacji zysków, czyli czasu i kosztów leczenia, i gdzie tu interes leczonego? Dowód – sk³adka zdrowotna która jest zawsze za ma³a.
:-)

Interes zdrowego i co z tego wynika szczesliwego,
polega na utrzymaniu tego zdrowia i osiagach w dlugowiecznosci.

Oczywistym jest, ze bez aktywnego udzialu zainteresowanego
osiagniecie takich efektow jest fizycznie niemozliwe.

Przyklady? Pan Prezes, Morgano, Jurek ..... i wielu innych.

Jesli wiec zyski Lekarza sa duze,
oznacza to prawidlowy przebieg mechanizmu.

Lekarz powinien dzialac przed choroba
a nie tylko w trakcie. 8-)

Niestety wartosc zdrowia i zycia ludzkiego
na rynku w "gnojowisku" jest na poziomie sciekow i smieci.

Doslownie za fryzjera placi sie wiecaj jak za zdrowie i zycie. 8-)

Dlatego przecietny "parafianin" bardzo nisko ceni zdrowie i zycie
i nie widzi zupelnie powodu aby w nie inwestowac. 8-)

Czy to wina PO, ze wygrala wybory prezydenckie?
Nie to motloch tak zadecydowal. :hihi:
.

juan - Wto Wrz 21, 2010 20:25
Temat postu: dziekuje
dziekuje wam forumowicze za odpowiedzi i pozdrawiam
Adam319 - Wto Wrz 21, 2010 23:35

juan napisa³/a:
dziekuje wam forumowicze za odpowiedzi i pozdrawiam

Poczucie humoru zawsze dobrze rokuje.
:-)

zeto555 - ¦ro Wrz 22, 2010 00:00

grizzly napisa³/a:
Dla wiekszosci ludzi zdrowie i dlugosc zycia sa na szarym koncu
w ich hierarchii wartosci. :razz: . :razz: :razz:

No masz racje, ale do czasu Tylko jak poczuja noz na gardle to czasem jest juz za pozno.

Adam319 - ¦ro Wrz 22, 2010 00:19

grizzly napisa³/a:
Jesli wiec zyski Lekarza sa duze,
oznacza to prawidlowy przebieg mechanizmu.

Lekarz powinien dzialac przed choroba
a nie tylko w trakcie.

Niestety wartosc zdrowia i zycia ludzkiego
na rynku w "gnojowisku" jest na poziomie sciekow i smieci.

Doslownie za fryzjera placi sie wiecaj jak za zdrowie i zycie.


Ale po wyj¶ciu od fryzjera widaæ natychmiast efekty, a po wyj¶ciu od lekarza trzeba siê przegryzaæ za ¶wiadomo¶ci±, ¿e wed³ug uznanych procedur lepiej byæ nie mo¿e.

Mam dla Ciebie opowie¶æ z drugiej rêki, ale prawdziw± bo znam osobi¶cie, by³o to na tyle dawno temu, kiedy USG nie by³o tym czym jest teraz, pacjent zg³osi³ siê z bólami do szpitala, gdzie mu powiedziano, ¿e wygl±da to na kamienie w woreczku, trzeba operowaæ, jak siê otworzy to bêdzie co¶ wiêcej wiadomo. Pacjent powiedzia³, ¿e siê zastanowi, potem skonsultowa³ siê ze znajomymi, jeden z nich powiedzia³, ¿e zna osobê i da sobie za ni± rêkê obci±æ. Przyjechali, nielekarz akurat by³ zajêty kopaniem w ogródku, spojrza³ nie przerywaj±c pracy na go¶ci, nastêpnie natychmiast przerwa³ pracê, podszed³ bli¿ej i szybkim i nie znosz±cym sprzeciwu g³osem powiedzia³: „Ty go tu przywioz³e¶ to jeste¶ odpowiedzialny za jego ¿ycie, natychmiast do szpitala, s± trzy du¿e kamienie i operacja musi odbyæ siê natychmiast.” Lekarz w szpitalu by³ zdziwiony widz±c bladego pacjenta prosz±cego o natychmiastow± operacjê, -„przecie¿ siê Pan nie zgodzi³”, -„mam trzy du¿e kamienie i trzeba operowaæ natychmiast” –„sk±d wiesz”, pacjent nie chc±c traciæ czasu i zra¿aæ lekarza powiedzia³ w uproszczeniu –„us³ysza³em wewnêtrzny g³os”. Operacja ciê odby³a i teraz lekarz by³ blady pokazuj±c 3 du¿e kamienie i stwierdzaj±c, ¿e faktycznie nie mo¿na by³o czekaæ ani godziny, próbowa³ co¶ wiêcej na temat „g³osu” od pacjenta wyci±gn±æ, ale ten pomimo oszo³omienia przebyt± narkoz±, ale szczê¶liwy nie zmieni³ swojej wersji.

S± rzeczy nie uznane, ale to nie znaczy, ¿e ich nie ma, trzeba postêpowaæ rozs±dnie, ale nie próbowaæ zostaæ mêczennikiem-obroñc± swoich pogl±dów, a pomoc przyjdzie w niespodziewany sposób z niespodziewane strony.

Dobranoc Grizzly, niech Ci siê koszmar o kamieniach ogrodnika nie przy¶ni.
:-)

zyon - ¦ro Wrz 22, 2010 09:50

Hannibal napisa³/a:
zeto555 napisa³/a:
Taka wskazowka Admina nie jest doprecyzowana i jesli ktos ograniczy tylko wegle i bedzie duzo jadl bialka i tluszczu to musi przybierac na wadze.

