www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Przepisy - Sposób na węglowodany

Molka - Czw Lut 18, 2010 19:50
Temat postu: Sposób na węglowodany
"kuleczki zycia" :viva:
znalazłam swietny sposob na wegle w razie naglej potrzeby.... oto przepis:
100g daktyli
100g fig
100g orzechow laskowych, moga byc inne
100platkow owsianych
50g rodzynek
150g suszonych moreli
100g sezamu do optoczenia
morele namoczyc w wodzie chwilke, wszystko zmiksowac, formlowac kuleczki wielkosci orzecha wloskiego, obtoczyc w sezamie i gotowe! :viva:
z calosci wychodzi ok 40 kuleczek, jedna wazy ok 10 g i zawiera ok 5 g weglowodanow.

jest to o tyle swietna sprawa iz kuleczka przypomina wygladem smakowite łakocie, a sklad jej odbiega dalece od marketowych niezdrowych slodyczy, w smaku pychota, zawsze mozna siegnac po ten cymes gdy czujesz niedobor wegli.... goraco polecam, roboty przy tym niewiele a ile przyjemnosci ? :viva:

Hannibal - Czw Lut 18, 2010 19:53

chyba najlepiej byłoby to tego użyć blendera, nie?
Molka - Czw Lut 18, 2010 19:56

Hannibal napisał/a:
chyba najlepiej byłoby to tego użyć blendera, nie?

hani ja w termomiksie robie to pare sekund, no trzeba to zmiksowac na papke wiec wszystko co miksuje wskazane....a potem paluszkami formowac kuleczki... :-D

Hannibal - Czw Lut 18, 2010 20:20

tylko tak chciałem się z ciekawości dopytać, choć i tak nie mam zamiaru tego robić ;)
Molka - Czw Lut 18, 2010 20:23

Hannibal napisał/a:
tylko tak chciałem się z ciekawości dopytać, choć i tak nie mam zamiaru tego robić ;)

:-D no miodzic to miodzik ale ja miodziku nie moge wiec pocieszam sie tym.... :viva:

Hannibal - Czw Lut 18, 2010 20:50

niekoniecznie miodzik
suszone, czy wędzone owoce też dają radę, szczególnie z surowym masełkiem są cacy :)

Molka - Czw Lut 18, 2010 20:51

Hannibal napisał/a:
niekoniecznie miodzik
suszone, czy wędzone owoce też dają radę, szczególnie z surowym masełkiem są cacy :)

no ja te suszone owoce miksuje w kuleczki... :-D

Jarek75 - Sob Lut 20, 2010 15:45

Molka napisał/a:
Hannibal napisał/a:
chyba najlepiej byłoby to tego użyć blendera, nie?

hani ja w termomiksie robie to pare sekund, no trzeba to zmiksowac na papke wiec wszystko co miksuje wskazane....a potem paluszkami formowac kuleczki... :-D

Zwykły blender nie da rady zmiksować suchej masy. A taki termomiks (pierwsze słyszę, szukałem w necie) kosztuje ze 2,5 tys. Czyli kuleczki nie dla każdego :)

Hannibal - Sob Lut 20, 2010 15:46

Jarek75 napisał/a:
Czyli kuleczki nie dla każdego :)

Dla ELITY finansowej 8-)

Molka - Sob Lut 20, 2010 16:08

termomix chyba ok 3-4 tys kosztuje teraz, ale w Niemczech ponoc mozna kupic duzo taniej....
cos mi sie nie chce wierzyc co by inne prostsze urzadzonka nie dawaly rady.... :keep:

Anita - Pon Mar 29, 2010 14:05

Tez używam Termomixu, niesamowita oszczędność czasu.

A kuleczki muszą być pyszniutkie ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group