www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Choroby - Katar, śluz w środku lata

barb - Pon Lip 13, 2009 09:36
Temat postu: Katar, śluz w środku lata
Co może być przyczyną kataru, kichania o tej porze roku może owoce ? mój sposób żywienia cały czas ewoluuje teraz jestem na takim etapie że spożywam dwa posiłki białkowo tłuszczowe obrobione termicznie i jeden owocowy (ostatnimi czasy jagody ew. czereśnie). co ciekawe reszta rodziny też spożywa owoce w podobnych ilościach żadnych katarów niemają (są na high carb)
Hannibal - Pon Lip 13, 2009 09:44

no mi to wygląda bardziej na alegię na pyłki
barb - Pon Lip 13, 2009 09:56

nigdy takowej niemiałem, może coś ala zakwaszenie organizmu :x ?
Hannibal - Pon Lip 13, 2009 10:27

barb napisał/a:
nigdy takowej niemiałem, może coś ala zakwaszenie organizmu :x ?

zawsze musi być ten pierwszy raz ;)
mówię poważnie - coś takiego przypomina typową alergię na pyłki
teraz pewno mocno pylą trawy i jakieś drzewa
a można dostać alergę i w późniejszym wieku - np. moja ciocia dostała jakoś po 40-stym roku życia

Witold Jarmolowicz - Pon Lip 13, 2009 14:32

Nie mówiąc o tym, że grasuje kolejna odmiana grypy, czy czegoś w tym rodzaju, co może nasilać reakcje krzyżowe.
JW

krzysztof2 - Wto Lip 14, 2009 16:44

WITAM :hug:

A może spróbować dobrze przepłukać własną "kanalizację".

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:

barb - Śro Lip 15, 2009 22:33

krzysztof2 napisał/a:
WITAM :hug:

A może spróbować dobrze przepłukać własną "kanalizację".

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:


najlepiej zalać wódką :viva:
żartuje, jeżeli masz na myśli lewatywe to nie wiem czy bym sie przełamał aby cos takiego wykonać :hihi: póki co bez desperacji sa inne metody :evil:

ps. dzisiaj spróbowałem kupionej na targu smażonej baraniny całkiem dobra sprawa tylko musze popracować nad odpowiednim przyprawieniem i bedzie gitara
a jak u was z cenami tego mięsa ?

barb - Czw Lip 16, 2009 22:47

http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=282.0

myśle że teoria warta uwagi

krzysztof2 - Nie Lip 19, 2009 19:11

WITAJ Barb :hug:

To może przełamać się choćby do przepłukania kanalizacji górnej - prastarym , prostym i bardzo skutecznym zabiegiem zwanym neti.

"troszkę" więcej:
http://www.dobrezycie.org/zatoki.htm

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:

jjusti18 - Czw Kwi 19, 2018 14:25

Ja dołączę wypowiedź co do kataru. Nie wiem, ale z tego co słyszałam od wielu moich znajomych to warto stosować na katar fizjologiczny roztwór soli mineralnych o neutralnym pH. Jednym z najbardziej znanych produktów jest Disnemar http://www.disnemar.pl . Cechuje go łatwość w aplikowaniu, nadaje się do wrażliwych i małych nosków. Także nie tylko znajdzie zastosowanie wśród dorosłych, ale również u malutki dzieci. Pielęgnuje i oczyszcza nos.
Sentinel - Czw Kwi 19, 2018 22:06

jjusti18 napisał/a:
Ja dołączę wypowiedź co do kataru. Nie wiem, ale z tego co słyszałam od wielu moich znajomych to warto stosować na katar fizjologiczny roztwór soli mineralnych o neutralnym pH. Jednym z najbardziej znanych produktów jest Disnemar http://www.disnemar.pl . Cechuje go łatwość w aplikowaniu, nadaje się do wrażliwych i małych nosków. Także nie tylko znajdzie zastosowanie wśród dorosłych, ale również u malutki dzieci. Pielęgnuje i oczyszcza nos.


Jeśli nie jest to infekcja wirusowa lub bakteryjna, to przyczyną jest nadmiar skrobi i kazeiny w diecie. Zaflegmiają organizm, ponieważ należą do substancji śluzotwórczych. Ze skrobi i kazeiny robi się klej i tylko do tego się nadają. Co prawda z kolagenu też robi się klej, ale jest on w przewodzie pokarmowym w stu procentach rozkładany na poszczególne aminokwasy, a z kazeiną bywa różnie w czasach masowego spożywania IPP i leków zobojętniających kwasy żołądkowe katar w środku lata jest dolegliwością powszechną. Oczywiście można sobie psikać w nos solą morską, co przyniesie chwilową ulgę, ale trzeba mieć świadomość, że jeśli nie wykluczy się z diety wszystkiego co zawiera kazeinę i skrobię, to zostanie się do końca życia klientem firmy, która każe sobie słono płacić za buteleczkę posolonej wody.

Henryka - Czw Kwi 26, 2018 21:05

może to alergia ale przewlekłe zapalenie zatok?
Witold Jarmolowicz - Pią Kwi 27, 2018 09:32

Wszelkie przewlekłe zapalenia, a zatok w szczególności są powodowane przez alergie, głównie pokarmowe i nietolerancje.
Tego nie wyleczą trwale żadne antybiotyki.
JW


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group