Nie musi. Czê¶æ osób mo¿e jadaæ t³uszczu i bia³ka do oporu, a i tak nie przytyje. Np. ja czy zenek.

Ja takoz, bialko czasami niemal oporowo do nawet 200 a moze i wiecej. No ale wtedy jest jazda-masakra z zelastwem 8-)

Hannibal - ¦ro Wrz 22, 2010 10:00

zyon napisa³/a:
Ja takoz, bialko czasami niemal oporowo do nawet 200 a moze i wiecej. No ale wtedy jest jazda-masakra z zelastwem 8-)

Jak zjesz tyle bia³ka to lepiej Ci siê æwiczy?

zyon - ¦ro Wrz 22, 2010 10:14

Raczej chodzi mi o efekty, i ze wtedy daje mocno czadu. Ale ogolnie to lepiej sie czuje jak sie naladuje bialkiem niz weglami.
zeto555 - ¦ro Wrz 22, 2010 12:16

Cwiczenia cwiczeniami, ale sprobujcie niewiele sie ruszac caly dzien i jedzcie tyle to za kilka dni musi byc wzrost wagi.
I o tym mowilem - wiek, stan zdrowia i aktywnosc zyciowa - na tej podstawie kazdy ustala wlasne menu.

zeto555 - ¦ro Wrz 22, 2010 12:18

zyon napisa³/a:
Haha dobrze powiedziane :pada:

A nie dolozysz nic od siebie? niepodobne.

zyon - ¦ro Wrz 22, 2010 13:30

zeto555 napisa³/a:
Cwiczenia cwiczeniami, ale sprobujcie niewiele sie ruszac caly dzien i jedzcie tyle to za kilka dni musi byc wzrost wagi.
I o tym mowilem - wiek, stan zdrowia i aktywnosc zyciowa - na tej podstawie kazdy ustala wlasne menu.

Ja ostatnio mam taki tydzien, ze nie mam jak porzadnie pocwiczyc i waga stoi w miejscu. A bialka wcale nie jem mniej.

zeto555 napisa³/a:
zyon napisa³/a:
Haha dobrze powiedziane :pada:

A nie dolozysz nic od siebie? niepodobne.

Hehe, nie ja nie jestem katolikiem :hah:

nottymoni - Pi± Wrz 24, 2010 10:25
Temat postu: Re: odp.
juan napisa³/a:
¯O wydaje mi sie diet± w moim przypadku najlepsz±,poniewaz jestem ³akomczuchem i ¿adne diety typu 1200kcal,nie maj± racji bytu w moim przypadku,a na tej diecie vede bynajmn iej tak mi sie wydaje,chodzi³a najedzona


Jesli jestes lakomczuchem, to zastosuj troche zdrowszy wariant diety Kwasniewskiego, choc juz wtedy chyba nie mozna tego nazwac DO. Ja wytrzymalam na tej diecie tylko 3 dni, bo bylo mi niedobrze od tych tluszczy.
Polecam diete na max 50g wegli dziennie (najlepiej z warzyw - ja jem mnostwo szpinaku, brokulow, zielonego groszku, burakow, marchwi itp ) nie za duzo protein. Tluszczspozywaj do smaku. Na takiej diecie czuje sie najlepiej i chudnie sie stabilnie, apetyt jest zmniejszony no i nie musisz nic liczyc.

zeto555 - Pi± Wrz 24, 2010 13:14

nottymoni napisa³/a:
Jesli jestes lakomczuchem, to zastosuj troche zdrowszy wariant diety Kwasniewskiego

A jaki to jest zdrowszy wariant Kwasniewskiego???

nottymoni - Pi± Wrz 24, 2010 14:49

zeto555 napisa³/a:
nottymoni napisa³/a:
Jesli jestes lakomczuchem, to zastosuj troche zdrowszy wariant diety Kwasniewskiego

A jaki to jest zdrowszy wariant Kwasniewskiego???


Zdrowszy wariant, czyli inne proporcje tluszczu (nizsze) i nie opieranie spozycia wegli na skrobii, czyli np ziemniakach, ktore u niektorych osob powoduja gwaltowny wyrzut insuliny do krwi.
No ale to moje subiektywne odczucia:-)

Hannibal - Pi± Wrz 24, 2010 14:56

nottymoni napisa³/a:
No ale to moje subiektywne odczucia:-)

dobre odczucia
dla czê¶ci osób max. proporcja t³uszczu do bia³ka wynosz±ca 1,5:1 to optimum
i to dla osób ju¿ szczup³ych!, a nie dla jakich¶ odchudzaj±cych i to na ca³e ¿ycie, docelowo, a nie okresowo
i trzeba to powiedzieæ wyra¼nie - ró¿ni siê to diametralnie od zasad DO
¿adne czakry makry, hokus-pokus tu nie pomog±

M i T - Pi± Wrz 24, 2010 15:27

Hannibal napisa³/a:
¿adne czakry makry


Widzê, ¿e ju¿ drugi raz gubisz literkê (a nawet 2) w zapo¿yczonym ode mnie wyrazie. Ma byæ czakry-SZmakry :-D

Marishka

P.S. A propos, takie dodawanie "sh" i rymowane przekrêcanie (w celu umniejszenia, jak najbardziej!) chyba wziê³o siê w USA z "Seinfelda", podobnie jak "yada, yada". :hihi:

Adam319 - Pi± Wrz 24, 2010 15:44

nottymoni napisa³/a:
Polecam diete na max 50g wegli dziennie (najlepiej z warzyw - ja jem mnostwo szpinaku, brokulow, zielonego groszku, burakow, marchwi itp ) nie za duzo protein. Tluszczspozywaj do smaku.


