www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Surowy dział - Łojozagadka

Jarek75 - Sob Lut 20, 2010 16:29
Temat postu: Łojozagadka
Nawiązując trochę do wątku Łój wołowy, z której częśći? mam dla Was zagadkę. To znaczy chcę się czegoś dowiedzieć. Łój nerkowy już miałem i były w nim też kawałki nerki. Wcale nie śmierdział. Był bardziej żółty od tego, który mam obecnie, ale to może z innej przyczyny. No a skąd jest ten łój?



Pokazuję tu palcem jakąś dziwną część ciała krowy, która powinna pomóc w rozwiązaniu zagadki.

A bardziej ogólnie: jakie jeszcze mogą być łoje oprócz nerkowego? Skąd się je bierze? Trochę jest np. na sercu.

Hannibal - Sob Lut 20, 2010 16:34
Temat postu: Re: Łojozagadka
Jarek75 napisał/a:
No a skąd jest ten łój?

Około-jądrowy?

Tymianek - Sob Lut 20, 2010 18:20

Nie odpowiem, ale też miałem taki łój. Właśnie te zagadkowe gruczoły o kiepskim zapachu i niesmaczne (przypomina mi grzyby) zawsze mnie zastanawiały. Często mi się to trafiało w łoju wołowym.
Hannibal - Sob Lut 20, 2010 19:35
Temat postu: Re: Łojozagadka
Jarek75 napisał/a:
A bardziej ogólnie: jakie jeszcze mogą być łoje oprócz nerkowego? Skąd się je bierze? Trochę jest np. na sercu.

Brzuszny i środkowy jest jeszcze.
Oprócz tego masz tkankę tłuszczową pod gardłem (podgardle), po bokach (boczek), w karku, ogonie. Oczywiście ilość tego tłuszczu zależy od otłuszczenia zwierzaka - u sarenki masz go bardzo niewiele, natomiast u dzika to już całkiem sporawo.
U ptactwa, np. u kaczki masz większość fatu tuż pod skórą - jest koloru żółtego.
Wokół serca też może być troszkę tłuszczu.

Kangur - Sob Lut 20, 2010 20:33

W Biblii kaplani mieli zjadac caly tluszcz z barana, nawet ten z jelit.
Hannibal - Sob Lut 20, 2010 20:35

Kangur napisał/a:
W Biblii kaplani mieli zjadac caly tluszcz z barana, nawet ten z jelit.

chwała im za to 8-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group