www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Surowy dział - Tłuszcz kaczy

mario199 - Pią Wrz 03, 2010 11:42
Temat postu: Tłuszcz kaczy
Cześć, ile płacicie za łój z kaczki? Dziś na targu zamówiłem sobie 1 kg. Miła pani na początku chciała 30 zł/kg. Utargowałem do 20 zł. Ale i tak wydaje mi się to strasznie drogo jak na tłuszcz. Co o tym sądzicie? Za ile kupujecie tłuszcz kaczy?

Druga sprawa. Smakował ktoś takiego tłuszczu? Jak on ma się w porównaniu do np cielęcego?

Hannibal - Pią Wrz 03, 2010 12:01

Primo, jeśli to kaczka naturalnie chowana, chodząca sobie po trawce, jedząca robaki, muchy (kaczki uwielbiają muchy) to ona się z lekko otłuści, będzie miała taką cienką podskórną warstwę żółtego tłuszczyku. Ale nie wyobrażam sobie, żeby go spod tej skóry oddzielać.
Jeśli ten tłuszcz jest sprzedawany na kilogramy to na bank jest to z przemysłowego chowu, gdzie drób jest sztucznie tuczony. Nie polecam czegoś takiego. :-/

mario199 - Pią Wrz 03, 2010 12:45

Tłuszcz od starszej pani z rynku, która oprócz tego tłuszczyku miała po jednej sztuce kaczki i kury oraz kilkanaście jajek. Mówiła, że kaczki chodzą po jej działce i jedzą to co znajdą.
Hannibal - Pią Wrz 03, 2010 12:47

Może to jakiś inny gatunek kaczki :-?
mario199 - Pią Wrz 03, 2010 12:58

Nie zaszkodzi spróbować. Sprawdzę smak. Jeśli będzie syfiasty, to więcej nie będę korzystał z usług tamtej pani. Chociaż nie wyglądała podejrzanie. Na oko 70 lat, pani ze wsi.
Hannibal - Pią Wrz 03, 2010 12:59

Ten mój jest bardzo smaczny, o delikatnej miękkiej konsystencji. :)
mario199 - Pią Wrz 03, 2010 13:01

Hannibal napisał/a:
Ten mój jest bardzo smaczny

Mówisz o kaczym, czy o jakimś innym?

Hannibal - Pią Wrz 03, 2010 13:02

mario199 napisał/a:
Mówisz o kaczym, czy o jakimś innym?

Cały czas o kaczym mówię.
Nie ma go dużo, jem go razem ze skórą (jest przylepiony do niej) i jest spoko. :)

EAnna - Pią Wrz 03, 2010 17:35

Hannibal napisał/a:
Może to jakiś inny gatunek kaczki

Niekoniecznie, chociaż najmniej otłuszczone sa kaczki czarne..
Kaczki z wolnego chowu zaczynają się otłuszczać intensywniej dopiero w "starszym" wieku. Proces ten zachodzi wcześniej - jeżeli chowane są z dala od wody. Przy wodzie więcej się ruszają. Tłuszcz z kaczki wiejskiej jest żółty.
Tłuszcz kaczy magazynowany jest przede wszystkim w skórze. Pod skórą jest go mniej.

mario199 - Pią Wrz 03, 2010 18:09

Hannibal, kupujesz całe kaczki i zjadasz na surowo razem z organami? Widziałeś dziś na targu i całkiem smakowicie wyglądały muszę przyznać.
Hannibal - Sob Wrz 04, 2010 17:32

mario199 napisał/a:
Hannibal, kupujesz całe kaczki i zjadasz na surowo razem z organami?

Tak, całe z organami, wszystko oczywiście na surowo.
Wiem dokładnie jak wyglądają te kaczki przed zabiciem, gdzie sobie chodzą, co jedzą, itd.
100% pewność. :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group