Umieram z ciekawo¶ci by przeczytaæ twoj± rozpiskê posi³ków z trzech kolejnych dni.

Produkt, ile gramów, i nie pisz t³uszcz do smaku, mnóstwo warzyw, nie za du¿o protein – trzeba napisaæ w gramach.

Kalkulator jest tutaj:
http://tiny.pl/hrgf4
:-)

zeto555 - Pi± Wrz 24, 2010 16:03

Cytat:
Zdrowszy wariant, czyli inne proporcje tluszczu (nizsze) i nie opieranie spozycia wegli na skrobii, czyli np ziemniakach, ktore u niektorych osob powoduja gwaltowny wyrzut insuliny do krwi.

Skrobia nie powoduje duzego i gwaltownego wyrzutu insuliny. Tak sie dzieje tylko przy cukrach prostych.

Adam319 - Pi± Wrz 24, 2010 16:06

Hannibal napisa³/a:
dla czê¶ci osób max. proporcja t³uszczu do bia³ka wynosz±ca 1,5:1
Proporcja ta jest determinowana ilo¶ci± zjadanego bia³ka, bo inaczej wychodzi jak dzienne bia³ko wci±gasz z 10 ¿ó³tek, a inaczej jak z 0,5kg karkówki. Ró¿nica jest taka, ¿e w 10 ¿ó³tkach jest za ma³o energii i trzeba doje¶æ jakim¶ warzywem topionym w t³uszczu, lub bezczelnie (te¿ mi siê zdarza) surowym t³uszczem zwierzêcym. Opinii, ¿e 10 ¿ó³tek dziennie powoduje wyniszczenie organizmu z powodu niedoboru bia³ka nie popieram.
:-)

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 17:08

zeto555 napisa³/a:
Skrobia nie powoduje duzego i gwaltownego wyrzutu insuliny. Tak sie dzieje tylko przy cukrach prostych.

Czemu gustujesz tylko w regu³kach optymalnych? Prawda jest zupe³nie inna. Po pierwsze indeks glikemiczny (czyli gdy by¶ nie wiedzia³ czym wy¿szy tym gwa³towniejszy wystrza³ insuliny). Dajmy to faworyzowane przez dr. Kwa¶niewskiego ziemniaki maja odpowiednio: Ziemniaki w mundurkach 65, Puree z ziemniaków 90, Ziemniaki pieczone
95 czyli bardzo wysoki, a takie ¶liwki suszone 29 jeszcze mniej morele zaledwie 15
Owoce w wiêkszo¶ci maja niski indeks glikemiczny ale najmniejszy maja warzywa zielone, pomidory bak³a¿any, cukinia, czosnek cebula > 15. Twoje mordolepy siê dla ¶wiñ nadaj±, a nie dla ludzi.

Hannibal - Pi± Wrz 24, 2010 17:25

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Twoje mordolepy siê dla ¶wiñ nadaj±, a nie dla ludzi.

Które notabene same s± mocno podejrzane. Ludzie musz± je ci±gle badaæ, bo inaczej ró¿ne "sensacje" siê pojawiaj±.
A koszerne owce, barany, czy kozy by³y normalnie jedzone przez ró¿ne ludy, bez ¿adnych badañ i by³ luz bluz.

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 17:52

Miêso z owocami i niektórymi warzywami trawi siê bardzo krótko 3-5godz je¶li miêso jest surowe to jeszcze krócej i to jest ok.
Ale miêso plus ziemniory i jakie¶ warzywka trawi siê oko³o ca³± dobê. Gdzie tu optymalna ekonomia Zeto ???
Ja za¶lepiony nie jestem, jak widzê to i nawet z tob± siê podzielê "lolptymalku".
Wyprzedaj±c twój argument - ku¼wa jaki argument przecie¿ ty ich nie podajesz, a nie przepraszam rzeczywi¶cie "dieta optymalna ponad wszystkie diety" to t³umaczy wszystko od pocz±wszy "czemu ku¶ka wchodzi w piczkê" po grzech pierworodny. Dobra, a tak na powa¿nie ¿ebym ci siê po nocach nie ¶ni³, znaczy yyy "droga krzy¿owa" :hihi: to t³uszcz zmniejsza indeks glikemiczny ka¿dego cukru. Powoli dochodzê do wniosku, ¿e dwa najlepsze cukry to fruktoza(indeks glikemiczny=20) i laktoza(46). No ale jak wiadomo mleko ze wzglêdu na zrypane bia³ko kazeinowe jest alergennym syfem. Tak my¶lê nad sproszkowan± serwatk±, jest tam i laktoza i bia³ko serwatkowe czyli najwarto¶ciowsza czê¶æ bia³ka mlecznego. Oczywi¶cie suszone samemu w temperaturze nie przekraczaj±cej 38 stopni C. My¶lê, ¿e takie uzupe³nienie wêglowodanów razem z owocami jest najlepszym rozwi±zaniem, bior±c pod uwagê to ¿e nie mam najmniejszych problemów z tymi cukrami.
Co my¶lisz Hani o tym rozwi±zaniu. Nikt mi nie napisa³ w temacie: biochemia nie widzi, lecz z laktozy szydzi, ano czemu?

Molka - Pi± Wrz 24, 2010 17:58

czemu w skepach nie ma serwatki? skad ja nabyc?
Adam319 - Pi± Wrz 24, 2010 18:10

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Ale miêso plus ziemniory i jakie¶ warzywka trawi siê oko³o ca³± dobê. Gdzie tu optymalna ekonomia Zeto ???


