www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Przedstaw się - Powrót

odelia - Nie Cze 20, 2010 19:54
Temat postu: Powrót
Po rocznej separacji z dieta niskoweglowodanowa postanowilam sie z nia przeprosic .Wrocilam i witam sie ze wszystkimi
Hannibal - Nie Cze 20, 2010 19:57

Witaj :)
Jestem ciekaw jakie były powody:
a) Twojego odejścia od DN
b) Twojego powrotu do DN
8-)

odelia - Nie Cze 20, 2010 20:19

Odeszlam z niej poniewaz moja waga strasznie leciala w dol ,chudlam ,chociaz juz nie mialam z czego ,na korytku w miare szybko przytylam ,ale zdrowko podupadlo.Wrocilam bo wiem ze to dobra dieta ,pamietam ,ze samopoczucie mialam super ,duzo energi .Wiec znow zjadam surowe miesko ,naprawde mi smakuje ,najbardziej baraninka ,ktora tu w Izraelu jest pyszna ,dlugo jej nie moglam znalezc ,ale znalazlam ,jadam tez teraz swieze ryby morskie ,ale rybki pieczone bo surowe nie smakuja.Z forum jestem na bierzaco czytalam caly czas .
Hannibal - Nie Cze 20, 2010 20:25

odelia napisał/a:
Odeszlam z niej poniewaz moja waga strasznie leciala w dol ,chudlam ,chociaz juz nie mialam z czego

IMO może popełniałaś ten błąd, że jadłaś za mało węgli lub/i białka.
odelia napisał/a:
Wiec znow zjadam surowe miesko ,naprawde mi smakuje ,najbardziej baraninka ,ktora tu w Izraelu jest pyszna ,dlugo jej nie moglam znalezc ,ale znalazlam

Super :)
Czy jadasz też inne mięsa na surowo, podroby, żółtka?

odelia - Nie Cze 20, 2010 20:36

Na surowo jadam tylko baranine i wolowine ,a i oczywiscie zoltka ,mieso gotowane po prostu juz mi nie smakuje .Podrobow nie jem bo nie moge ich nigdzie tu znalezc ,mam na mysli podroby baranie ,raz kupilam watrobe cieleca ,ale byla ni dobra ,sam zapach mnie odrzucil ,jedzenie musi mi smakowac to podstawa.Chcialabym wlaczyc do diety wiecej podrobow ,szczegolnie baranich ,ale obawiam sie ze bez obrobki kulinarnej nie beda dla mnie zjadliwe.
Hannibal - Nie Cze 20, 2010 20:42

odelia napisał/a:
Podrobow nie jem bo nie moge ich nigdzie tu znalezc ,mam na mysli podroby baranie ,raz kupilam watrobe cieleca ,ale byla ni dobra ,sam zapach mnie odrzucil ,jedzenie musi mi smakowac to podstawa.Chcialabym wlaczyc do diety wiecej podrobow ,szczegolnie baranich ,ale obawiam sie ze bez obrobki kulinarnej nie beda dla mnie zjadliwe.

Być może masz dostęp do takich kiepskiego sortu.
Organy są chyba najwrażliwsze na chów zwierzaków - im gorszy chów tym gorszy smak i zapach podrobów.
Maad, który nie jest jakimś amatorem surowego po zjedzeniu świeżutkiej wątroby od owcy przyznał, że to cymes smakowy. 8-)

EAnna - Nie Cze 20, 2010 21:20

odelia napisał/a:
raz kupilam watrobe cieleca ,ale byla ni dobra ,sam zapach mnie odrzucil

Prawdopodobnie była przeleżała, mogła być skażona żółcią (i gorzkawa) lub z chorej sztuki. Wątroba cielęca jest przepyszna (z młodej sztuki jest jasna na przekroju). Bardziej smakuje mi tylko z sarny i jagnięcia. Niestety, podroby mają to do siebie, że bardzo szybko tracą świeżość.
Pozdrawiam serdecznie
EAnna

Hannibal - Nie Cze 20, 2010 21:48

EAnna napisał/a:
Niestety, podroby mają to do siebie, że bardzo szybko tracą świeżość.

Dla mnie stety, bo takie serca i ozorki jagnięce mogę jadać już po 5 dniach - wtedy są dla mnie "jadalne". Parę tygodni temu popełniłem ten błąd i zjadłem kilka jednodniowych - bez porównania gorsze od tych starszych.
Z mięśniami koniny jest gorzej, bo one dopiero po 2-3 tygodniach nabiera cymesu. :-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group