www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety niskowęglowodanowe - Trochę pytań

jerzyk - Czw Kwi 17, 2008 20:57
Temat postu: Trochę pytań
Jestem na tym forum nowym uczestnikiem dyskusji (nowym w sensie aktywnym po raz pierwszy) i zauważyłem, że niektórzy "pościarze" krytykują
dr.Kwaśniewskiego i jego dietę. Ciekaw jestem dlaczego przecież tylu ludziom pomogła. To było pierwsze pytanie. Pytanie drugie dlaczego tak krytykowane jest jedzenia chleba, przecież nawet dr.Lutz napisał, że w ramach 72 gr węglowodanów można jeść wszystkie węglowodany nawet ciastka.
A co do tych co im dieta Kawsniewskiego nie pomogła to gdzie pewność, że jedli tak jak przykazał dr.Kwas wszak ludzie czasami co innego mówią a co innego robią. Proszę nie traktować moich wynurzeń jako ataku na kogokolwiek.
Przecież jaka jest dieta najlepsza dla człowieka tego nikt tak naprawdę nie wie. Niektórzy spożywający 250 węgli i tylko ok.50 białka żyją podobno powyżej 100 lat. Czego wszystkim czytającym ten post życzę.

Hannibal - Czw Kwi 17, 2008 21:36
Temat postu: Re: Trochę pytań
jerzyk napisał/a:
zauważyłem, że niektórzy "pościarze" krytykują
dr.Kwaśniewskiego i jego dietę. Ciekaw jestem dlaczego przecież tylu ludziom pomogła.

bo do każdej teorii trzeba podchodzić w sposób krytyczny
a Kwaśniewski myli się co do pewnych kwestii (zresztą nie on jeden)
jerzyk napisał/a:
Pytanie drugie dlaczego tak krytykowane jest jedzenia chleba, przecież nawet dr.Lutz napisał, że w ramach 72 gr węglowodanów można jeść wszystkie węglowodany nawet ciastka.

bo chleb to dosyć marne źródło węgli
Lutz też tego nie poleca - przeczytaj dokładnie
cytat: "Cukru, który zawiera 12 g węglowodanów na jednostkę chlebową, oraz mąki, ryżu, semoliny, płatków owsianych i produktów opartych na kukurydzy, które zawierają 15 g węglowodanów na jednostkę chlebową, trzeba raczej unikać"
"Zawsze jednak musisz pamiętać, że zagrożeniem dla twej diety są zboża, owoce i soki"
jerzyk napisał/a:
A co do tych co im dieta Kawsniewskiego nie pomogła to gdzie pewność, że jedli tak jak przykazał dr.Kwas wszak ludzie czasami co innego mówią a co innego robią. Proszę nie traktować moich wynurzeń jako ataku na kogokolwiek.

oczywiście - jak dieta nie pomogła to musiały być błędy :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group