Ja wiem, ja wiem. :-)
Dlaczego szybko strawiæ i zmagazynowaæ, a potem przesy³aæ z magazynu do krwi i do tkanek, jak mo¿na mieæ t³uszcz rozrzedzony warzywami i bia³kiem w jelitach i stamt±d pobieraæ go ³agodnie do krwioobiegu i wykorzystywaæ na bie¿±co.

Mo¿e bardziej obrazowo – mo¿na zje¶æ i za godzinê poddaæ siê b³ogos³awieñstwu burzliwego wypró¿nienia, a mo¿na dorzucaæ, dorzucaæ i wch³aniaæ powoli acz dok³adnie, siadaj±c na porcelanie raz na dwa trzy dni.
:-)

Adam319 - Pi± Wrz 24, 2010 18:11

Pawe³-poprostu napisa³/a:
indeks glikemiczny

To jeszcze ¿yje?
:-/

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 18:12

¯adna strata i tak by z tego zrobili syf jaki by tylko móg³ powstaæ.
Serwatka to produkt uboczny przy produkcji sera, taka woda :-D . Ja sobie j± ususzê, a ser zjedz± moje siostry :-> .

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 18:14

Adam319 napisa³/a:
siadaj±c na porcelanie

diamentowym tronie :what:

nottymoni - Pi± Wrz 24, 2010 18:14

Umieram z ciekawo¶ci by przeczytaæ twoj± rozpiskê posi³ków z trzech kolejnych dni.

Produkt, ile gramów, i nie pisz t³uszcz do smaku, mnóstwo warzyw, nie za du¿o protein – trzeba napisaæ w gramach.

Kalkulator jest tutaj:
http://tiny.pl/hrgf4
:-) [/quote]


Hmmm, nie chce mi sie mozolnie przepisywac co jem do wskazanego przez Ciebie kalkulatora, ja korzystam z fitday.com, moze byc? :-)

No to czekam na analize:)









Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 18:15

Adam319 napisa³/a:
To jeszcze ¿yje?

Z nami nie zginie :viva:

_flo - Pi± Wrz 24, 2010 18:18

no - mleczne akurat maja wysoki indeks insulinowy
poszukaj na forum, bylo

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 18:27

_flo napisa³/a:
no - mleczne akurat maja wysoki indeks insulinowy
poszukaj na forum, bylo

Nie chce mi siê szukaæ, ale indeks glikemiczny mlecznych wynosi poni¿ej trzydziestu. ¦mietana i sery maja w granicach zerowego.

_flo - Pi± Wrz 24, 2010 18:30

nie no w ogole mniejsza o te insuline, mleczne sa do bani dla mnie, wlasnie dzis spozylam kawe ze smietanka, (mialam przerwe co najmniej miesiac) i momentalnie mi sie cera pogorszyla, szok :shock:
_flo - Pi± Wrz 24, 2010 18:31

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Nie chce mi siê szukaæ

http://heartscanblog.blog...nd-insulin.html

Hannibal - Pi± Wrz 24, 2010 18:34

_flo napisa³/a:
momentalnie mi sie cera pogorszyla, szok :shock:

sfera psyche? 8-)

Adam319 - Pi± Wrz 24, 2010 18:35

nottymoni napisa³/a:
No to czekam na analize:)

Ile tygodniowo tracisz na wadze?
Jak doliczysz ten t³uszcz to bêdzie optymalnie.
Jak Ci siê t³uszcz wewnêtrzny skoñczy to podejrzewam ¿e sobie go trochê do jedzenia do³o¿ysz.
:-)

_flo - Pi± Wrz 24, 2010 18:37

bez zartow :P
dzis mam juz pewnosc, godzine od spozycia i taki numer :razz: , jeszcze wytestuje, za miesiac moze

Molka - Pi± Wrz 24, 2010 18:39

_flo napisa³/a:
nie no w ogole mniejsza o te insuline, mleczne sa do bani dla mnie, wlasnie dzis spozylam kawe ze smietanka, (mialam przerwe co najmniej miesiac) i momentalnie mi sie cera pogorszyla, szok :shock:

przymierzam sie do zupe³nego odstawienia mlecznych, bo mam to samo, czuje ze cere mog³abym miec lepsza, mleczne robia swoje...

Adam319 - Pi± Wrz 24, 2010 18:40

_flo napisa³/a:
szok

Te¿ mnie to kiedy¶ zadziwi³o, ¿e organizm mo¿e byæ a¿ tak wyczulony na co¶ co siê jada³o ca³e ¿ycie, reakcja nadspodziewana.
:-)

EAnna - Pi± Wrz 24, 2010 18:42

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Tak my¶lê nad sproszkowan± serwatk±, jest tam i laktoza i bia³ko serwatkowe czyli najwarto¶ciowsza czê¶æ bia³ka mlecznego. Oczywi¶cie suszone samemu w temperaturze nie przekraczaj±cej 38 stopni C.

Molka napisa³/a:
czemu w skepach nie ma serwatki? skad ja nabyc?

Hm..
W serwatce znajduj± siê bialka albuminy i globuliny w postaci roztworu. Mo¿na je wytr±ciæ dzia³aj±c kwasem ale (niestety) w wysokiej temperaturze. Otrzymany produkt to serek ricotta. Mo¿esz spróbowaæ go zrobiæ: http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1457 . Zrób wersjê bez dodatku mleka. Wtedy w serku nie bêdzie kazeiny. Jednak laktoza pozostanie w serwatce.
Jeszcze jedno. W przepisie zastosowano serwatkê s³odk±, a tak± pozyskuje siê wy³±cznie w wyniku dzia³ania na mleko enzymu podpuszczki. Je¿eli u¿yjesz serwatki kwa¶nej, pozosta³ej po produkcji sera twarogowego, nie musisz do niej dodawaæ ¿adnego dodatkowego kwasu. W serwatce takiej jest ju¿ ma³o laktozy poniewa¿ bakterie kwasu mlekowego zu¿y³y j± w procesie fermentacji.

