www.DobraDieta.pl
Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl

Przepisy - Przepyszna pierś z kurczaka z pieczarkami

Lomeczka - Czw Cze 21, 2007 09:03
Temat postu: Przepyszna pierś z kurczaka z pieczarkami
Własnie zjadłam. I jest pyszne. Dwie piersi kurczaka najpierw ugotowałam w wodzie w odrobiną wegety. Potem ją pokroiłam w większa kostkę i wrzuciłam do garnka, aby sie dusiło z pokrojonymi 4 dużymi pieczarkami i dużą ilością masła. Podlałam lekko wodą. Posypałam dużą ilością koperku i dodałam parę przypraw, jakie znalazlam w szafce: pieprz, papryka, mieszane przyprawy do kurczaka, majeranek, bazylia. Potem na osobną patelkę dałam troszke masełka i przeniosła to wszystko na nią, aby sie ślicznie przyrumienił kurczaczek i pieczarki (przenisołam na patelkę, bo w garku pieczarki puściły wodę, było jeszcze troche tej której dolałam, wiec przyrumienić porządnie by się nie dało). Jak się ładnie wszystko ozłocilo (na tyle, na ile chciałam) wyrzuciłam to w artystycznym nieładzie na talerz, posypałam dużą iloscią jeszcze raz koperku, a z boku zarzuciłam pokrojonego pomidora w półplastry. Magiczny smaczek, a takie proste danie. A na brzusiu... błogo :D

W:2,9 B:82,3 T:63,2 Kcal: 920

piersi z kurczaka 360g, pieczarki 130g, pomidor, masło 70g

sylwiazłodzi - Nie Lip 15, 2007 22:11

ja nie używam Vegety, trochę soli i przypraw o których piszesz wyjdzie tak samo. Przyprawy można wetrzeć w mięso.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group