www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Choroby - Zespół Gilberta

tander87 - Sob Paź 24, 2009 11:41
Temat postu: Zespół Gilberta
Czy zetknął się ktoś z zespólem Gilberta?
Podobno wg oficjalnej medycyny powinno się m.in unikać jedzenia dużych ilości tłuszczu w przypadku tego zespołu.

Czy ktoś orientuje się czy osoby z tym zespołem mogą przejść na DN?

Hannibal - Sob Paź 24, 2009 16:53

a ja czytałem, że trzeba unikać jedzenia dużych ilości węgli, coby nie dopuścić do wysokiego poziomu triglicerydów
Anonymous - Sob Paź 24, 2009 18:32

Ale co to znaczy "dużych ilości"? Bo według mnie jedzenie dużych ilości wszystkiego jest szkodliwe. Taka informacja i to jeszcze w kontekście schorzenia jest nie tylko śmieszna ale i wstrętna. Tu trzeba być trochę bardziej dokładnym.

Nadmiary szkodzą. Nawet jak się obeżresz trawą.

Ogólnie jednak wszystkie znaki na niebie i lądzie wskazują że przewaga węglowodanów w naszym menu jest naprawdę szkodliwa. Dieta niskowęglowodanowa jest zdrowa dla każdego a już chyba szczególnie dla chorego człowieka. Objadanie się tłuszczem jest niewskazane tak dla zdrowego jak i chorego.

Hannibal - Sob Paź 24, 2009 20:11

duże to znaczy powyżej 150 g na dobę
człowiek potrzebuje średnio 50-100 g glukozy dziennie; większe zapotrzebowanie występuje przy wysiłkach długotrwałych (np. intensywne chodzenie po górach cały dzień); wtedy zapotrzebowanie na węgle może wzrosnąć do 120-150 g

Anonymous - Nie Paź 25, 2009 01:13

Mówisz o tłuszczach. Dobrze wiedzieć chociaż to tylko pewna wskazówka, tak jak piszesz zależy od np. wysiłku. 100g to całkiem sporo uważam i chyba trudno jest normalnie jedząc taką dawkę przekroczyć.
Hannibal - Nie Paź 25, 2009 05:36

ashkar napisał/a:
Mówisz o tłuszczach.

jakich tłuszczach? ja mówiłem tylko o węglach
jeśli chodzi o tłuszcze to też jest to wypadkową aktywności fizycznej, ale i cech osobniczych danej osoby - dla faceta będzie to między 200-400 g
no chyba nie myślałeś, że powyżej 150 g tłuszczu to sporo? :shock: Toż to tylko 1350 kcal


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group