www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Zdrowa żywność - Soki Rabenhorst

bejrutek - Czw Gru 10, 2009 12:52
Temat postu: Soki Rabenhorst
Co myślicie o tych (trochę nie tanich 13zł 1L) produktach? Chwalą się, że wszystko jest 100% Bio. Kupiłem sobie jedną butelkę na spróbowanie http://www.rabenhorst.de/index.php?id=410
Fajnie smakuje... Wiem mógłbym sobie posadzić trochę warzyw i samemu zrobić sobie taki sok, ale nie mam warunków.. Mógłbym szukać jakiś "bab" na targowiskach, ale nie zawsze mam czas... Poza tym owe "baby" na targu często zaopatrują się w hurtowaniach...

Na etykiecie i na stronie producenta nie mogę znależć informacji o pasteryzacji (to byłby cud, rzadko można takie coś dostać)... Przydatność do spożycia 5 dni. Jest napisane żeby nie gotować...

Czy to wszystko jest prawdą, która jest warta swojej ceny?

jatoja - Pon Gru 14, 2009 15:03

Tez ostatnio zauwazylem te soki w markecie. To zawsze ciezko stwierdzic czy prawda. Jesli chodzi o mnie to ja raczej bylbym sceptyczny. Bo one chyba nawet nie staly w lodowce o ile dobrze kojarze. A musza z NIemiec przyjechac. Ode mnie do granicy ponad 500km - a z tego co widze woza po calej Polsce - takze sam transport zajmuje troche czasu (a wiec juz traci na swiezosci). A taki swiezo wycisniety sok jest najlpeszy 1sze 2 dni - pozniej moze robic sie kwaskowy (w zaleznosci od jakosci produktow).

Pozatym skoro nie jest napisane ze niepasteryzowane - to najprawdopodobniej jest, chyba ze w Niemczech maja inaczej.

zenon - Pon Gru 14, 2009 16:04

Pasteryzowane na bank.
Ale wypic czasem mozna. Sok i tak dobrze strawny, bo bez wielkich ilosci blonnika.

Waldek B - Pon Gru 14, 2009 17:41

Słonecki znowu odwrotnie pisze, że sok wywołuje patologiczne trawienie.
Hannibal - Pon Gru 14, 2009 17:47

Waldek B napisał/a:
Słonecki znowu odwrotnie pisze, że sok wywołuje patologiczne trawienie.

Większość osób na rawpaleodiet, jak zaczynała to żywienie to piła surowe soki warzywne, jak to w primal diet zaleca AV, no i dość szybko się z nich wycofali, bo im ewidentnie nie służyły
Moje doświadczenie w tej kwestii jest takie samo

zenon - Pon Gru 14, 2009 18:22

U mnie szklanka soku pomidorowego pasteryzowanego ujdzie, ale po innych sokach mam "wzdecia".
chill - Pon Gru 14, 2009 19:19

Też mam wzęcia po sokach surowych.Trochę po jabłkowym , po marchewce nie aleza to po wszystkich warzywnych z zielonych liści szczególnie. :razz:
Hannibal - Pon Gru 14, 2009 19:26

To znaczy u mnie przy ilościach jednej szklanki soku nie było problemów. Gorzej jak zwiększałem ilości.
To może być po części związane z typem sokowirówki, bo jednak "centrafugal" generuje dość marne soki
Należałoby sprawdzić, jak jest z "twin-gearem", ale tysiąca zeta nie będę wydawał, żeby się o tym przekonać :D

Cordoba_2004 - Pon Gru 14, 2009 20:03

Ludzie kupcie sobie najtańszą sokowirówkę do warzyw ( pal licho o teorii wyciskania) i zróbcie sobie świeży soczek z pomidora buraczka selera czy z czego tam chcecie a nie płaćcie 13 zł za coś co nie ma żadnej wartości, no chyba że ktoś już nie ma żadnej możliwości alternatywnej. To wszystko jest robione z wytłoków i grzane.... poddavane promieniowaniu UV itd chcesz jeść zdrowo to zrób to sobie sam a nie licz że ktoś to zrobi za ciebie
Hannibal - Pon Gru 14, 2009 20:13

Cordoba, my właśnie robiliśmy sobie sami te soki.
Cordoba_2004 - Pon Gru 14, 2009 20:16

ale chyba te w sklepie robiliście :)
Hannibal - Pon Gru 14, 2009 20:20

Cordoba_2004 napisał/a:
ale chyba te w sklepie robiliście :)

tak, w Carrefourze robiliśmy :hah:
stary, słuchaj co się do Ciebie mówi - robiliśmy je w domach, własnymi sokowirówkami

Cordoba_2004 - Pon Gru 14, 2009 20:37

ale tymi za 4000 czy tymi za 200 zł bo to różnica :P
Hannibal - Pon Gru 14, 2009 20:38

Cordoba_2004 napisał/a:
ale tymi za 4000 czy tymi za 200 zł bo to różnica :P

no właśnie tymi standardowymi "centrafugal"

Cordoba_2004 - Pon Gru 14, 2009 20:42

tu Cie akurat popieram

....ale myślałem że ty pijesz tylko soki z surowych sledzion jąder baranich itd itp?

