www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Zdrowa żywność - Wątroba strusia

Noire - Śro Sie 19, 2009 18:08
Temat postu: Wątroba strusia
Zakupiłam dzisiaj po raz pierwszy. Bardzo smaczna :-> Jak sądzicie- zdrowsza niż wołowa czy wieprzowa?
Hannibal - Śro Sie 19, 2009 23:04

a jak struś był żywiony?
Noire - Czw Sie 20, 2009 17:04

własnie tego nie wiem bo kupiłam w zwykłym sklepie...
Ale chyba nienajlepiej biorąc pod uwagę nocny i poranny ból głowy, który zdarza mi się niezwykle rzadko :-? Pól dnia chodziłam jak struta...Ale w sumie może to efekt zatrucia wit.A. Wstyd się przyznać ale tak mi smakowała ta wątroba że zjadłam aż pół kilo :hihi:

Hannibal - Czw Sie 20, 2009 17:09

zatruć to byś się mogła jak byś zjadła wątrobę niedźwiedzia polarnego
a tutaj to bez obaw
wątroba i to jak smakuje jest bardzo dobrym miernikiem tego, jak zdrowe było zwierzę, jak było żywione
mi zdecydowanie najbardziej podchodzi wątroba jagnięca z Podhala - sam cymes :)
BTW, czy jadłaś ją w stanie surowym?

Waldek B - Czw Sie 20, 2009 18:16

We wtorek widziałem strusie jajo do kupienia ale nastawiony byłem na oczy i mózgi, no i druga sprawa nie wiem właśnie co żre struś, jak go hodują... więc koniec końców nie wziąłem. Kiedyś się może skuszę.
Noire - Czw Sie 20, 2009 18:24

Jadłam ją w stanie lekko podsmażonym na smalcu, w środku była krwista i zdziwiłam się, że taka mięciusia :->
Wyjątkowo mi smakowała, w wątrobie wieprzowej wyczuwam jakieś "lekko odpychające smaki", wołowa smakuje mi bardziej, drobiowej nie ruszam wiadomo dlaczego.
Strusiego jaja też bym spróbowała :-> Gdzie można je kupić?

krzysztof2 - Czw Sie 20, 2009 19:04

WITAJ Noire :*

Jeżeli jakiekolwiek zwierzę było karmione z dodatkiem np. tego typu wzmacniaczy - tutaj ( 7 post ) :
http://www.dobradieta.pl/...=15945&start=30

a tkanki były konserwowane np.tym tutaj ( 5 post ):
http://www.dobradieta.pl/...der=asc&start=0

to możesz sobie odpuścić konsumpcję takich produktów

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:

Waldek B - Czw Sie 20, 2009 20:53

Jeszcze niedawno uważałem za najlepsze wątroby i mózgi cielęce. Dopóki nie spróbowałem jagnięcych. Różnica jest spora.

Co do wieprzowych czy drobiowych to kłania się zasada Kwasniewskiego. Jak coś jest niejadalne na surowo, to lepiej tego nie tykać w żadnej postaci. A wątróbek "przemysłowych" nie chcą podobno nawet głodne dzikie koty... 8/

pati - Pon Lis 09, 2009 19:16

Noire napisał/a:
Jadłam ją w stanie lekko podsmażonym na smalcu, w środku była krwista i zdziwiłam się, że taka mięciusia :->
Wyjątkowo mi smakowała, w wątrobie wieprzowej wyczuwam jakieś "lekko odpychające smaki", wołowa smakuje mi bardziej, drobiowej nie ruszam wiadomo dlaczego.
Strusiego jaja też bym spróbowała :-> Gdzie można je kupić?


Strusie jaja sa dobre i jajecznica z jednego najesc sie moze cala rodzinka.Moze ktos zna BTW?Ciekawe,czy jest tez tak wartosciowe i zdrowe jak od kurek?Natomiast strusie miesko mi nie smakuje-jest takie slodkie i bardzo chude.Ponoc calkiem bez cholesterolu i bardzo zdrowe,bee! :-?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group