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 18:58

_flo napisa³/a:
Pawe³-poprostu napisa³/a:
Nie chce mi siê szukaæ

http://heartscanblog.blog...nd-insulin.html

Dziêki flo
Bo w³a¶nie to nie jest prawda :viva: .
£atwo siê domy¶leæ, ¿e kontrolny posi³ek jest wysoko wêglowodanowy, a jakie to ma znaczenie? Ogromne! Dodanie t³uszczu do wysoko wêglowodanowego posi³ku zawsze powoduje szkody. Czym lepszy t³uszcz tym szkody bêdzie powodowa³ wiêksze, ale w rzeczywisto¶ci przy posi³ku o odpowiednim stosunku wêgli do t³uszczu bêdzie przynosi³ wiêksze korzy¶ci. Pisa³ o tym dr. Kwa¶niewski, czym t³uszcz lepszy tym przy ¿ywieniu wysoko wêglowodanowym bêdzie bardziej szkodzi³ natomiast na ¿ywieniu niskoweglowodanowym bardziej pomaga³ (dzia³a³ dobroczynnie). Nasz metabolizm jest pe³en niespodzianek :viva: .

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 19:02

_flo napisa³/a:
i momentalnie mi sie cera pogorszyla, szok

A czy ja promuje kazeinê i inne bia³ka alergenne dla ludzkiego organizmu. To oczywiste, ¿e te bia³ka szkodz± mniej lub bardziej ale szkodz±. Tak¿e ma tu du¿e znaczenie wewnêtrzne rozk³adania bia³ka czym leprze tym mniejsze szkody...

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 19:07

Dodanie t³uszczu mlecznego przy ¿ywieniu wysoko wêglowodanowym powoduje bardzo wyra¼ne podniesienie siê trójglicerydów co oznacza, ¿e na LC jest to bardzo warto¶ciowy t³uszcz.
_flo - Pi± Wrz 24, 2010 19:11

Pawe³-poprostu napisa³/a:
£atwo siê domy¶leæ, ¿e kontrolny posi³ek jest wysoko wêglowodanowy

40g weglowodanow w tym posilku bylo
Zreszta - pozniej sie zastanowie. no bo butyric acid wiadomo jak dziala, zadnych cudow w tym nie ma.
...

rakash - Pi± Wrz 24, 2010 19:17

mleczne... a jakie to mleko by³o czy tam ¶mietanka?

Takie od krówki czy upgradeowane?

Poza tym je¿eli nawet to raczej uczulenie ni¿ same mleczne.

Kangur - Pi± Wrz 24, 2010 19:31

Hannibal napisa³/a:
Pawe³-poprostu napisa³/a:
Twoje mordolepy siê dla ¶wiñ nadaj±, a nie dla ludzi.

Które notabene same s± mocno podejrzane. Ludzie musz± je ci±gle badaæ, bo inaczej ró¿ne "sensacje" siê pojawiaj±.
A koszerne owce, barany, czy kozy by³y normalnie jedzone przez ró¿ne ludy, bez ¿adnych badañ i by³ luz bluz.

Teoretycy dalej probuja gorowac i duc trupe.
Praktyka tutejszej lekarki wykazuje co innego. Ziemniaki sa najlagodniejsze dla sluzowki.
Czy mozecie w jakis sposob dopasowac swoja teorie do praktyki?

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 19:46

_flo napisa³/a:
Pawe³-poprostu napisa³/a:
£atwo siê domy¶leæ, ¿e kontrolny posi³ek jest wysoko wêglowodanowy

40g weglowodanow w tym posilku bylo
Zreszta - pozniej sie zastanowie. no bo butyric acid wiadomo jak dziala, zadnych cudow w tym nie ma.

Kobieto ¶wiatopogl±d mi zniszczy³a¶ :-/ , jak ja teraz pójdê spaæ :sad: . Masz racje, ale ciekawi mnie jeszcze po³±czenie posi³ku t³uszczowo-bia³kowego z owocami o wysokiej zawarto¶ci fruktozy i bardzo niskim indeksie glikemicznym, oczywi¶cie nie przesadzaj±c z ni± tak by nie zamienia³a siê jeszcze w trójglicerydy. Laktoz tylko naturalnie z t³uszczem mlecznym, bo wtedy nie powoduje tego zwielokrotnienia insulinowego, pozosta³e wêgle z warzyw o niskim indeksie ale to ju¿ oddzielnie nie ³±cz±c ani z t³uszczem ani z bia³kiem.

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 19:51

Kangur napisa³/a:
Ziemniaki sa najlagodniejsze dla sluzowki.

To ¿e ³agodne dla ¶luzówki to nie znaczy ¿e zdrowe. Dla mnie to neolityczny ¶mieæ i nic poza tym no mo¿e jeszcze "mordoklej". Ju¿ napisa³em o indeksie tego produktu, jest za wysoki, a przy sporej ilo¶ci t³uszczu powoduje zwielokrotnienie insulinowe.

zeto555 - Pi± Wrz 24, 2010 20:22

Cytat:
To ¿e ³agodne dla ¶luzówki to nie znaczy ¿e zdrowe. Dla mnie to neolityczny ¶mieæ i nic poza tym no mo¿e jeszcze "mordoklej". Ju¿ napisa³em o indeksie tego produktu, jest za wysoki, a przy sporej ilo¶ci t³uszczu powoduje zwielokrotnienie insulinowe.