Waldek B - Pon Gru 14, 2009 21:21

:what: dobre

dam ci za to pomógł

bejrutek - Pon Gru 14, 2009 22:54

Po tych kilku dniach mogę powiedzieć... że chyba był pasteryzowany, bo nawet dzisiaj jak wypijałem szklankę to smakował tak samo świeżo :) , a nie stał w lodówce tylko w spiżarce gdzie temp teraz 13stC ...
z samym sokiem nie miałem problemu, wypijałem jedną szklankę i zero problemu... sam smak - super, fajna kompozycja i dobrze doprawiony...

Raczej nie zawita do mojego menu/diety... Może od czasu do czasu kupie sobie dla samego smaku i zróżnicowania diety... Pomyślę tez o swoim wyrobie, ale to na wiosnę/lato kiedy zobaczę na własne oczy, że warzywo z którego chcę coś zrobić widziało normalną ziemię

jatoja - Śro Gru 16, 2009 19:27

przyjrzalem sie wczoraj w sklepie temu sokowi - waznosc - ok.1,5 roku - 5dni po otwarciu.

a cordoba mial raczej na msyli ze lepiej sok sobie zrobic niz 13zl za litr wydawac
2kg marchwi - 1,8zl - 3,2zl
2kg jablek - 2zl - 5zl
2 cytryny - 1zl 2zl
z tego ok 2,5l soku wychodzi (za 4,8zl - 10,2zl)
Ceny w zaleznosci od zrodla
sokowirowka - nawet jesli uzywac tej za 200zl - soki beda lepsze niz te niemieckie, ktore dluga droge przeszly.(oczywiscie wyciskarka jeszcze lepsza, ale mimo wszytsko http://www.igya.pl/sklep/...thy_juicer.html http://www.vitajuice.pl/wyciskarka.html)
bejrutek napisał/a:
... Może od czasu do czasu kupie sobie dla samego smaku i zróżnicowania diety...

no bo niektore soki sa z takich skladnikow ktore nie dostaniesz - wiec dla smaku jak najbardziej.
Pozatym ceny tych konkretnych sokow roznia sie cena w zaleznosci od smaku - aktualnie w promocji od 10 do 15zl

krzysztof2 napisał/a:
Gdy chcemy uzyskać wit. D to ważne - aby naświetlić pieczarki wtedy pro-witaminę D zamienia się witaminę D ( oczywiście chodzi o wit. D2 ) co jest ważne w okresie jesienno - zimowym ( naświetlanie pod lampą UV - 5 minut ).

Cordoba_2004 napisał/a:
To wszystko jest robione z wytłoków i grzane.... poddavane promieniowaniu UV itd chcesz jeść zdrowo to zrób to sobie sam a nie licz że ktoś to zrobi za ciebie


co do tego UV - to z grzybami naswietlanie jest ok a z sokami nie ?? jak to jest z tym UV, bo juz sie od dawna zastanawiam ??? Czy promieniowanie i naswietlanie sa zupelnie czyms innym ?? Jesli tak to czy naswietlanie UV czegokolwiek oprocz grzybow jest korzystne ??

jatoja - Sob Paź 09, 2010 15:28

Cytat:
Cordoba_2004 napisał/a:
To wszystko jest robione z wytłoków i grzane.... poddavane promieniowaniu UV itd chcesz jeść zdrowo to zrób to sobie sam a nie licz że ktoś to zrobi za ciebie



co do tego UV - to z grzybami naswietlanie jest ok a z sokami nie ??


wracam do tematu bo wydaje mi sie ze Cordobie chodzilo o promieniowanie jonizujace.
http://www.if.pw.edu.pl/~...itek/naprom.htm
Cordoba_2004 mam racje ? czy to o UV jednak chodzilo ??

bo jesli o UV to pytanie ciagle aktualne:
Cytat:
co do tego UV - to z grzybami naswietlanie jest ok a z sokami nie ??


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group