www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Odchudzanie - Głodówka

irwin152 - Pon Lip 14, 2008 16:12
Temat postu: Głodówka
Siema, mam jakieś 10 kg nadwagi i dziś zaczołem głodówke. Mam 180 cm wzrostu i wage 95 kg i będe musiał głodować żeby to zrzucić? :sad:
Waldek B - Pon Lip 14, 2008 18:02

Głodówka to najgorsza opcja dla zrzucenia wagi. Zazwyczaj prowadzi z jednej choroby w druga.

Jak to mówili: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" :? .

Waldek B - Pon Lip 14, 2008 18:04

Najlepsza jest dieta no chyba, że chcesz to zrzucić "na jutro" wtedy > http://pl.youtube.com/watch?v=mA4iC8MuFfQ :x :o
irwin152 - Pon Lip 14, 2008 18:18

Waldek B napisał/a:
Głodówka to najgorsza opcja dla zrzucenia wagi. Zazwyczaj prowadzi z jednej choroby w druga.

Jak to mówili: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" :? .

A do jakich tych chorób? Bo ktoś mi mówił o wrzodach i białaczce?
Cytat:
Najlepsza jest dieta

Jaka konkretnie?

jurek 1946 - Pon Lip 14, 2008 19:34

irwin152 napisał/a:
Waldek B napisał/a:
Głodówka to najgorsza opcja dla zrzucenia wagi. Zazwyczaj prowadzi z jednej choroby w druga.

Jak to mówili: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" :? .

A do jakich tych chorób? Bo ktoś mi mówił o wrzodach i białaczce?
Cytat:
Najlepsza jest dieta

Jaka konkretnie?


Ta choroba nazywa się JO. JO. w ROZWINIĘCIU CO TO ZNACZY
jeżeli tą głodówką doprowadzisz do zbicia wagi to po okresie głodówki
waga wzrośnie Tobie jeszcze szybciej jak spadła w czasie głodowania,poqwinieneś zastosować dietę nisko węglowodanową dobrze zbilansowaną i dopasowaną do Twojego wzrostu i wagi,najlepsza będzie DO zobacz.www.dr-kwasniewski.pl forum

M i T - Pią Lut 26, 2010 20:13

W książce "Guru - kolosy na glinianych nogach. Studium guru", natknąłem się na fragment potwierdzający wpływ głodówek na tworzenie się kamieni żółciowych. O tej tendencji wspominał - chyba słusznie - lekarz Jan Kwaśniewski.
Przykład dotyczył Ignacego Loyoli, który prawdopodobnie cierpiał na psychozę maniakalno-depresyjną. Kiedy po okresie euforii, w 1533 roku dopadła go potworna deprecha, szukał w sobie coraz to nowych grzechów, a znęcał się nad sobą m.in. za pomocą szeregu głodówek. I właśnie zaraz potem zaniemógł na kamicę.

Tomek

Hannibal - Pią Lut 26, 2010 20:30

M i T napisał/a:
W książce "Guru - kolosy na glinianych nogach. Studium guru", natknąłem się na fragment potwierdzający wpływ na tworzenie się kamieni żółciowych wskutek głodówki. O tej tendencji wspominał - chyba słusznie - lekarz Jan Kwaśniewski.

Właśnie sobie zerknąłem do sieci i okazuje się, że te same źródło wskazujące głodówkę jako czynnik sprzyjający tworzeniu się kamieni żółciowych wymieniają również diety wysokotłuszczowe, te które są bogate w cholesterol :D
Z tego, co wiem to w czasie głodówek następuje właśnie odblokowanie się tych kamieni i ich usuwanie z organizmu - bolesne toto jest podobno nieziemsko, ale za to trzeba winić traktowanie swojego organizmu przed tą głodówką, które się do tego przyczyniło

_flo - Pią Lut 26, 2010 20:44

Tak, tworza sie nowe podczas dlugotrwalej glodowki, doktor Kwasniewski Ameryki tutaj nie odkryl, lekarze wiedza o tym, nawet ci bardziej oswieceni wiedza dokladnie, czemu tak sie dzieje...
Hannibal - Pią Lut 26, 2010 21:00

_flo napisał/a:
Tak, tworza sie nowe podczas dlugotrwalej glodowki, doktor Kwasniewski Ameryki tutaj nie odkryl, lekarze wiedza o tym, nawet ci bardziej oswieceni wiedza dokladnie, czemu tak sie dzieje...

No właśnie - długotrwałej.
To, co my tutaj zalecamy to głównie takie 3-4 dniowe wstrzymanie się od jedzenia i picie sporej ilości płynów. Poza tym IF i tyle. 8-)

_flo - Pią Lut 26, 2010 21:19

No wiem, dlatego dodalam "dlugotrwalych" - zeby nie bylo watpliwosci.
M i T - Pią Lut 26, 2010 21:33

Loyola głodował na serio.
Krótkotrwały pościk? Loyola? Njemołżliwe pszepaństwa! ;)
To był masochista pierwszej sorty, a nie pierwszy z brzegu wege-cnotek

Tomek

Ekosfera_pl - Sob Lut 27, 2010 21:11

A czemu akurat głodówka ma pomóc Ci w zrzuceniu nadwagi? Nie przecze że jest skuteczna,ale czy aby na pewno warto? są przeciez odpowiednie diety i aktywnosc fizyczna co moim zdaniem w zupełności wystarczy.
Hannibal - Sob Lut 27, 2010 21:13

Ekosfera_pl napisał/a:
A czemu akurat głodówka ma pomóc Ci w zrzuceniu nadwagi? Nie przecze że jest skuteczna,ale czy aby na pewno warto? są przeciez odpowiednie diety i aktywnosc fizyczna co moim zdaniem w zupełności wystarczy.

parodniową głodówkę można zrobić przed rozpoczęciem nowego żywienia - organizm na tym zyskuje :)
oczywiście nie należy jej traktować jako sposobu na zrzucenie wagi, bo nie taka jest jej rola
żywienie, sen, ruch fiz. - to oczywiście podstawa

kiwi4 - Nie Lut 28, 2010 18:54

Możesz zastosować trzy dniowa głodówkę ,pijąc wodę wypłukujesz toksyny,żołądek kurczy się . Czwartego dnia zaczynasz jeść lekko strawne posiłki w małych ilościach i nie powinieneś się najadać, masz nie być głodny. Nie powinieneś jeść potraw smażonych oraz produkty, które zawierają cukry proste. Ja osobiście od wiosny do jesieni robię sobie jeden dzień w tygodniu głodny, nie mam problemu z 4 kilogramami nadwagi, które uzyskałam w czasie zimy. Pozdrawiam .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group