Prawdziwa wiedza, made in polkowice. Trzymaj tak dalej.
Wlasnie o to chodzi zeby sie powoli trawilo.

Kangur - Pi± Wrz 24, 2010 20:35

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Kangur napisa³/a:
Ziemniaki sa najlagodniejsze dla sluzowki.

To ¿e ³agodne dla ¶luzówki to nie znaczy ¿e zdrowe. Dla mnie to neolityczny ¶mieæ i nic poza tym no mo¿e jeszcze "mordoklej". Ju¿ napisa³em o indeksie tego produktu, jest za wysoki, a przy sporej ilo¶ci t³uszczu powoduje zwielokrotnienie insulinowe.

A ziemniak kenijski ma GI = 12. I co ty na to?

_flo - Pi± Wrz 24, 2010 20:47

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Kobieto ¶wiatopogl±d mi zniszczy³a¶ .

No spokojnie :D , tu jest dalej u Petera dosc logicznie w sumie wyjasnione: http://high-fat-nutrition...d-dr-davis.html
I niestety z pewnym dysonansem przyznaje, ze przemawia do mnie jego mysl: ta insulina poposilkowa to jest taki swoisty trade-off, bo zaraz potem sytuacja sie odwraca, gdyz tluszcz z masla (high sat.) zdecydowanie bardziej niz pozostale (ktorych byla taka sama ilosc - energetycznie) pobudza lipolize i poziom FFA, wiec utylizacje zapasow. Juz nie wspominajac o przekasce z samych tylko 40g weglowodanow, ktora powoduje obnizenie FFA do poziomu nizszego niz na czczo, w stanie glodowki - na 5 godzin! (oczywiscie w niektorych okolicznosciach i to dzialanie moze byc porzadane i jak najbardziej fizjologiczne)
Glikemia w normie, wiec luz.
Pawe³-poprostu napisa³/a:

Masz racje, ale ciekawi mnie jeszcze po³±czenie posi³ku t³uszczowo-bia³kowego z owocami o wysokiej zawarto¶ci fruktozy i bardzo niskim indeksie glikemicznym, oczywi¶cie nie przesadzaj±c z ni± tak by nie zamienia³a siê jeszcze w trójglicerydy. Laktoz tylko naturalnie z t³uszczem mlecznym, bo wtedy nie powoduje tego zwielokrotnienia insulinowego, pozosta³e wêgle z warzyw o niskim indeksie ale to ju¿ oddzielnie nie ³±cz±c ani z t³uszczem ani z bia³kiem.


No z ta fruktoza to zalezy jak ja kto metabolizuje, ja tam sie za bardzo nie wychylam.

_flo - Pi± Wrz 24, 2010 20:47

rakash napisa³/a:

Poza tym je¿eli nawet to raczej uczulenie ni¿ same mleczne.

:D Przyznam, ze nie rozumiem tego zdania.

rakash - Pi± Wrz 24, 2010 20:58

_flo napisa³/a:
rakash napisa³/a:

Poza tym je¿eli nawet to raczej uczulenie ni¿ same mleczne.

:D Przyznam, ze nie rozumiem tego zdania.


Tak te¿ my¶la³em. No wiêc, normalnie cz³owiek jak spo¿yje trochê mleka, ¶mietany to nie ma ¿adnych reakcji. I odwrotnie jak ma na co¶ uczulenie to nawet drobna ilo¶æ wywo³uje reakcjê.

Tego pewnie te¿ nie rozumiesz.

Molka - Pi± Wrz 24, 2010 21:06

rakash napisa³/a:

No wiêc, normalnie cz³owiek jak spo¿yje trochê mleka, ¶mietany to nie ma ¿adnych reakcji.

Chcia³es powiedziec, cz³owiek który nie ma alergii na mleczne, tak? :hihi:

Pawe³-poprostu - Pi± Wrz 24, 2010 21:10

zeto555 napisa³/a:
Prawdziwa wiedza, made in polkowice. Trzymaj tak dalej.
Wlasnie o to chodzi zeby sie powoli trawilo.

Co lolptymalku? Ciebie powali³o? Trawi siê tyle, bo skrobia jest bardzo d³ugo rozk³adana w ¶rodowisku zasadowym natomiast bia³ko w mocno kwasowym. Efekt nienaturalnie d³ugie i ciê¿ki trawienie, produkty: ¼le roz³o¿one bia³ko i du¿o g*wna. My¶l ciemnoto albo niech cie twój Bóg o¶wieci. Pisaæ to ty powiniene¶ artyku³y do pudelka. Co s±dzisz, ¿e jak siê d³ugo trawi to cz³owiek otrzymuje stopniowo i równomiernie odpowiednia ilo¶æ energii :hah: ? Nie!!! Mój posi³ek strawi siê w ok. dwie godziny, lecz w energie jestem zaopatrywany ci±gle bo t³uszcz przeczekuje w ¿o³±dku jak to pisa³ Kwa¶niewski choæ ameryki nie odkry³. Kwa¶niewski pisa³ tak¿e, ¿e korzystnie jest zmniejszyæ to co by ¿o³±dek nadmiernie obci±¿a³o. Jaki z ciebie optymalny, ¿e w ogóle podstaw nie znasz. Przejd¼ na dietê kapu¶ciana g³±bie, ana ¶wietnie odzwierciedla to co masz w tym durnym baniaku, ty etiopski wytrzeszczu. Za te wszystkie wyzwiska pod moim adresem nale¿y ci siê jak nareszcie ci wygarnê, we¼ siê obra¼ i wyloguj.
Najgorsz± z mo¿liwych opcji jest ³±czenie obrobionej termicznie skrobi trawi±cej siê w ¶rodowisku zasadowym z t³uszczem i bia³kiem które wymaga Ph mocno kwasowego.
Niech mu kto¶ inny przet³umaczy mo¿e na sylaby by zajarzy³. Hani we¼ mu przet³umacz proszê Cie, bo zaraz nie zdzier¿ê. Dieta lolptymalna ponad wszystkie diety Hej.

