www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety niskowęglowodanowe - Bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb

zenon - Pią Lip 17, 2009 15:34

Matti, zakladales juz conajmniej kilka takich tematow.
Watpie by ktos napisal ci cos nowego.

U mnie sie LC doskonale sprawdza przy pracy umysl.

Jezeli tobie to nie sluzy to eksperymentuj.

Aktualnie jestes od jakiego czasu na LC? tydzien? Dwa?

Ktore to juz podejscie?
25? 58?

zenon - Pią Lip 17, 2009 16:14

Matti, te uwagi nie sa glupie.

Ja jadlem ostatni raz chleb ze 2 lata temu, nie wiem kiedy zjadlem wiecej wegli dobowo niz 100-120..

Jezeli ty robisz teraz kolejne podejscie do LC od np. tygodnia to nie porownoj sie ze mna, bo jestes w zupelmnie innej sytuacji.

U mnie juz jest po wszelkiej adaptacji, organizm przywykl do LC tak bardzo, ze jakbym mial zaczac sie zywic cywilizacyjnie musialbym to tego sie adaptowac tygodnie.

Aktywnosc jak duza.. 8 godzin czytania, studiuje tez scisly przedmiot i sobie z nim radze. I pisalem niejednokrotnie egzamin trwajacy 3 godziny na czczo. I bylo ok.

brajan30 - Nie Lip 19, 2009 01:53
Temat postu: Re: bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb
Matti napisał/a:
A może ketony są lepszym paliwem dla mózgu człowieka??

Witam
wg. Doktora Ponomarenki mózg wybiera glukoze, nawet w obecności ketonów.
Pozdrawiam

mateusz - Nie Lip 19, 2009 10:54

Witam,
Moje obserwacje mogą być trochę zniekształcone bo jak pisałem na forum cały czas poszukuję co z czym mieszać a czego nie co jeść o jakiej porze itd. bo dużo rzeczy mnie przymula i trudniej mi się skupić i wytrzymać w stanie intensywnej nauki. Ale zawsze choćbym nie wiadomo ile T zjadł to jeżeli nie jestem bardzo najedzony to jak sobie zjem miodu czy daktyli to mi się lepiej koncentruje itd.

Pamiętam że kiedyś jak jadłem "normalnie" to jak walnąłem sobie sernika albo makowca to potem przez dłuższy czas mi się lepiej uczyło. Może coś jest z tymi "stopniowo uwalnianymi węglowodanami".

Zauważyłem też że w przypadku wysiłku umysłowego połączonego z lekkim stresem jest to tak jak oficjalnie mówią ( że na stres potrzeba glukozy ) jeszcze silniejsze. Zdawałem ostatnio FCE, część pisemna polega na tym że siedzisz od 9 do 14 z przerwami po 10 - 15 min. Przed egzaminem parę dni uczyłem się bardzo intensywnie i jadłem tak z 70 g W i już w dzień przed jakoś tak dziwnie się czułem jakieś takie ala małe skurcze w karku przy próbach dłuższego skupienia i dość kiepskie zapamiętywanie. W dniu egzaminu już po 1 cz. miałem zmuły i po wyjściu z 1 cz prawie wcale jej nie pamiętałem ( a nie byłem specjalnie zestresowany) nie pamiętałem o czym było a śniadanie profilaktycznie zjadłem lekkie. Po 2 cz. wyszedłem do sklepu po banany i daktyle i po zjedzeniu na kolejnych częściach dużo lepiej kojarzyłem fakty przypominałem sobie słówka itd.

Hannibal - Nie Lip 19, 2009 20:49
Temat postu: Re: bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb
brajan30 napisał/a:
Matti napisał/a:
A może ketony są lepszym paliwem dla mózgu człowieka??

Witam
wg. Doktora Ponomarenki mózg wybiera glukoze, nawet w obecności ketonów.
Pozdrawiam

mózg wybiera obligatoryjnie w 1/4 glukozę
reszta to ketony
a więc - jeśli mamy intensywniejszy wysiłek umysłowy to musimy również troszkę więcej węgli spożyć, jednocześnie spożywając odpowiednio więcej tłuszczy, z których to później powstaną ketony
to oczywiście przy założeniu należytej adaptacji/ przestawienia szlaków metabolicznych
Stephen Phinney spożywa ok. 50 g węgli na dobę, a jego sprawność umysłowa jest, z tego co widać, na bardzo dobrym poziomie

Hannibal - Pon Lip 20, 2009 08:17

Matti napisał/a:
A u ciebie Hannibal jak to wygląda?

praca umysłowa? w porząsiu :]
w ostatnim czasie trochę tych węgli jadam, bo to dobre owoce, bo to plastry miodu
myślę, że przy 100-120 g powinno być naprawdę spoko :)

Kangur - Pon Lip 20, 2009 10:34
Temat postu: Re: bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb
Hannibal napisał/a:

mózg wybiera obligatoryjnie w 1/4 glukozę
reszta to ketony


Kto i jakim sposobem to zmierzyl?

Hannibal - Pon Lip 20, 2009 10:40
Temat postu: Re: bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb
Kangur napisał/a:
Kto i jakim sposobem to zmierzyl?

spytaj się biochemików


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group