www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety pozostałe - Dieta Diamondów (Maja Błaszczyszyn)

Lomeczka - Śro Wrz 05, 2007 17:46
Temat postu: Dieta Diamondów (Maja Błaszczyszyn)
Bardzo mnie ciekawią Wasze opinie o tej diecie. Jeśli ktoś nie miał styczności z książkami to nakreślam bardzo ogólne zasady Diety Diamondów:

1. Naturalne cykle organizmu to 12-20.00 (pobieranie - jedzenie i trawienie), 20.-4 rano (asymilacja - absorpcja i wykorzystanie), 4 rano-12 (eliminacja (wydalanie niestrawionych resztek i produktów odpadowych)

2. Są trzy podstawowe zasady:
1) Zasada spożywania pożywienia o dużej zawartości wody (mówi, że woda zawarta w warzywach i owocach ma niezwykłe właściwości, dlatego powinny dominować
2) Zasada prawidłowego komponowania posiłków (np. mięso z warzywami, wysokoskrobiowe z warzywami i tłuszczem)
3) Zasada prawidłowego spożywania owoców (pół godziny przed posiłkiem, nigdy po nim

Gdy swego czasu czytałam te książki (Maja Błaszczyszyn "Styl życia, który leczy", "Dieta Życia", "Wiosna", "Lato", "Jesień", "Zima" byłam pełna entuzjamu, a gdy ja stosowałam również. Przekonania w tych książkach są w podobnym charakterze, że to takie naturalne, że od zawsze jest taki tryb organizmu itp. itd., że ludzie żyją na tej diecie od kilkudziesięciu lat i są zdrowi w pełni sił., jest umieszczonych mnóstwo listów ludzi stosujących ją.

Skoro pojawiło się miejsce na "Diety pozostałe" to chce to wykorzystać. Z czystej ciekawości przeczytajcie sobie te książeczki (jeśli nie czytaliscie), które czyta się raz dwa i podzielcie się ze mną swoimi opiniami.

Żeby nie było... nie chcę tu żadnego ataku na mnie, bo też jestem niskowęglowodanóweczka ;)

Lomeczka - Śro Wrz 05, 2007 20:20

Zapomniałam...

Drabina energetyczna dnia, czyli co się powinno jeść z biegiem czasu w ciagu dnia:

Rano
1. świeże owoce i soki
2. świeże soki warzywne i sałaty
3. gotowane warzywa, orzechy, nasiona
4. kasze, pieczywo, ziemniaki, jarzyny, mięso, drób, ryby
5. produkty mleczne
Wieczór

Zatem do 12-stej powinno się pić soki i jeść owoce w dowolnych ilościach. Po 12-stej zwykle jakaś pożywna sałatka, a potem jakiś posiłek prawidłowo skomponowany maksymalnie do 20-stej.

Witold Jarmolowicz - Śro Wrz 12, 2007 08:39

No więc, dieta Diamondów, jak większość diet, czasem jest skuteczna, ale z powodów zupełnie innych, niż się twórcom wydawało. Jak to zazwyczaj bywa, wprowadzenie jakiegoś reżimu dietetycznego powoduje zdecydowaną zmianę proporcji oraz ilości BTW a także eliminację niektórych patogennych składników, np. białka krowiego albo glutenu.
Jedni na tej diecie nieświadomie przesuwają się w kierunku żywienia niskowęglowodanowego i chudną, a inni również nieświadomie, w kierunku żywienia wegetariańskiego, co też niekiedy poprawia zdrowie.
Przy powyższych, aczkolwiek nieuświadamianych zaletach, żywienie się wg diety Diamondów zajmuje dosyć dużo czasu, ponieważ trzeba celebrować tę rozdzielność i czekać, zanim poprzednie składniki zostaną trochę strawione.
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz

zenon - Śro Wrz 12, 2007 10:45

Jak to jest z tym bialkiem z mleka krowiego?

Czy:
A/ kazeiny nie toleruja ludzie ktorym zbyt wczesnie podawano mleko krowie w niemowlectwie.
B/ Kazeiny nie toleruja (mniej lub bardziej) wszyscy ludzie.

?

Czy mleko owcze, kozie, jakiekolwiek inne bedzie tolerowane przez czlowieka?
(w postaci skwaszonej, bez laktozy)

Anonymous - Czw Lip 16, 2009 04:34
Temat postu: Dieta Diamondow Maja Blaszczyszyn
tylko winni sie tlumacza Odchudzamy sie bosmy paszczury A nie jakies tam wady kregoslupa itp To nie dziala tak dobrze na podswiadomosc Cukierki zjedz przed dieta Bedzie dobrze Masz czas do niedzieli-wieczorem

Dodano

Waldek B - Czw Lip 16, 2009 06:43

Typ z fatheda testował toto i marnie wypadło. :hah:
Basiaali4 - Sob Kwi 17, 2010 12:24

Dzien Dobry,nie mialam okazji czytac ksiazek p.Blaszczyszyn,dlatego prosilabym o dokladna diete Diamondow,aby zmienic swoj tryb zycia.Z gory dziekuje.Basia
tajden - Sob Kwi 17, 2010 12:56

Basiaali4 napisał/a:
Dzien Dobry,nie mialam okazji czytac ksiazek p.Blaszczyszyn,dlatego prosilabym o dokladna diete Diamondow,aby zmienic swoj tryb zycia.Z gory dziekuje.Basia


Dietę można zmienić zawsze, tryb życia niekoniecznie... :-)

Basiaali4 - Sob Kwi 17, 2010 13:36

Moze i ma pan racje,ale dieta to juz jakis poczatek
Basiaali4 - Sob Kwi 17, 2010 13:39

Jeszcze raz ponawiam prosbe do p.Maji Blaszczyszyn o dokladna diete Diamondow.pozdrawiam serdecznie.Basia

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group