_flo - Pi± Wrz 24, 2010 21:19

rakash napisa³/a:
Tak te¿ my¶la³em. No wiêc, normalnie cz³owiek jak spo¿yje trochê mleka, ¶mietany to nie ma ¿adnych reakcji. I odwrotnie jak ma na co¶ uczulenie to nawet drobna ilo¶æ wywo³uje reakcjê.

Rakaszku, no widze, ze nie przeczytales co pisalismy.
_flo napisa³/a:

nie no w ogole mniejsza o te insuline, mleczne sa do bani dla mnie

Rozumiesz chyba co napisalam? Nie ekstrapoluje swojej sytuacji na 7 miliardow ludzi. Zwlaszcza, ze tak jak sam twierdzisz i jak przy okazji nie zrozumiales, ze jasne jest dla mnie, ze wynika ona z rekacji ukladu immunologicznego, wiec trudno sie upierac, ze jakis Bambo w Afryce bedzie mial podobna wrazliwosc na okreslone produkty.

rakash - Pi± Wrz 24, 2010 21:54

Przeczyta³em w³a¶nie.

Sk±d¶ siê to uczulenie bierze. Owszem. Same produkty mleczne nie s± trucizn±. A jeszcze w takiej ilo¶ci. Zdrowy organizm mo¿e spokojnie spo¿ywaæ mleczne.

Mariusz_ - Pi± Wrz 24, 2010 22:43

Pawe³-poprostu nie jestem ekspertem, ale my¶la³em, ¿e HCL rozpu¶ci to co ma rozpu¶ciæ a enzymy przetransportuj± bia³ka ,t³uszcze, ww tam gdzie trzeba.
Tu jest to ³adnie pokazane, ale trochê skomplikowane
http://www.youtube.com/pr.../20/RYPg4399K1Q

Hannibal - Sob Wrz 25, 2010 06:44

Kangur napisa³/a:
Ziemniaki sa najlagodniejsze dla sluzowki.

dojrza³e banany równie¿

Hannibal - Sob Wrz 25, 2010 06:45

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Masz racje, ale ciekawi mnie jeszcze po³±czenie posi³ku t³uszczowo-bia³kowego z owocami o wysokiej zawarto¶ci fruktozy i bardzo niskim indeksie glikemicznym

IMO do bani. Ani takie po³±czenie dobrze nie smakuje, ani nie trawi siê tak dobrze jak "meat and fat" osobno

Pawe³-poprostu - Sob Wrz 25, 2010 17:26

Kangur napisa³/a:
A ziemniak kenijski ma GI = 12. I co ty na to?

Chodzi Ci o s³odkie ziemniaki?

Pawe³-poprostu - Sob Wrz 25, 2010 17:35

Jest to ziemniak zawieraj±cy g³ównie fruktozê wiêc ten niski indeks to tego powód. Ostatnio du¿o pisze o dobroczynnych w³a¶ciwo¶ciach umiarkowanych ilo¶ci fruktozy na LC. Ziemniak ziemniakowi nie równy te Kenijskie sk³adem cukrów przypominaj± bardziej owoce ni¿ warzywa. A jak dbasz tak o ¶luzówkê to zacznij je¶æ na surowo :-) , a nie zapychasz siê mordolepami :viva: .
Kangur - Sob Wrz 25, 2010 21:55

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Jest to ziemniak zawieraj±cy g³ównie fruktozê wiêc ten niski indeks to tego powód. Ostatnio du¿o pisze o dobroczynnych w³a¶ciwo¶ciach umiarkowanych ilo¶ci fruktozy na LC. Ziemniak ziemniakowi nie równy te Kenijskie sk³adem cukrów przypominaj± bardziej owoce ni¿ warzywa. A jak dbasz tak o ¶luzówkê to zacznij je¶æ na surowo :-) , a nie zapychasz siê mordolepami :viva: .

Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Pawe³-poprostu - Sob Wrz 25, 2010 22:11

Kangur napisa³/a:
Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Nie no oczywi¶cie, nie ten level :hug: .
Jedne badania w³osa ³onowego specjalisty nie czyni± :hah: .

zyon - Nie Wrz 26, 2010 00:26

Kangur napisa³/a:
Pawe³-poprostu napisa³/a:
Jest to ziemniak zawieraj±cy g³ównie fruktozê wiêc ten niski indeks to tego powód. Ostatnio du¿o pisze o dobroczynnych w³a¶ciwo¶ciach umiarkowanych ilo¶ci fruktozy na LC. Ziemniak ziemniakowi nie równy te Kenijskie sk³adem cukrów przypominaj± bardziej owoce ni¿ warzywa. A jak dbasz tak o ¶luzówkê to zacznij je¶æ na surowo :-) , a nie zapychasz siê mordolepami :viva: .

Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Znajoma kiedys mi opowiadala, ze jej babcia- czyli kobieta doswiadczona z praktyka radzila sie jej nie podmywac zbyt czesto a na czas kiedy jest czas wkladac stara szmate i nie wyjmowac az nie przestanie cieknac. Na szczescie niektorzy mysla, nie czekaja az ktos doswiadczony z praktyka zmieni zdanie, bo jak ten ktos jest niereformowalny to lipa sie robi i mozna czekac do konca.

