www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Diety niskowęglowodanowe - Najlepsze dawki składników odżywczych i ogólnie suplementacj

zenon - Wto Wrz 04, 2007 19:50
Temat postu: Re: Najlepsze dawki skladnikow odzywczych i ogolnie suplemen
dr.Holford

dr.Janus

noblista Linus Pauling

Witold Jarmolowicz - Wto Wrz 04, 2007 22:55

Tylko dr.Holford zapomniał dodać, że już w 1958 roku na zwierzętach wykazano, że nietoksyczne przekroczenie normy witaminy A (dla kobiet 0,8mg) może powodować działanie terratogenne, uszkadzające płód. Nie wiem, czy chcielibyście mieć dziecko merdające ogonkiem albo z twarzyczką znacznie odbiegającą od symetrii. Dlatego obecnie po prawie pół wieku młócenia piany o nieszkodliwości nadmiaru witaminy A, przez zwoje mózgowe specjalistów przedarła się myśl, że nie wolno przekraczać normy dla tej witaminy więcej niż 3-4 razy. Na żywieniu wysokojajecznym i niskowęglowodanowym trudno jest utrzymać się w tych granicach.
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz

Hannibal - Czw Wrz 06, 2007 19:45

owa szkodliwość nadmiernych ilości wit. A dotyczyć może li tylko syntetycznej formy występującej w preparatach farmaceutycznych
wiraha - Czw Wrz 06, 2007 20:40

Hannibal napisał/a:
owa szkodliwość nadmiernych ilości wit. A dotyczyć może li tylko syntetycznej formy występującej w preparatach farmaceutycznych


zdaje sie jednak ze nie tylko, ale w skrajnych warunkach typu polarnicy jedzacy watroby zwierzat - chyba czytalem o niedzwiedziach. wtedy zdazalo sie nawet smiertelne przedawkowanie wit A

ale nieco trudno to zrobic w warunkach "domowych"

pozd
WiRAHA

Hannibal - Czw Wrz 06, 2007 20:54

racja, zapomniałem o tego typu skrajnych spożyciach
tylko trzeba sobie uświadomić, że w przypadku "wątróbkowego żarcia" spożywa się z kilkadziesiąt razy więcej niż przewidują normy!

Witold Jarmolowicz - Pią Wrz 07, 2007 12:26

Prawdą jest, że w 1959 roku już była syntetyczna witamina A.

Wszakże, gdyby chodziło o moją żonę i dziecko, to raczej
trzymałbym się z daleka od ośmiokrotnego przekraczania dziennej
dawki, nawet, gdyby to była naturalna witamina A. I nie wierzyłbym za bardzo instytutom, że można tę normę przekraczać pięćdziesięciokrotnie.
Myślę, że Panowie również.

Te instytuty właśnie zmieniły zdanie.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz

PS. Kto pamięta, co to jest Contergan lub Thalidomid?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group