www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Choroby - Problem z ciśnieniem?

gravs - Śro Mar 03, 2010 22:21
Temat postu: Problem z ciśnieniem?
hej!

od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem, a mianowicie:
podczas wyjścia na dwór i zwykłych czynności (zakupy, spacer) zatykają mi się uszy. chodzi mi o takie wrażenie ciśnienia w uszach jak podczas startu samolotu. wykluczyłem możliwość wysiłku fizycznego jako powodu gdyż regularnie ćwiczę w domu (pompki itp.) i nic się nie dzieje. przełykanie śliny i wypuszczanie powietrza uszami nie działa (tego drugiego nie jestem w stanie zrobić, być może to problem z woskowiną?).
wyguglałem, że może być to spowodowane spadkiem ciśnienia i że powinienem pić kawę i jeść trochę soli (soli unikam) ale podczas owych wyjść na dwór często niosę torby z zakupami, a więc męczę się, wykonuję wysiłek fizyczny więc ciśnienie powinno mi podskakiwać.
czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
może ktoś wie co to za dolegliwość?

PS: do lekarza mi nie spieszno;P

gravs - Pią Mar 05, 2010 10:34

nikt niczego nie napisze?
Hannibal - Pią Mar 05, 2010 11:04

gravs napisał/a:
nikt niczego nie napisze?

przyczyn może być sporo
nie zaszkodzi pójść do dobrego specjalisty i się poradzić

Anonymous - Pią Mar 05, 2010 11:04

Ja napiszę.Miałam kiedyś coś podobnego,właśnie podczas wychodzenia na dwór ,ale jakoś nie miałam czasu zbytnio poświęcać temu uwagi.Wspomniałam tylko raz o tym i dałam temu spokój-minęło,nawet nie wiem kiedy.Dopiero jak teraz przeczytałam o tym,co napisałeś,to sobie o tym przypomniałam.
No,ale może Twój przypadek jest poważniejszy i wymaga poświęcenia uwagi? Kto wie....

r.ewelka - Pią Mar 05, 2010 19:20

Lepiej zacząć szukać od prostych przyczyn. Ja bym spróbowała przeczyścić sobie uszy albo samemu za pomocą audi sprayu, albo też udać się do laryngologa i on to zrobi szybko i bezboleśnie. Podczas lotu samolotem właśnie najbardziej bolą uszy zatkane albo wydzieliną albo przez przerośnięty migdał (częste u dzieci). Dlaczego się męczyć i nie udać się do specjalisty? Z tego co mi mówi moja mama chora na nadciśnienie przy nadciśnieniu uszy się nie tyle zatykają co słychać w nich piski i szumy. Poza tym nadciśnieniu towarzyszą jeszcze inne objawy. Czy masz jakieś?
Hannibal - Pią Mar 05, 2010 19:28

jeśli to zatkanie nadmierną ilością woskowiny to samemu można sobie to odetkać
mój ojciec był z tym u lekarza i ten mu powiedział, jak sobie do samemu zrobić
no problem
oczywiście Twój powód, gravsie, może już nie być taki błahy

gravs - Sob Mar 06, 2010 00:04

w takim razie spróbuję na początek przeczyścić sobie porządnie uszy. czy ktoś próbował świec hopi albo jakiegoś płynu no usuwania woskowiny?

PS: hannibal, a mógłbyś przytoczyć co lekarz powiedział Twemu ojcu?

tadek - Sob Mar 06, 2010 13:34

Kiedyś czyszczono mi uszy u laryngologa, do głowy przykładano nereczkę aby mnie nie oblać a do ucha zwykłą strzykawką wstrzykiwano kilka razy ciepłą wodę. Od tamtej pory czasami płuczę sobie uszy sam w ten sam sposób. Ciepła woda rozpuszcza i wypłukuje woskowinę.
Ekosfera_pl - Śro Mar 31, 2010 12:41

Do czyszczenia uszu używam zwykłych pałeczek,znajdziesz w każdym sklepie. A co do Twojego problemu to przyczyn może byc wiele,najlepiej bedzie jeśli udasz się do specjalisty.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group