Kangur - Nie Wrz 26, 2010 01:51

zyon napisa³/a:
Kangur napisa³/a:

Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Znajoma kiedys mi opowiadala, ze jej babcia- czyli kobieta doswiadczona z praktyka radzila sie jej nie podmywac zbyt czesto a na czas kiedy jest czas wkladac stara szmate i nie wyjmowac az nie przestanie cieknac. Na szczescie niektorzy mysla, nie czekaja az ktos doswiadczony z praktyka zmieni zdanie, bo jak ten ktos jest niereformowalny to lipa sie robi i mozna czekac do konca.


No comment.

Pawe³-poprostu - Nie Wrz 26, 2010 09:05

Hannibal napisa³/a:
ani nie trawi siê tak dobrze jak "meat and fat" osobno

A sporo bia³ka z tymi owocami. Najlepiej sam podaj jakie¶ po³±czenie ale z owocami o procentowo niewielkiej zawarto¶ci glukozy, a wysokiej fruktozy.
Sensowne wydaje siê po³±czenie t³uszcz z tymi owocami. Po prostu chce unikn±æ ³±czenia glukozy z t³uszczem, z kolei jak siê nie dostarczy wêglowodanów razem z bia³kiem to organizm wytworzy je sobie sam. Wiêc jak to w koñcu ma byæ ?

Maad - Nie Wrz 26, 2010 12:16

zyon napisa³/a:
Znajoma kiedys mi opowiadala, ze jej babcia- czyli kobieta doswiadczona z praktyka radzila sie jej nie podmywac zbyt czesto

to akurat bardzo dobra rada, niejedna dziewczyna doprowadzi³a siê do grzybicy zbytnim dbaniem o higienê i ¶lep± wiar± w osi±gniêcia przemys³u kosmetycznego

zyon - Nie Wrz 26, 2010 13:21

Kangur napisa³/a:
zyon napisa³/a:
Kangur napisa³/a:

Wole sluchac doswiadczonych ludzi z praktyka a nie mlokosow teoretykow.

Znajoma kiedys mi opowiadala, ze jej babcia- czyli kobieta doswiadczona z praktyka radzila sie jej nie podmywac zbyt czesto a na czas kiedy jest czas wkladac stara szmate i nie wyjmowac az nie przestanie cieknac. Na szczescie niektorzy mysla, nie czekaja az ktos doswiadczony z praktyka zmieni zdanie, bo jak ten ktos jest niereformowalny to lipa sie robi i mozna czekac do konca.


No comment.

W rzeczy samej. Nie ma co komentowac slepej wiary i glupoty.

Mariusz_ - Nie Wrz 26, 2010 13:35

Panowie nie wiem o co siê k³ócicie?Teoriê trzeba wprowadziæ w ¿ycie i sprawdziæ czy dzia³a.
Teorie a ¿ycie to dwie ró¿ne bajki. :)

Kangur - Nie Wrz 26, 2010 13:59

Mariusz_ napisa³/a:
Panowie nie wiem o co siê k³ócicie?Teoriê trzeba wprowadziæ w ¿ycie i sprawdziæ czy dzia³a.
Teorie a ¿ycie to dwie ró¿ne bajki. :)

Ale tego nie przetlumaczysz teoretykom. Oni probuja praktyke dopasowac do teorii.
Masz nalepszy przyklad na wirusie HIV. W praktyce nie ma wirusa, a teorii na jego temat i na temat choroby jaka powoduje jest bez liku lacznie z lekarstwami przeciwko temu wirusowi.

Anonymous - Nie Wrz 26, 2010 14:06

Mariusz_ napisa³/a:
Panowie nie wiem o co siê k³ócicie?Teoriê trzeba wprowadziæ w ¿ycie i sprawdziæ czy dzia³a.
Teorie a ¿ycie to dwie ró¿ne bajki. :)

Ten przyklad ze "szmata" moze nieapetyczny,
ale jednak dobitny byl. :hihi:

A "praktyka" zalezy od rozumu,
ktory czerpie z teorii. 8-)
.

Hannibal - Pon Wrz 27, 2010 13:10

Pawe³-poprostu napisa³/a:
Wiêc jak to w koñcu ma byæ ?

Owoce same po prostu w osobnym posi³ku. Proste jak drut.

Mariusz_ - Pon Wrz 27, 2010 17:35

grizzly napisa³/a:
A "praktyka" zalezy od rozumu,
ktory czerpie z teorii. 8-)
.

MOja Babcia i Pra Babcia (mia³a 83 lata jak zmar³a chodzi³a do koñæa sowich dni na tym padole) stosowa³y praktykê teorii nie zna³y. By³o skuteczne nie wa¿ne jaka za tym sta³a ideologia po prostu DZIA£A£O. Dodam, ¿e Pra uwielbia³a mó¿d¿ek :) Pamietam jak dzi¶ jako "babinka" gania³a mnie z kijem jak co¶ zbroi³em... to by³y czasy :)

speed_cat - ¦ro Pa¼ 20, 2010 20:26

Jezeli chcesz schudnac na zawsze bez efektu jojo, polecam zwyczajnie przykrocic kalorie o jakies 20% w stosunku do tego jakie jest twoje zapotrzebowanie i zwiekszyc aktywnosc fizyczna - cwiczenia aerobowe 4-5 ray w tyg po 40 min plus cwiczenia silowe ze 3 razy w tyg. Obecnie mamy do dyspozycji cale katalogi z dziwnymi dietami, ktore tylko powoduja frustracje. Zwyczajna dobrze zbilansowana dieta, ograniczenie kalori i ruch naprawde dzialaja :) .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group